Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

MMS na telef├│ne Samsung: ako nastavova┼ą, otv├íra┼ą alebo odosiela┼ą spr├ívy

Otvoren├í spr├íva MMS v telef├│ne Samsung nie v┼żdy vyjde – probl├ęmy vznikaj├║ z d├┤vodu nedostatku vhodn├Żch nastaven├ş alebo z in├Żch d├┤vodov. Z├írove┼ł sa m├┤┼żu nielen otvori┼ą na Samsung, ale tie┼ż nem├┤┼że pr├şs┼ą. Na vyrie┼íenie tohto probl├ęmu mus├ş u┼ż├şvate─ż zisti┼ą, pre─Źo sa t├íto situ├ícia vyvinula, a potom ho pod─ża pokynov krok za krokom opravte.

Relevantnos┼ą, ├║prava a pou┼żitie mo┼żnosti MMS

MMS na telef├│ne Samsung: ako nastavova┼ą, otv├íra┼ą alebo odosiela┼ą spr├ívy 1

MMS – multimedi├ílne spr├ívy, ktor├ę sa po┼żaduj├║ v situ├íci├ích, ke─Ć nie je pr├şstup na internet alebo zariadenie nepodporuje modern├ę aplik├ície s podobn├Żmi funkciami. Schopnos┼ą posiela┼ą MMS z Androidu je m├ílo d├┤le┼żit├í, ale niekedy je to jedin├Ż sp├┤sob, ako naliehavo prenies┼ą d├┤le┼żit├ę inform├ície. Pred odoslan├şm alebo prijat├şm takejto spr├ívy do telef├│nu Samsung v┼íak mus├şte nakonfigurova┼ą MMS. Aby bola vo─żba dostupn├í a odosielala multimedi├ílne spr├ívy, pou┼ż├şvate─ż vykon├í 3 kroky:

  • sp├íja slu┼żbu prostredn├şctvom oper├ítora;
  • Zmen├ş ├║─Źet
  • ru─Źne skontroluje zmenu nastaven├ş smartf├│nu.

Varovanie!

Nie je ┼ąa┼żk├ę nastavi┼ą MMS v syst├ęme Android – v┼íeobecn├Ż algoritmus akci├ş je rovnak├Ż, ale pravidl├í aktiv├ície pre t├║to funkciu sa m├┤┼żu l├ş┼íi┼ą (z├íle┼ż├ş na oper├ítorovi).

Automatick├Ż re┼żim

MMS m├┤┼żete nakonfigurova┼ą v telef├│ne bez zmeny ak├Żchko─żvek parametrov v spolo─Źnosti Samsung ru─Źne – ├║─Źas┼ą pou┼ż├şvate─żov je v tomto pr├şpade minim├ílna. Funkciu multimedi├ílnych spr├ív v┼íak m├┤┼żete aktivova┼ą iba v automatickom re┼żime 1 ─Źas – po─Źas prvej registr├ície spolo─Źnosti Samsung v mobilnej sieti vybran├ęho oper├ítora. Po takejto ┼żiadosti nemus├şte v telef├│ne znova konfigurova┼ą MMS. Algoritmus je nasleduj├║ci:

  1. Na z├şskanie automatick├ęho nastavenia ├║─Źastn├şk nain┼ítaluje do smartf├│nu kartu SIM-ku a zapne ju.
  2. Po zaregistrovan├ş telef├│nu v sieti vyh─żad├í po┼żadovan├ę hodnoty v datab├íze telekomunika─Źn├ęho oper├ítora a po┼íle po┼żadovan├ę inform├ície do syst├ęmu Android.
  3. Ke─Ć je konfigura─Źn├Ż profil prijat├Ż, majite─ż ─Ź├şsla, tak┼że v bud├║cnosti je mo┼żn├ę prij├şma┼ą a odosiela┼ą MMS do telef├│nu, prij├şma┼ą a uklada┼ą ich.

Okrem tak├ęho ÔÇ×jednorazov├ęhoÔÇť nastavenia existuje aj in├Ż automatick├Ż sp├┤sob, ako zmeni┼ą nastavenia, ke─Ć MMS nedoraz├ş a nie s├║ odoslan├ę – u┼ż├şvate─ż m├┤┼że po┼żiada┼ą oper├ítora o pomoc. Pr├şpustn├Ż po─Źet nakonfigurovan├Żch volieb je neobmedzen├Ż. Ak spr├ívy MMS nie s├║ odosielan├ę z opera─Źn├ęho syst├ęmu Android, ale vy┼żaduje ich pou┼ż├şvate─ż, zavol├í oper├ítorovi na bezplatn├ę konzulta─Źn├ę ─Ź├şslo. Pri objedn├ívan├ş nastaven├ş mus├şte postupova┼ą pod─ża pokynov a po ich prijat├ş ich prija┼ą a ulo┼żi┼ą. Po re┼ítartovan├ş smartf├│nu.

