Mozilla v útlme: Firefox Send a Notes sú vypnuté

firefox posielať poznámky

Mozilla neprežíva najlepšie obdobie. Spoločnosť tvrdo zasiahla COVID-19, nedávno prepustila 250 zamestnancov a oznámila reštrukturalizáciu svojho obchodného modelu. A posledným prepadákom sú aplikácie pre Android Firefox Send a Firefox Notes.

Firma chce svoje financie prispôsobiť aktuálnej situácii a zamerať sa na produkty, ktoré majú väčší ekonomický dopad. A zdá sa, že tieto dve aplikácie nemali želaný úspech.

Firefox Send už nie je k dispozícii

Firefox Send

Malo by sa pamätať na to, že Firefox Send je a služba na odosielanie veľkých súborov veľmi pohodlne. Problém je, že túto službu už nebudete môcť využívať. Hlavne preto, že Mozilla prostredníctvom svojho oficiálneho blogu oznámila, že jedna z najlepších alternatív k WeTransfer pre Android už nefunguje.

V skutočnosti je táto služba od leta deaktivovaná. Jeho funkčnosť bola naozaj dobrá, a preto bol široko používaný. Problém je v tom, že niektorí bezohľadní používatelia začali cez platformu posielať malvér, čo nakoniec spôsobilo, že Firefox sa svojho nástroja vzdal.

Ako sa uvádza vo vyhlásení, najskôr si reaktiváciu služby vážili, no vzhľadom na to, že náklady v ich portfóliu sú veľmi vysoké, a vzhľadom na zmenu strategického zamerania spoločnosti sa nakoniec rozhodli svoj nástroj nespustiť.

Poznámky Firefoxu prestanú fungovať v novembri

Poznámky Firefoxu

Čo sa týka poznámok Firefoxu, aj keď budú nasledovať kroky Firefox Send, povedzte, že zatiaľ stále fungujú. Predovšetkým preto, že tím Mozilly chce poskytnúť časovú rezervu, aby používatelia mohli migrovať všetky informácie, ktoré si v tomto rival Google Keep.

Ano, naozaj, ak máte informácie uložené v poznámkach Firefoxu, začnite ich migrovať, keďže začiatkom novembra tento nástroj prestane spolupracovať so synchronizačnou službou. Nebojte sa, Mozilla už pracuje na nástroji, aby ste mohli exportovať všetky svoje údaje.

A čo zvyšok aplikácií Mozilly? Je zrejmé, že webový prehliadač Firefox bude naďalej normálne fungovať. Okrem toho, ako spoločnosť uviedla prostredníctvom svojho blogu «Aj keď rozlúčka nie je nikdy jednoduchá, toto rozhodnutie nám umožňuje zamerať sa na skúsenosti ako Mozilla VPN, Firefox Monitor a Firefox Private Network.»Takže zatiaľ ostatné aplikácie nie sú ohrozené.