Môžete tak uvoľniť miesto v iCloud bez straty akýchkoľvek súborov

Otvorenie Icloud

Ak máte zariadenie Apple, pravdepodobne to je iPhone, iPad alebo počítač MAC iCloud, služba cloudového ukladania značky pokousaného jablka, kde môžeme ukladať svoje zálohy. V predvolenom nastavení máme 5 GB bezplatné úložisko, čo môže byť v krátkom čase nedostatočné, takže dnes vás budeme učiť ako môžeme uvoľniť miesto v iCloude bez straty akýchkoľvek súborov,

Aké súbory sú uložené v iCloud

sistema Úložisko iCloud nám umožňuje všetky súbory iOS a macOS sa bežne vyskytujú v oboch ekosystémoch, Úložisko je rozdelené do štyroch kategórií: kópie, dokumenty, pošta a správy, ktoré slúžia na pokrytie takmer všetkého obsahu aplikácií nášho telefónu iPhone alebo MAC, pričom časť Kópie je najproblematickejšia, ak máme k dispozícii iba bezplatný program, pretože tu sú hostené záložné kópie našich fotografií a súborov WhatsApp. ,

Priečinky Icloud

Aby nedošlo k rýchlemu obsadeniu celého úložiska, sistema dajte nám možnosť vybrať si, ktoré služby, ktoré chceme zálohovať, aby sme lepšie rozdelili celkový priestor.

Koľko priestoru máme a ako získať viac

Pred uvoľnením priestoru by sme mali vedieť prvú vec koľko miesta máme k dispozícii, Ak to chceme urobiť, ak použijeme a iPhone Dozvieme sa to z Settings, kliknutím na iCloud a nakoniec na Storage iCloud. Ak máte počítač MAC, môžete to vedieť kliknutím na ponuku Apple, neskôr v časti Predvoľby systému, potom v ID Apple, Tu klikneme na iCloud a nakoniec na Manage.

Icloud Plány Ceny

Ak vidíte, že máte veľmi málo miesta, môžete sa tiež rozhodnúť kúpte si niektoré z vašich plánov úložiska, z možnosti Správca úložiska kliknutím na Zmeniť plán. Na aktualizáciu plánu máte k dispozícii 50 GB200 GB alebo 2TB, aby ste si vybrali podľa svojich potrieb a toho, čo ste ochotní minúťr mesačne. Ak sa rozhodnete pokračovať so svojím plánom zadarmo 5 GB, uvidíme, ako uvoľniť miesto bez straty súborov.

Uvoľnite miesto v iCloud

Ak chcete uvoľniť miesto v iCloud bez odstránenia akýchkoľvek súborov, môžete postupovať podľa pokynov, ktoré uvádzame nižšie a ktoré sú zamerané na priestorová optimalizácia, najmä so zálohami a multimediálnymi súbormi, ktoré zaberajú najviac úložného priestoru.

  • Zakázať záložné kópie aplikácií, ktoré nepoužívate často týmto spôsobom ušetríme veľa miesta. Vyberte si, ktoré aplikácie obsahujú základné informácie na ich uloženie. Môžete tiež odstrániť všetky staré zálohy uložené v iCloud, týmto spôsobom získate dostatok miesta. Ak chcete vybrať aplikácie, ktoré chcete zálohovať, prejdite na Nastavenia, stlačte Vaše meno a nakoniec na iCloud vyberte podľa svojich preferencií.
Priečinky Icloud
  • Pozrite sa do priečinka Fotografie a zmenšite veľkosť menej dôležitých fotografií alebo jednoducho vymažte fotografie a videá, ktoré už nemusíte uchovávať v cloude z ktoréhokoľvek z našich zariadení. Okrem toho je vhodné optimalizovať ukladanie zariadenia tak, aby týmto spôsobom mohla aplikácia Fotografie v prípade potreby automaticky uvoľniť miesto, výmena fotografií a videí za iné menšie verzie.
  • Odstráňte všetky textové správy a priložené obrázky z aplikácie Správy ktoré sú uložené v iCloud. Týmto spôsobom môžete uvoľniť miesto vyčistením všetkých správ, ktoré už nebudete potrebovať.