Mobilné dáta: ‘O 11.2 GB/ užívateľ mesačne, spotreba v Indii ďaleko pred ostatnými; ceny medzi najnižšie na svete “

Autor: ENS Economic Bureau | Naí Dillí |

Uverejnené: 28. februára 2020 3: 01: 44 hod

India najlacnejšie dátové rýchlosti, internetové dátové rýchlosti India, WiFi Dabba, WiFi plány. internetové plány, cenovo dostupný internet, internet, dátové plány v Indii, Vo svojej výročnej správe o modeloch využívania širokopásmového pripojenia spoločnosť Nokia uviedla, že celková dátová prevádzka v krajine sa v roku 2019 zvýšila až o 47 percent, čo bolo spôsobené predovšetkým pokračujúcim využívaním 4G.

Dostupnosť lacných dátových plánov a príliv dostupných 4G telefónov s podporou 4G posunuli spotrebu údajov v Indii pred ostatnými rozvinutými krajinami, ako je Čína, Francúzsko, Španielsko, Nemecko, Južná Kórea a Japonsko, uviedol producent spoločnosti Nokia. správa štvrtok.

Použitie údajov v Indii, ktoré zaznamenalo v rokoch 2015 až 2019 zloženú ročnú mieru rastu 93%, viedlo aj k dostupnosti a spotrebe veľkého regionálneho obsahu.

Vo svojej výročnej správe o modeloch využívania širokopásmového pripojenia spoločnosť Nokia uviedla, že celková dátová prevádzka v krajine sa v roku 2019 zvýšila až o 47 percent, čo bolo spôsobené predovšetkým pokračujúcim využívaním 4G.

Využitie mobilných dát v Indii sa pravdepodobne bude ďalej zvyšovať, keď sa penetrácia širokopásmového pripojenia priblíži na úroveň podobných rozvinutých zemepisných oblastí, uviedol marketingový riaditeľ spoločnosti Nokia India Amit Marwah s tým, že cena domácich dát – približne R 7 za GB – naďalej zostali medzi najnižšími na celom svete.

Mobilné dáta: ‘O 11.2 GB/ užívateľ mesačne, spotreba v Indii ďaleko pred ostatnými; ceny medzi najnižšie na svete “ 1

„Je dostatočná dostupnosť na to, aby ste si vzali R 7/GB na trh osem alebo deväť rupií? Myslím, že áno. Od prevádzkovateľov sme zaznamenali určité zvýšenie ciel a stále musíme vidieť vplyv tohto zvýšenia na spotrebu. Zatiaľ to nebolo a my sme nevideli, ako sa to stalo, “povedala Marwah.

V Indii sa nárast spotreby mobilných dát v 3G aj 4G spektre rozbehol s príchodom celoštátnych platforiem over-the-top (OTT), ako sú Netflix, Amazon Prvotní a ďalší menší hráči s regionálnym obsahom.

V priemere Indiáni trávia na týchto platformách OTT až 70 minút denne a priemerné trvanie každej takejto relácie sledovania je až 40 minút, uviedla spoločnosť Nokia vo svojej správe.

„Veríme, že migrácia účastníkov na 4G bude aj naďalej viesť k rastu širokopásmového pripojenia v krajine. Pripravované videá a priemysel 4K / 8K 4,0 riešenia, ktoré sľubujú zvýšenie produktivity a zníženie nákladov pre priemyselné odvetvia v rôznych odvetviach, vyžadujú si veľmi vysokú rýchlosť a extrémne nízku latenciu, “uviedla Marwah.

O 11:002 gigabajty (GB) za mesiac a pri prenikaní mobilných telefónov iba okolo 45% bolo využitie údajov v Indii v roku 2019 ďaleko pred ostatnými krajinami, ako je Čína, kde je spotreba 9 GB mesačne a penetrácia mobilných telefónov je takmer 100 percent.

V iných krajinách, ako napríklad vo Francúzsku, ktoré má penetráciu mobilných telefónov takmer 90%, bola spotreba mobilných dát na rovnakej úrovni 7 GB za mesiac, uviedla správa spoločnosti Nokia.

V Nemecku a Španielsku s mobilnou penetráciou takmer každého 110 percent bola spotreba mobilných dát na používateľa mesačne 2 a 3 GB, resp.

Štúdia spoločnosti Nokia však vylučuje použitie internetu na sieti Wi-Fi, a preto mohla chýbať presné údaje v krajinách ako Kórea a Japonsko, ktoré majú obrovské bezplatné verejné infraštruktúry WiFi.

📣 Indian Express je teraz na telegrame. Kliknutím sem sa pripojíte k nášmu kanálu (@indianexpress) a budete informovaní o najnovších titulkoch

Pre všetky najnovšie technologické novinky si stiahnite aplikáciu Indian Express.