Mozilla robí DNS Over HTTPS predvoleným pre používateľov Firefoxu

Mozilla robí DNS Over HTTPS predvoleným pre používateľov Firefoxu 1Ak ste niekto, kto kladie vysokú prioritu na ochranu svojho súkromia na internete, môžete zvážiť prechod na prehliadač Mozilla Firefox, to znamená, že ho už nepoužívate. Je to tak preto, lebo pri poslednej aktualizácii prehľadávača Mozilla predvolene povolila službu DNS over HTTPS pre používateľov žijúcich v USA.

Pre tých, ktorí sú tým trochu zmätení a čo to znamená, je prechod na DNS cez HTTPS v konečnom dôsledku navrhnutý tak, aby vám spríjemnil a zabezpečil vaše prehliadanie. Je to tak preto, že na základe spôsobu, akým bol internet navrhnutý, zatiaľ čo samotné webové stránky môžu byť šifrované, skutočné vyhľadávanie názvu domény nie je. To znamená, že váš poskytovateľ internetových služieb bude poznať webové stránky, ktoré navštevujete.

Prepnutím na DNS cez HTTPS sa však vaše prehliadacie relácie v prehliadači Firefox stanú ešte súkromnejšími, pretože aj šifrovanie vyhľadávacieho názvu domény. To znamená, že ani vaši poskytovatelia internetových služieb nevedia, ktoré webové stránky navštevujete. Aj keď to nie je nevyhnutne najlepší spôsob ochrany vášho súkromia online, povolením v predvolenom nastavení to pomôže používateľom, ktorí by inak mohli byť o týchto veciach bezradní.

Mozilla hovorí, že nová funkcia sa bude postupne zavádzať pre používateľov v USA, takže ak ju ešte nevidíte, nemusíte sa obávať, pretože by sa vám nakoniec mala dostať k vám.

Vyplnené. Prečítajte si viac o,, a. zdroj: blog.mozilla.org