MOBILE Ministerstvo dopravy varuje pred falo┼ín├Żmi mobiln├Żmi aplik├íciami

MOBILE
Ministerstvo dopravy varuje pred falo┼ín├Żmi mobiln├Żmi aplik├íciami 1

Ministerstvo dopravyvaruje pred falo┼ín├Żmi mobiln├Żmi aplik├íciami. Neodpor├║─Źal t├Żmto aplik├íci├ím, ktor├ę ohrozuj├║ bezpe─Źnos┼ą mobiln├Żch zariaden├ş.

Ministerstvo, ktor├ę vyd├íva vysvetlenia pri spracov├ívan├ş t├ęmy bezpe─Źnosti mobiln├Żch zariaden├ş v r├ímci asocia─Źnej udalosti, falo┼ín├ę mobiln├ę aplik├ície hovoril o. Ministerstvo dopravy ned├ívno vyhl├ísilo, ┼że do┼ílo k fal┼íovaniu ├║radn├Żch in┼ítit├║ci├ş. Uv├ídza sa, ┼że je potrebn├ę venova┼ą pozornos┼ą tomu, ─Źi tieto ┼żiadosti patria ├║radn├Żm in┼ítit├║ci├ím.

Zd├┤raznil, ┼że aplik├ície by mali venova┼ą pozornos┼ą povoleniam, ktor├ę po┼żaduje vlastn├şk zariadenia. N├ímestn├şk ministra zd├┤raznil potrebu venova┼ą pozornos┼ą aplik├íci├ím, ktor├ę chc├║ ma┼ą pr├şstup k fotoapar├ítu, mikrof├│nu a kontaktom zariadenia, ┼że nebezpe─Źn├ę s├║ aj hovory z nezn├ímych ─Ź├şsel.

MOBILE
Ministerstvo dopravy varuje pred falo┼ín├Żmi mobiln├Żmi aplik├íciami 2

Znovu na tej istej sch├┤dzi Predseda BTKDodal, ┼że mobiln├ę technol├│gie sa v s├║─Źasnosti pou┼ż├şvaj├║ ve─żmi ─Źasto, a preto m├┤┼żu vznikn├║┼ą zranite─żn├ę miesta. Z├írove┼ł v┼íak uviedol, ┼że ka┼żd├Ż by mal by┼ą v tejto ot├ízke opatrn├Ż. ─Äalej uviedol, ┼że boli a bud├║ prijat├ę pr├ívne opatrenia. Predseda BTK uviedol, ┼że v tejto s├║vislosti pracuj├║ na zabezpe─Źen├ş osobn├Żch ├║dajov N├írodn├ę centrum pre reakcie na po─Ź├şta─Źov├ę incidentydodal, ┼że preuk├ízali.

Bezpe─Źnos┼ą je ve─żmi d├┤le┼żit├í v technologick├Żch zariadeniach. Toto riziko m├┤┼żete minimalizova┼ą in┼ítal├íciou aplik├ície, ktorej never├şte v telef├│n. Va┼íe ├║daje bud├║ zabezpe─Źen├ę bez ohrozenia aplik├íci├ş, ktor├ę vy┼żaduj├║ zbyto─Źn├ę povolenia.