Mobilný sprievodca čistením, aby ste sa vyhli infekciám koronavírusom

ako správne vyčistiť mobil

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, koľko času trávite na svojom smartfóne? Pravda je taká mobily sú takmer predĺžením nášho telaTrávime na nich hodiny nalepení a ani si to nevšimneme.

Teraz, so všetkým týmto problémom s koronavírusom a umývaním rúk, aby ste sa vyhli nákaze, Prečo neurobiť to isté so svojím zariadením? Chceme, aby ste znížili akékoľvek riziko na minimum, preto vám nechávame malé návod, ako vyčistiť svoj mobil, aby ste sa vyhli šíreniu COVID19.

Čistenie mobilu, aby ste sa vyhli pandémii, je rovnako dôležité ako umývanie rúk

ako dezinfikovať mobil, aby sa zabránilo nákaze

Tak ako po príchode domov odporúčajú dezinfikovať všetko, čo si kúpite, tak by ste to mali urobiť aj so smartfónom. Je zbytočné, ak medzi čistením, umývaním rúk a dokonca kúpaním strávite niekoľko hodín, ak zdroj nákazy stále nechávate nedotknutý.

Po vašich rukách je ako prenášač nákazy pravdepodobne najpravdepodobnejšie mobil. Preto je dôležité, aby ste ho správne dezinfikovali, aj keď ho, samozrejme, nebudete dávať kefkou pod kohútik.

Čomu sa treba vyhnúť pri čistení mobilu, aby ste unikli COVID19 alebo akémukoľvek inému vírusu

čomu sa vyhnúť pri čistení mobilu

Aj keď existujú zariadenia s odolnosťou voči vode a prachu, pravda je taká mobily sú čoraz chúlostivejšie. V minulosti boli také mobily ako stará a odolná Nokia 3310, z ktorých sa urobilo toľko vtipov.

Hardvér je teraz čoraz zložitejší, menší a dokonca aj vonkajšie telo mobilu má určité materiály, ktoré musíte chrániť. Týmto spôsobom sú to niektoré veci, ktorým sa treba vyhnúť:

  • Používajte neriedené bielidlo alebo veľmi silné dezinfekčné prostriedky: Možno budete chcieť dezinfikovať svoj mobil a myslíte si, že použiť koncentrovaný dezinfekčný prostriedok je dobrý nápad, ale nie je to tak. Tieto produkty sú abrazívnea pravdepodobne poškodí oleofóbnu vrstvu vášho mobilu.
  • Vyhnite sa použitiu veľkého množstva tekutín: Pamätajte, že mobilné telefóny majú vo vnútri malé prístupy, ako je nabíjací port, konektor pre slúchadlá a iné. Ak použijete veľmi vlhkú handričku alebo mobil priamo nastriekate, je pravdepodobné, že tekutina vnikne do interiéru a poškodí časť vplyvom vlhkosti.
  • Nepoužívajte kefy: Aj keď vďaka ochrane, akou je Gorilla Glass, sú telefóny odolnejšie voči poškriabaniu, neznamená to, že sú nezničiteľné. Ak používate veľmi hrubé drôtené kefy alebo špongie, nemusíte si to všimnúť mikro škrabancov najskôr, ale skôr či neskôr sa objavia.

Ako správne čistiť svoj mobil, aby ste sa vyhli nákaze

čistý mobil s mikrovláknom

Platilo by, keby sme vám dali vlastné odporúčania, ale ak sa nám niečo páči, je to nechať na odborníkov. preto odporúčania, aby ste sa naučili správne dezinfikovať svoj mobil Sú to tie, ktoré Samsung Spain zverejnil na svojom blogu. Sú to výrobcovia a nikto nevie viac ako oni, takže by ste mali urobiť toto:

  • Prvá vec, ktorú by ste mali urobiť, je úplne vypnite svoje zariadeniea tiež odstráňte kryt, káble a všetko príslušenstvo, ktoré máte.
  • Vezmite handričku z mikrovlákna, destilovanou vodou alebo jemným dezinfekčným prostriedkom. Posledne uvedené môže byť akýkoľvek neabrazívny produkt so zložením kyseliny chlórnej (od 50 do 80 ppm) alebo alkoholovej zásady (nad 70 %). Ak nemáte mikrovlákno, môžete použiť aj savý uterák alebo akúkoľvek handričku, ktorá nepúšťa vlákna.
  • Navlhčite handričku s dezinfekčným roztokom dávajte pozor, aby ste nerozliali tekutinu. To je rovnako dôležité ako vyššie uvedené, musíte zabrániť tomu, aby sa niečo dostalo cez akýkoľvek otvor do vnútra mobilu.
  • Dôkladne očistite celý povrch z vášho mobilu.

Tieto odporúčania môžete ich použiť aj na svoje obľúbené pomôcky, ako je váš inteligentný remienok alebo inteligentné hodinky, ale predovšetkým na keramické, kovové, sklenené alebo tvrdé plastové povrchy.

Na kožené alebo gumené časti je najlepšie použiť vhodné čistiace prostriedky pre tie materiály. Tieto materiály sú oveľa chúlostivejšie a akékoľvek domáce odporúčanie, ktoré vám poskytneme, môže priniesť veľa upozornení.

Zdroj | Samsung