Nastavenia m├┤┼żete z├şska┼ą, ak telef├│n MMS neakceptuje a m├┤┼żete si ich objedna┼ą cez internet. Za t├Żmto ├║─Źelom u┼ż├şvate─ż prejde na webov├║ str├ínku svojho mobiln├ęho oper├ítora a v po┼żadovanej ponuke vyberie model svojho zariadenia. Potom zad├í ─Ź├şslo a potvrd├ş, ┼że nie je robotom prostredn├şctvom captcha. N├ísledne je odoslan├í po┼żiadavka a po nieko─żk├Żch min├║tach pr├şdu nastavenia, ktor├ę akceptuj├║ a ulo┼żia. Po takejto aktiv├ícii funkcie je tie┼ż potrebn├ę re┼ítartova┼ą zariadenie.

Manuálne ladenie

MMS na telef├│ne Samsung: ako nastavova┼ą, otv├íra┼ą alebo odosiela┼ą spr├ívy 2

Ak sa ├║─Źastn├şk nem├┤┼że spoji┼ą s oper├ítorom, je mo┼żn├ę zmeni┼ą nastavenia telef├│nu nez├ívisle – ru─Źne. Za t├Żmto ├║─Źelom pou┼ż├şvate─ż prejde do ponuky aplik├íci├ş a vyberie ÔÇ×NastaveniaÔÇť. V zobrazenom okne potom pou┼ż├şvate─ż klikne na ÔÇ×SieteÔÇť a vyberie si ÔÇ×Mobiln├ę sieteÔÇť. Z tohto menu prejde na ÔÇ×Pr├şstupov├ę bodyÔÇť a pred ÔÇ×Mobiln├ę d├ítaÔÇť sa postav├ş ─Źe─żus┼ą. Po prejden├ş na ÔÇ×pr├şstupov├ę body k internetuÔÇť a stla─Ź├ş st─║pec ÔÇ×Nov├Ż pr├şstupov├Ż bodÔÇť. ─Äalej, v s├║lade s tabu─żkou, ├║─Źastn├şk vypln├ş riadky parametrov a v┼íetko ostatn├ę ponech├í nezmenen├ę, ulo┼ż├ş (ak je to na zariaden├ş k dispoz├şcii) a smartphone re┼ítartuje.

MMS na telef├│ne Samsung: ako nastavova┼ą, otv├íra┼ą alebo odosiela┼ą spr├ívy 3

Help!

V pr├şpade smartf├│nu so starou verziou syst├ęmu Android prejde ├║─Źastn├şk na nastavenie na ÔÇ×NastaveniaÔÇť, potom na ÔÇ×Bezdr├┤tov├ę sieteÔÇť, potom na ÔÇ×Mobiln├í sie┼ąÔÇť a ÔÇ×Pr├şstupov├Ż bodÔÇť. V poslednom okne klikne na ÔÇ×MenuÔÇť a vst├║pi do ÔÇ×Vytvori┼ą APNÔÇť.

Ako otvori┼ą MMS na Samsung

MMS na telef├│ne Samsung: ako nastavova┼ą, otv├íra┼ą alebo odosiela┼ą spr├ívy 4

Podpora spr├ív s multimedi├ílnymi pr├şlohami na telef├│ne je z├íkladn├í, ako aj SMS. Ich nastavenia by sa mali dosta┼ą do automatick├ęho re┼żimu okam┼żite po aktiv├ícii karty SIM. Ak nie s├║ probl├ęmy, MMS v telef├│ne Samsung je mo┼żn├ę prezera┼ą analogicky s klasickou SMS. Ak v┼íak ned├┤jde k automatick├ęmu ladeniu (k tomu d├┤jde, ke─Ć bola karta SIM zak├║pen├í pred nieko─żk├Żmi rokmi), mus├ş ├║─Źastn├şk vykona┼ą nastavenie. Ak si chcete pre─Ź├şta┼ą MMS v telef├│ne Samsung, pou┼ż├şvate─ż zavol├í oper├ítorovi alebo ru─Źne zad├í po┼żadovan├ę inform├ície.

