Môžete zistiť, či niekto vypol čítanie potvrdení?

Mnoho populárnych aplikácií na odosielanie správ ponúka „čítanie potvrdení“. Toto je indikácia, ktorá umožňuje odosielateľovi vedieť, že jeho správa bola doručená a prečítať ju. Tieto upozornenia sa zobrazia v aplikácii na odosielanie správ takým spôsobom.

Používatelia, ktorí dávajú prednosť monitorovaniu svojich správ, budú mať prospech z „čítania potvrdení“, zatiaľ čo ostatní môžu chcieť zachovať anonymitu, pokiaľ ide o ich zasielanie správ. Ako viete, že niekto vypol čítanie potvrdení?

Odpoveď na túto otázku sa líši v závislosti od typu použitej služby správ. Nižšie nájdete zoznam najobľúbenejších aplikácií na odosielanie správ a informácie o tom, ako systém prijímania dokladov pre každú firmu poskytuje informácie o tom, či niekto túto funkciu vypol.

Nastavenia správ

Väčšina hlavných platforiem na odosielanie správ má v roku 2020 určitý potenciál na čítanie potvrdení, ale nie všetky z nich uľahčujú ich vypnutie – alebo zistia, či ich niekto vypne od konca. Takto fungovala každá platforma na zasielanie správ v roku 2019.

Samozrejme existuje jeden spôsob, ako zistiť, či je „Prečítanie potvrdení“ vypnuté, alebo nie, ak príjemca odpovedá bez toho, aby bol upozornený, že správa bola prečítaná.

iMessage

IMessage robí veci jednoduchými. V predvolenom nastavení umožňuje čítanie potvrdení, ale umožňuje používateľom prispôsobiť svoje potvrdenia o prečítaní. Ak odošlete prostredníctvom služby iMessage na iný iPhone, v okne rozhovoru sa zobrazí modrá bublina. Nižšie uvidíte stav, odoslané, odoslané, prečítané.

Nastavenia IMessage umožňujú používateľom zapnúť čítanie potvrdení pre konkrétne kontakty, zatiaľ čo ostatní nechávajú vypnuté. Za predpokladu, že sa v dolnej časti správy, ktorú ste odoslali, zobrazí iba sivé slovo „Doručené“, príjemca vypne svoje potvrdenia o prečítaní.

Ak je bublina zelená, znamená to, že príjemca nepoužíva iPhone, čo znamená, že potvrdenia o prečítaní nebudú fungovať.

iMessage

(Chcete vedieť, ako zapnúť alebo vypnúť príjem na iPhone? Prečítajte si náš návod na nastavenie účtenok na čítanie iPhone.)

Správy (Android)

Jednou z najnovších funkcií telefónov s Androidom je služba Rich Communication Services (RCS). Táto funkcia umožňuje používateľom systému Android zobraziť potvrdenky na čítanie podobné Apple iPhone. Aj keď nie je k dispozícii vo všetkých modeloch a verziách systému Android, s týmto sa možno stretnem.

Po rozhovore (marketingový názov spoločnosti Google pre službu RCS) si konečne budete môcť zobraziť trendy písania a čítať účtenky s tými, ktorí majú na telefóne povolenú službu RCS.

Čítanie potvrdení je možné zakázať v nastaveniach chatu v správach. Ak sú účty na čítanie niekoho zakázané, šeky sa v aplikácii nezobrazia.

Signál

Vlajka predvolene zobrazuje stavové správy, aj keď ich môžete vypnúť.

  • Jedna značka začiarknutia označuje, že signálny server prijal správu.
  • Zaškrtávacie značky znamenajú, že boli doručené príjemcovi. Ak sa tieto značky začlenia na modro, znamená to, že príjemca prečítal vašu správu.

Môžete zistiť, či niekto vypol čítanie potvrdení? 2

Ak kontrolné značky nezačnú modro, pravdepodobne ste prestali čítať účtenky.

WhatsApp

WhatsApp tiež používa systém začiarknutia na zobrazenie stavu správy. Podobne ako v prípade signálu môžete vypnúť aj čítanie potvrdení.

  • Sivé začiarknutie znamená, že vaša správa bola odoslaná.
  • Dve sivé značky začiarknutia znamenajú, že boli dodané.
  • Dve modré značky začiarknutia označujú, že správa bola prečítaná. Môžete stlačiť a podržať správu a zistiť, kedy bola prečítaná, ak ju naozaj potrebujete.

Môžete zistiť, či niekto vypol čítanie potvrdení? 3

Ak zaškrtávacie značky zostanú sivé, príjemca pravdepodobne vypol čítanie potvrdení.

Facebook posol

Facebook Čítania z aplikácie Messenger fungujú podobne ako ostatné spomenuté aplikácie na odosielanie správ. Facebook Používa sa Messenger Kruhy.

  • Modrý kruh znamená, že vaša správa sa odosiela.
  • Modrý kruh so značkou začiarknutia znamená, že bol úspešne odoslaný.
  • Modrý kruh plný začiarknutia znamená, že bol doručený.
  • Obrázok profilu pod správou znamená, že bol prečítaný.

Ak sa profilový obrázok nezobrazí, príjemca pravdepodobne prestal prijímať potvrdenia.

