MSI Vigor GK50 N├şzkoprofilov├í hern├í kl├ívesnica Recenzie

Ako hr├í─Ź, u┼ż ste niekedy na┼íli perif├ęrne zariadenie, ktor├ę sa v├ím ve─żmi p├í─Źilo, prajete si, aby ste si ho mohli necha┼ą nav┼żdy? A ak by sa to v├┤bec pokazilo, ┼íli by ste n├íjs┼ą t├║ ist├║, ktor├║ by ste si k├║pili? Myslel som, ┼że ├íno. Som tak tvrdohlav├Ż. Potom sa v┼íak MSI spojil a op├Żtal sa n├ís, ─Źi by sme chceli vysk├║┼ía┼ą nov├║ hern├║ kl├ívesnicu MSI Vigor GK50. Iste, povedal som. Pre─Źo nie. A verdikt? Som tak rada.

Hern├í kl├ívesnica MSI Vigor GK50 je to, ─Źo naz├Żvaj├║ Low Profile, ─Źo v podstate znamen├í, ┼że je to mal├í a┼ż tradi─Źnej┼íia kl├ívesnica. Okolo vonkaj┼í├şch kl├ívesov nie je ┼żiadna hranica. Je to v┼íak kl├ívesnica QWERTY plnej ve─żkosti s numerickou kl├ívesnicou na pravej strane.

hern├í kl├ívesnica msi vigor gk50 s n├şzkym profilom

Kl├ívesy pou┼ż├şvaj├║ mechanick├ę sp├şna─Źe, ktor├ę sa v krabici skuto─Źne naz├Żvaj├║ ÔÇ×n├şzkoprofilov├ę mechanick├ę sp├şna─ŹeÔÇť. Spr├ívne meno pre nich je Kailh Low Profile Switches. S t├Żmito prep├şna─Źmi som nemal v minulosti pr├şli┼í ve─ża sk├║senost├ş, preto┼że zvy─Źajne vol├şm na svojej hernej kl├ívesnici Cherry MX Reds, ale po tom, ─Źo som ich pou┼ż├şval asi t├Ż┼żde┼ł, a viete ─Źo? Nie s├║ zl├ę.

Prep├şna─Źe potrebuj├║ trochu sily, ktor├í sa zdola pri stla─Źen├ş kl├ívesov, ktor├ę sa mi celkom p├í─Źi. V─Ćaka prep├şna─Źom s n├şzkym profilom to znamen├í, ┼że cestovn├í vzdialenos┼ą je minim├ílna pri seden├ş okolo 34 mm. Toto spolu s hlasn├Żm po─Źute─żn├Żm klikan├şm na skuto─Źn├ę stla─Źenie kl├ívesov mi ukazuje, ┼że v skuto─Źnosti bijem k─ż├║─Ź, ke─Ć m├ím zapnut├ę sl├║chadl├í a som v jeho strede. P├şsanie na kl├ívesnici si trochu zvyklo, a dotykov├ę p├şsanie na tejto kl├ívesnici rob├ş trochu rakety kv├┤li klikavosti kl├ívesov. Hranie r├Żchlych hier ako Heroes of the Storm bolo skvel├ę a n├ívratnos┼ą kl├ívesov├Żch skratiek bola slu┼ín├í.

hern├í kl├ívesnica msi vigor gk50 s n├şzkym profilom

Aj ke─Ć som na┼íiel probl├ęm s jeho flexom. A ├íno, hoci na obale sa uv├ídza, ┼że pod medzern├şkom je kovov├í ty─Źinka, ktor├í m├í poskytova┼ą zv├Ż┼íen├║ podporu a ─Źo nie. Iste, kl├ívesnica sa nepos├║va po va┼íom stole a m├┤┼że sedie┼ą pevne na svojom mieste, zatia─ż ─Źo si prech├ídzate zru─Źnos┼ąami alebo ─Źinmi v hre, ale pr├şli┼í silno stla─Źte medzern├şk alebo niektor├║ zo stredn├Żch kl├ívesov a vy V┼íimnite si ohyb r├ímu. Nie je to obrovsk├ę, ani to nem├┤┼żem vidie┼ą, ak sa zlom├ş, ak to naozaj Nen├║ti┼í ho ohn├║┼ą, ale stane sa to. Obvi┼łujem kvalitu plastovej kon┼ítrukcie.

Cel├í vec je tie┼ż plne RGB, ─Źo samozrejme je. Je to hr├┤za. Dokonca aj kontrolky, ke─Ć m├íte zapnut├Ż z├ímok NUM alebo CAPS, s├║ s├║─Źas┼ąou celkovej estetiky osvetlenia kl├ívesnice. Je to v poriadku, ale celkom pekne sa zhoduje s mojimi vecami Corsair iCUE v mojej ve┼żi a MSI GK50 dokonca reaguje na niektor├ę hry, ktor├ę s├║ kompatibiln├ę s ich Dragon Center a Mystic Light, na ktor├ę sa za chv├ş─żu dostaneme. Ke─Ć som v┼íak prv├Żkr├ít zapojil kl├ívesnicu, osvetlenie sa zmenilo na manick├ę. Efekt vetern├ęho mlyna RGB bol tak├Ż r├Żchly! Musel som to hne─Ć odmietnu┼ą v Dragon Centre.

hern├í kl├ívesnica msi vigor gk50 s n├şzkym profilom

K├íbel, ktor├Ż sa prip├íja k zadnej ─Źasti po─Ź├şta─Źa, je opleten├Ż, ─Źo ho chr├íni pred zachyten├şm na zadnej strane v├í┼ího stola a v skuto─Źnosti sa s peknou estetikou hod├ş celkom pekne.

hern├í kl├ívesnica msi vigor gk50 s n├şzkym profilom

Tak┼że na Dragon Center. Je to v podstate softv├ęr ovl├ída─Źa MSI, do ktor├ęho sa v┼íetky ich nov├ę perif├ęrie zap├íjaj├║, ako napr├şklad hern├í my┼í GM30 a hern├í n├íhlavn├í s├║prava GH60, ktor├║ pr├íve presk├║mame. Je to mozog za oper├íciou. Vo vn├║tri Dragon Center m├íte na v├Żber tri r├┤zne profily s a┼ż 30 programovate─żn├Żmi makrami. Ve─ża pre v┼íetky typy hr├í─Źov, ktor├ę c├ştim. Jedin├Żmi ─Ćal┼í├şmi mo┼żnos┼ąami, ktor├ę mus├şte v softv├ęri zmeni┼ą, s├║ efekty Mystic Light a vo vn├║tri existuje nieko─żko predvolieb, z ktor├Żch si m├┤┼żete vybra┼ą, ako aj osvetlenie pomocou tla─Źidiel, tak┼że m├┤┼żete skuto─Źne z├║┼żi┼ą hern├Ż z├í┼żitok na tla─Źidl├í, ktor├ę ' skuto─Źne sa chyst├ím pou┼żi┼ą. Zachov├ívam svoj sveteln├Ż efekt na Whirlpoolu, ale existuje ve─ża skvel├Żch efektov, ako je Radar, Wave, Rippe, ktor├ę vystrelia pri ka┼żdom stla─Źen├ş tla─Źidla a efekt, ktor├Ż reaguje na va┼íu hudbu ako vyrovn├íva─Ź. Je to VE─ŻMI z├íkladn├Ż softv├ęr v porovnan├ş s t├Żm, s ─Ź├şm ste zvy─Źajne priv├ştali niektor├ę z t├Żchto zna─Źiek hern├Żch kl├ívesn├şc.