Môže byť váš firemný e-mail sfalšovaný? Skontrolujte bezpečnosť svojej domény teraz!

Uvedomujete si, ako je vaša doména zabezpečená? Vo väčšine organizácií existuje predpoklad, že ich domény sú bezpečné a to v priebehu niekoľkých mesiacov, ale čoskoro im vyjde pravda, že tomu tak nie je.

Odhalenie niekoho, kto spoofuje názov vašej domény, je jedným zo spôsobov, ako zistiť, či je vaša bezpečnosť neuspokojivá – to znamená, že sa za vás niekto vydáva (alebo zavádza niektorých vašich príjemcov) a uvoľňuje nepravdivé informácie. Môžete sa opýtať: “Ale prečo by ma to malo zaujímať?” Pretože tieto spoofingové aktivity môžu potenciálne ohroziť vašu reputáciu.

Vzhľadom na to, že imitátori domén sa zameriavajú na toľko spoločností, spoofing e-mailových domén by sa nemal brať na ľahkú váhu. Mohli by tým ohroziť seba, ale aj svojich klientov.

Hodnotenie bezpečnosti vašej domény môže znamenať obrovský rozdiel v tom, či sa na vás stanú terčom phisheri, ktorí chcú rýchlo zarobiť peniaze alebo používať vašu doménu a značku na šírenie ransomvéru bez toho, aby ste o tom vedeli!

Skontrolujte hodnotenie bezpečnosti svojej domény pomocou tohto bezplatného nástroja na vyhľadávanie DMARC. Možno budete prekvapení, čo sa naučíte!

Ako útočníci sfalšujú vašu doménu?

Akt e-mailového spoofingu zahŕňa útočníka, ktorý používa falošnú identitu legitímneho zdroja, aby sa vydával za inú osobu alebo sa vydával za organizáciu. Postup je možné vykonať nasledovne:

  • Manipulácia s názvom domény: Útočníci môžu použiť názov vašej domény na odosielanie e-mailov vašim nič netušiacim príjemcom, ktorí sa môžu stať obeťou ich nekalých úmyslov. Tieto útoky, známe ako priame spoofingové útoky, sú obzvlášť škodlivé pre reputáciu značky a pre to, ako vaši zákazníci vnímajú vaše e-maily.
  • Falšovanie e-mailovej domény alebo adresy: kde útočníci využívajú medzery v existujúcich e-mailových bezpečnostných protokoloch na odosielanie e-mailov v mene legitímnej domény. Miera úspešnosti takýchto útokov je vyššia, keďže útočníci využívajú služby na výmenu e-mailov tretích strán na vykonávanie svojich škodlivých aktivít, ktoré neoverujú pôvod zdrojov odosielania e-mailov.

Keďže overovanie domény nebolo zabudované do protokolu SMTP (Simple Mail Transfer Protocol), protokolu, na ktorom je založený e-mail, novšie protokoly na overovanie e-mailov, ako napríklad DMARC, poskytujú vyššiu bezpečnosť.

Ako môže bezpečnosť nízkej domény ovplyvniť vašu organizáciu?

Keďže väčšina organizácií odosiela a prijíma údaje prostredníctvom e-mailu, je dôležité, aby na ochranu svojej značky používali zabezpečené pripojenie. V prípade nedostatočného zabezpečenia e-mailov to môže viesť k veľkým problémom pre podniky aj jednotlivcov. Z hľadiska komunikačných platforiem je stále najpoužívanejší e-mail. E-mail odoslaný z úniku údajov alebo hacknutia môže byť zničujúci pre reputáciu vašej organizácie. Takéto falošné e-maily môžu tiež uľahčiť šírenie malvéru, spywaru a spamu. Je preto nevyhnutné znovu preskúmať, ako je bezpečnosť nasadená v rámci e-mailových platforiem.

Len v roku 2020 predstavovalo odcudzenie identity značky 81 % všetkých phishingových útokov, zatiaľ čo jeden spear-phishingový útok viedol k priemernej strate $1.6 miliónov. Výskumní pracovníci v oblasti bezpečnosti predpovedajú, že sa to do konca roka 2021 zdvojnásobí. Na druhej strane to zvyšuje potrebu organizácií čo najskôr zlepšiť zabezpečenie e-mailov.

Na rozdiel od nadnárodných podnikov, malé podniky a MSP stále odmietajú myšlienku implementácie e-mailových bezpečnostných protokolov. Je to preto, že je bežným mýtom, že MSP nepatria medzi potenciálne cieľové radary kybernetických útočníkov. Bohužiaľ to nie je pravda. Hackeri sa zameriavajú na organizácie na základe bezpečnostných zraniteľností a problémov s bezpečnosťou ich e-mailov, nie na základe veľkosti organizácie. Preto môže byť cieľom každá organizácia so slabým zabezpečením domény.

Zistite, ako môžete získať vyššie hodnotenie bezpečnosti domény pomocou tohto sprievodcu hodnotením bezpečnosti e-mailu.

Využite overovacie protokoly na získanie maximálnej bezpečnosti domény

Pri kontrole hodnotenia bezpečnosti e-mailu vašej domény môže byť nízke skóre spôsobené nasledujúcimi faktormi:

  • Vo vašej organizácii nemáte nasadené e-mailové overovacie protokoly ako SPF, DMARC a DKIM
  • Nasadili ste protokoly, ale nepresadili ste ich pre svoju doménu
  • Máte chyby vo svojich overovacích záznamoch
  • Nepovolili ste prehľady DMARC, aby ste získali viditeľnosť na svojich e-mailových kanáloch
  • Vaše e-maily pri prenose a komunikácii so serverom nie sú zabezpečené šifrovaním TLS s MTA-STS
  • Neimplementovali ste hlásenie SMTP TLS, aby ste dostávali upozornenia na problémy s doručovaním e-mailov
  • Nenakonfigurovali ste BIMI pre svoju doménu, aby ste si zlepšili zapamätanie si značky
  • Nevyriešili ste permerror SPF pomocou dynamického vyrovnávania SPF

Všetky tieto faktory robia vašu doménu zraniteľnejšou voči e-mailovým podvodom, odcudzeniu identity a zneužitiu domény.

PowerDMARC je vaša platforma SaaS na overovanie e-mailov na jednom mieste, ktorá prináša všetky overovacie protokoly (DMARC, SPF, DKIM, MTA-STS, TLS-RPT, BIMI) na jednom skle, aby boli vaše e-maily opäť v bezpečí a zlepšili sa e-maily vašej domény. bezpečnostný postoj.

Jeho DMARC analyzátor zjednodušuje implementáciu protokolu tým, že zvláda všetky zložitosti na pozadí a automatizuje proces pre používateľov domény. Využitie vašich autentifikačných protokolov týmto spôsobom vám umožní maximalizovať výkon vašich bezpečnostných riešení.

Prihláste sa na odber svojho bezplatného analyzátora správ DMARC ešte dnes, aby ste získali vysoké hodnotenie bezpečnosti domény a ochranu proti útokom spoofingu.