Facebook Ponúka používateľom možnosť vypnúť čítať príjmy z aplikácie. Existujú alternatívne riešenia, ak chcete zachovať dôvernosť vašich aktivít pri čítaní správ. Prečítajte si náš článok Vypnúť čítanie na stránke Messenger,

kábel

Telegram tiež v predvolenom nastavení poskytuje príjemky na čítanie a umožňuje vám ich vypnúť, ak chcete. Jedno zelené začiarknutie označuje, že správa bola prijatá.

Zelené značky začiarknutia znamenajú, že vaša správa bola prečítaná.

Ak nevidíte druhú zelenú značku začiarknutia, váš príjemca mohol prestať čítať účtenky.

Instagram

Instagram DM majú veľmi jednoduchý systém na príjem čítania. Ak sa správa otvorí, pod správou sa zobrazí slovo „O“. Ak komunikujete s viacerými ľuďmi, symbol oka je Instagram Zobrazí sa meno osoby, ktorá videla vašu správu.

Ak nevidíte text alebo ikonu „Pozerať“, príjemca pravdepodobne vypol čítanie potvrdení.

snapchat

Keď sa na stránke Snapchat dostane vaša správa do priečinka Doručená pošta korešpondencie, v aplikácii sa zobrazí slovo „Doručené“. Keď sa správa skutočne otvorí, bude „otvorená“.

Môžete zistiť, či niekto vypol čítanie potvrdení? 4

Snapchat vám neumožňuje deaktivovať schopnosť vedieť, či je to Snap alebo otvorená správa, takže ak nechcete používať platformu s potvrdeniami na čítanie, nepoužívajte Snapchat. Na druhú stranu, ak chcete komunikovať s niekým, kto nemá rád čítanie potvrdení, ale kto má službu Snapchat, určite to budete vedieť pri otváraní správy v službe Snapchat.

koktanie

Spoločnosť Bumble neposkytuje potvrdenia o prečítaní. Ak hľadáte viac informácií o účtenkách na čítanie Bumble, prečítajte si náš tutoriál, kde nájdete úplnú diskusiu o účtenkách na čítanie Bumble.

zapaľovače

Rovnako ako Bumble, Tinder Chat neposkytuje príjemné potvrdenia o prečítaní. Informácie o tom, ako Tinder spracúva doklady o načítaní, nájdete v našom návode na čítanie potvrdení v programe Tinder.

LinkedIn

LinkedIn poskytuje používateľom možnosť vypnúť čítať príjmy. Po prečítaní správy sa v dolnej časti správy zobrazí profilový obrázok príjemcu. Ak sa tento profilový obrázok neobjaví, ale odpoveď osoby naň bola, možno boli jej čítacie potvrdenky vypnuté.

Pozrite si náš tutoriál o tom, ako zistiť, či niekto číta váš príspevok na LinkedIn.

Môžete zistiť, či niekto vypol čítanie potvrdení? 5

Skvelá diskusia o doručení na čítanie

Už existuje silná debata o čítaní potvrdení a o tom, či je lepšie ich použiť na zapnutie alebo vypnutie. Obe strany argumentu majú spoľahlivé dôvody pre svoje postavenie a je často naozaj ťažké zvoliť jednu stranu pred druhou.

Prípad použite na čítanie potvrdení

Čítanie dokladov je užitočné pre tých, ktorí sa chcú pri čítaní svojich správ uistiť, že sú informovaní. Skontrolujú dodávku a upokojia vašu myseľ. Zodpovedajú za zodpovedanie a udržiavanie dialógu s druhou osobou. Používanie týchto oznámení nás môže povzbudiť, aby sme udržiavali vzťahy s inými ľuďmi a odrádzali nás od toho, aby sme išli do väzenia a neinteragovali s ostatnými.

Použitie dokladov na čítanie vylučuje neistotu. Viete, že vaša správa bola prečítaná a strávená. Dozviete sa, že sa nestratil. Viete, že druhá osoba si vašu správu prečítala, takže nebudete mať istotu, či prišla alebo nie. Pre niektorých ľudí môže táto neistota viesť k vážnej úzkosti, ktorej sa dá vyhnúť pri čítaní potvrdení.

Otázka zastavenia čítania príjmov

Otázka zastavenia čítania príjmov je jednoduchá. Bráni vám byť väzňom vášho telefónu a potrebám iných. Sledovanie, monitorovanie a analýza vašich krokov niekým nie je len strašidelné, je to nepríjemné. Vyššie uvedený bod zodpovednosti tiež pôsobí proti použitiu príjmov. Máte pocit, že musíte reagovať, aj keď to nie je vhodné. Niečo povedať, aj keď to nič nebráni tomu, aby sa druhý cítil úzkosťou.

Inými slovami, účtenky vás nútia umiestniť potreby niekoho iného nad vaše potreby. V ideálnom svete budú vaše potreby rovnaké ako ostatné, ale v tomto prípade sa na vás budú vzťahovať iné. Mali by ste byť schopní odpovedať kedykoľvek budete chcieť, ale radšej by ste sa radšej než mali držať malého znaku začiarknutia.

Skutočný život sa stáva a vy by ste sa nemali cítiť zaviazaní k ostatným len preto, že nemusíte byť pripojení k telefónu každú sekundu dňa.