Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Môže môj smartphone získať vírus?

Často sa stretávame s tým, že mobilné telefóny sa spomaľujú alebo niektoré aplikácie nefungujú. Tento problém zvyčajne vyrieši rýchly reštart. Niekedy s tým zasahujú pochybnosti: ovplyvňuje môj mobilný telefón vírus? A to nás privádza k našej skutočnej otázke, či vírusy ovplyvňujú mobilné telefóny a smartphones?

Predtým, ako budem pokračovať, chcem objasniť, že spoločnosť Google z väčšej časti pravidelne vydáva opravy aktualizácií zabezpečenia systému Android smartphones, Oprava chráni váš mobilný telefón pred najzraniteľnejšími zraniteľnými miestami. Čo ak však výrobca mobilných telefónov túto aktualizáciu ešte neuverejnil? Čo keď sa váš mobilný telefón správa náhodne?

Na to dnes odpovieme. Takže, bez ďalších okolkov, začnime.

Čo je vírus a mali by ste sa ho týkať?

Používatelia počítačov vo vás by už mali vedieť, že počítače často čelia vírusovým útokom. Takéto útoky sú nebezpečné a frustrujúce ako prepísaný vírus ktorý odstráni obsah infikovaného súboru. Alebo existuje niekoľko vírusov s priamym pôsobením, ktoré sa inštalujú do počítača (a ktoré sa odmietajú presunúť).

Tieto vírusy sa prirodzene ťažko rozpoznávajú. Čo je ešte horšie, je to, že predtým, ako sa dá infekcia odstrániť, tieto programy emulujú. V skratke môžu vírusy poškodiť alebo zmeniť údaje v počítači. To samozrejme nie je celý príbeh, ale chápete to.

Môže môj smartphone získať vírus?

V priebehu rokov sa však definícia vírusu pomaly rozmazala, aj keď technické definície zostali rovnaké. Vírusy môžu pre bežných ľudí zahŕňať všetky druhy škodlivých programov, ako sú spyware, ransomware, malware.

Technicky malware nie je vírus. Namiesto toho sú to programy špeciálne navrhnuté tak, aby poškodili alebo získali neoprávnený prístup k počítaču. Urobíte to tak, že ukradnete heslá účtu, stiahnete neautorizovaný malware do svojho počítača sistema alebo sledovanie ich polohy a aktivít. Hrozný a nepríjemný.

Môže môj smartphone získať vírus?

Z technického hľadiska neexistujú žiadne vírusy, ktoré infikujú telefóny so systémom Android alebo zariadenia so systémom iOS. Neexistujú žiadne príklady replikácie telefónnych programov, ako sú napríklad počítačové vírusy, ktoré boli všeobecne hlásené. V prípade zariadení so systémom iOS je systém iOS navrhnutý tak, aby obmedzoval prístup k základným funkciám a mnoho aplikácií pracuje predovšetkým v režime karantény bez prístupu k základným funkciám.

Odomknuté alebo zakorenené telefóny však často nechávajú brány otvorené pre podozrivé aplikácie na únos a infikovanie zariadení. Je to možné tým, že tajne získate viac povolení pre aplikácie a iné programy, ako by mali.

Môže môj smartphone byť malware?

Ide o to, technicky sa váš mobilný telefón nemôže nakaziť vírusom. Ale budete prekvapení, keď viete, že to tak je veľa príkladov škodlivého softvéru na zariadeniach s Androidom a iOS.

Od chvíle, keď si prečítate svoju správu, aby ste sledovali svoje hovory alebo podvádzali ľudí, aby vám poskytli zbytočné povolenia, malware je schopný viesť veľa nepríjemných vecí. A áno, kontextové reklamy, ktoré sa zobrazujú na uzamknutej obrazovke telefónu, môžu do vášho mobilného telefónu vnášať aj škodlivý softvér.

Po otvorení odstráňte reklamu z uzamknutej obrazovky systému Android

V skutočnosti je adware najbežnejšie medzi mobilnými telefónmi. Deje sa tak preto, že sa ľahko distribuuje a nevyžaduje sofistikované techniky hackovania. Útočníci môžu inštalovať aplikácie pomocou adware a všetko, čo musia urobiť, je stiahnuť ich do svojho mobilného telefónu.

Najhoršie na tom je, že niekedy sa tieto reklamy ani nezobrazujú v popredí. Áno, čítate to správne. Našťastie chodia po pozadí a spotrebúvajú batériu svojho mobilného telefónu a sieťové dáta.

Na základe údajov Malwarebytes sa adware radí medzi najbežnejšie typy spotrebiteľského škodlivého softvéru v roku 2018. A jedným z novších kmeňov je Agent Smith, ktorý ovplyvňujú takmer 25 miliónov zariadení s Androidom, on infiltroval Google Play Store a skryť sa v 11 Aplikácia.

Ako zistiť, či má váš smartphone malware

Prehrievanie a zlá výdrž batérie

Je váš mobilný telefón horúci, ako by mal byť? Alebo je batéria rýchlejšia, ako ste očakávali? Ak je odpoveď áno, je čas, aby ste skontrolovali svoj mobilný telefón o niečo viac. Otvorte zoznam aplikácií v telefóne a zistite, či existujú nejaké aplikácie, ktoré ste nenainštalovali.

Ak chcete analyzovať využitie batérie, otvorte nastavenia telefónu a vyhľadajte položku Batéria. Potom klepnite na tlačidlo s nápisom Zobraziť podrobné použitie a zistite, ktorá aplikácia využíva najviac batérie.

Môže môj smartphone získať vírus? 2 2Môže môj smartphone získať vírus? 2 3

Ak ste aplikáciu nepoužili podľa štatistík, je čas ju odstrániť.

Zvýšené využitie údajov

Získate väčšie využitie dát a nevysvetlené hovory alebo správy? Väčšina škodlivého softvéru používa internet na pozadí na posielanie informácií z mobilného telefónu alebo na zobrazovanie reklám. Ak vidíte nevysvetlené zvýšenie využívania údajov, môže to byť znamenie.

Môže môj smartphone získať vírus? 2 4Môže môj smartphone získať vírus? 2 5

Ak chcete skontrolovať využitie údajov pre jednotlivé aplikácie, prejdite na Nastavenia> Wi-Fi a Internet> Využitie dát a klepnite na Využitie mobilných dát.

Nadmerné prerušenie aplikácie

Aplikácia sa zvyčajne zrúti, ak sa neaktualizuje na najnovšiu verziu. Ak táto aplikácia nie je optimalizovaná pre mobilné telefóny, môže spustiť náhodné zaseknutia. Ale ak môžete vylúčiť tieto dve príčiny, možno hľadáte niečo zábavného, ​​čo sa deje.

Reklamy, reklamy a ďalšie reklamy

V neposlednom rade, keď dostávate kontextové reklamy na svojom mobilnom zariadení, začnite aplikáciu sledovať. Inteligentný spôsob určenia je skontrolovať najnovšie nainštalované aplikácie. Po určení zdroja odinštalujte aplikáciu bez straty času.

Reklamy a ďalšie reklamy

Navyše sa reklamy nemusia zobrazovať každý deň náhodne. Aj keď vidíte reklamu, keď otvárate populárne aplikácie ako WhatsApp alebo Twitter, je čas vziať telefón do mikroskopu. V čase písania správy WhatsApp aj Twitter uverejňovanie reklám

Ako zostať v bezpečí

1, Aktualizujte softvér telefónu

Udržujete svoj telefón pravidelne aktualizovaný? Ak nie, je čas, aby ste to urobili. Aktualizácie telefónu OTA prinášajú nové alebo zmenené funkcie a tiež zabezpečujú aktualizáciu telefónu pomocou najnovších bezpečnostných opráv.

Ak chcete nájsť úroveň zabezpečenia systému Android na svojom mobilnom zariadení, prejdite do časti Nastavenia> Informácie o telefóne a klepnite na kartu s označením úrovne zabezpečenia systému Android. Tu môžete skontrolovať dátum poslednej bezpečnostnej opravy na vašom zariadení.

Môže môj smartphone získať vírus? 2 6Môže môj smartphone získať vírus? 2 1

Ak vidíte skorší dátum, prejdite na Nastavenia> Aktualizácie sistema a sistema skontrolovať čakajúce aktualizácie.

2, Používajte iba schválené aplikácie

Najprv si stiahnite potrebné aplikácie a nič iné. Po druhé, odporúčame vám použiť na stiahnutie aplikácií oficiálny obchod s aplikáciami.

Môže môj smartphone získať vírus? 2

Zároveň berte na vedomie, že sťahujete iba zo stránky Google Play Store Nie je to veľmi jednoduchý plán. V apríli 2019 Vedci našli 50 aplikácií, ktoré riadia adware v službe Google Play. A zlá správa je, že aplikácia bola stiahnutá viac ako 30 miliónov krát.

Môže môj smartphone získať vírus? 3

Keď teda inštalujete aplikáciu z Obchodu Play, znova skontrolujte jej legitimitu. Aplikácia, ktorá hovorí Twitter ale kúzlu Tweeter je niečo, čomu sa chcete vyhnúť. Ak postupujeme podľa tohto vzoru, väčšina škodlivého kódu sa nachádza v aplikácii na úpravu fotografií, tapeta aplikácie a aplikácie fitness.

Odborné poradenstvo: V neposlednom rade nehľadajte odchádzajúce texty a správy.

Prevezmite kontrolu

V dnešnom svete je bezpečnosť veľmi dôležitá. Takže ak na to nie ste príliš opatrní, môžete byť zraniteľní voči vzdialeným útokom a strate údajov alebo, v najhoršom prípade, dokonca aj peniazom.

Preto vám odporúčame, aby ste pri inštalácii náhodných kontextových aplikácií alebo reklám do svojho mobilného zariadenia vykonávali prísnu kontrolu a boli ostražití.

Ďalšie: Bojíte sa, že váš mobilný telefón bol hacknutý? Prečítajte si nasledujúci príspevok a naučte sa, ako chrániť váš mobilný telefón pred takýmto útokom.

Table of Contents