Probl├ęm, ke─Ć sa MMS nezav├ídza do spolo─Źnosti Samsung, je sp├┤soben├Ż poruchou syst├ęmu a stratou in┼ítala─Źn├Żch ├║dajov. Z niektor├Żch vn├║torn├Żch d├┤vodov niekedy zariadenie m├┤┼że vr├íti┼ą nastavenie sp├Ą┼ą na ┼ítandardn├ę, ─Źo vedie k strate nastaven├ş odoslan├Żch oper├ítorom. Preto, ak sa MMS v syst├ęme Android neotvor├ş, pou┼ż├şvate─ż skontroluje stav nastavenia, ako aj nastavenia nevy┼żiadanej po┼íty (mali by by┼ą pr├ízdne). Ak s├║ inform├ície spr├ívne, majite─ż telef├│nu sa najsk├┤r spoj├ş s oper├ítorom a, ke─Ć mu nem├┤┼że pom├┤c┼ą, ide do SC svojho poskytovate─ża mobiln├Żch slu┼żieb. Konzultant skontroluje a pom├┤┼że stiahnu┼ą nastavenia pre spr├ívy MMS v syst├ęme Android.

Ako prilo┼żi┼ą medi├ílny s├║bor a odosla┼ą MMS

Vytvorte a odo┼ílite spr├ívu s multimedi├ílnym obsahom podobn├Żm ┼ítandardn├Żm textov├Żm spr├ívam SMS. Ak chcete posla┼ą MMS zo zariadenia Samsung, pou┼ż├şvate─ż rozbal├ş okno ÔÇ×Spr├ívyÔÇť a ur─Ź├ş pr├şjemcu (otvor├ş po┼żadovan├Ż dial├│g). Potom klikne na tla─Źidlo ÔÇ×Prida┼ąÔÇť (niekedy sa stane ÔÇ×+ÔÇť alebo ÔÇ×ÔćĹÔÇť) a na─Ź├şta medi├ílny s├║bor. Potom klikne na ÔÇ×Odosla┼ąÔÇť a MMSka ide k svojmu adres├ítovi.

Mo┼żn├ę probl├ęmy

Probl├ęmy s odosielan├şm a prij├şman├şm multimedi├ílnych spr├ív nie s├║ v┼żdy spojen├ę s technick├Żmi probl├ęmami so zariaden├şm alebo s nedostatkom po┼żadovan├Żch nastaven├ş pre smartf├│ny s Androidom. V s├║kromn├Żch situ├íci├ích je obmedzenie sp├┤soben├ę tarifn├Żm pl├ínom. Pou┼ż├şvate─ż v┼íak najsk├┤r skontroluje parametre siete. Ak probl├ęm nie je v nich, d├┤vod pre nefunk─Źn├║ funkciu MMS je ─Źasto obsiahnut├Ż v tak├Żchto okamihoch:

  1. V niektor├Żch regi├│noch nemus├ş by┼ą slu┼żba k dispoz├şcii. Ak existuje tak├Żto predpoklad, predplatite─ż potom kontaktuje z├ístupcu mobiln├ęho oper├ítora, aby objasnil funkcie tarifn├ęho pl├ínu.
  2. Ke─Ć je Samsung na smartf├│ne 2 paraleln├ę SIM karty r├┤znych oper├ítorov, aby od nich mohol prij├şma┼ą a odosiela┼ą spr├ívy MMS, mus├ş u┼ż├şvate─ż nakonfigurova┼ą ka┼żd├ę ─Ź├şslo individu├ílne.
  3. Odberate─ż niekedy nedostane spr├ívu s multimedi├ílnym obsahom – m├┤┼że to by┼ą sp├┤soben├ę skuto─Źnos┼ąou, ┼że tarifn├Ż pl├ín pr├şjemcu t├║to mo┼żnos┼ą nezah┼Ľ┼ła alebo jeho zariadenie pou┼ż├şva in├ę parametre siete.

Varovanie!

Ak je pr├şpad jednoduch├Ż, probl├ęm je v samotnej spr├íve – MMSka m├┤┼że by┼ą ÔÇ×netopierÔÇť, a preto nie je otvoren├Ż.

Ak chcete otvori┼ą alebo odosla┼ą MMS zo smartf├│nu s Androidom, mus├şte nastavi┼ą spr├ívne nastavenia a slu┼żba je pripojen├í v tarife. Ak tieto parametre nie s├║ k dispoz├şcii, MMS na Samsung sa neotvor├ş. Aby sa tak├Żto probl├ęm odstr├ínil, mus├ş ├║─Źastn├şk vykona┼ą ├║pravu smartf├│nu s├ím alebo si ho mus├ş objedna┼ą od oper├ítora – t├íto mo┼żnos┼ą bude dostupn├í. Neschopnos┼ą ─Ź├şta┼ą alebo pren├í┼ía┼ą multimedi├ílne spr├ívy je v┼íak niekedy vyvolan├í in├Żmi faktormi.

MMS na telef├│ne Samsung: ako nastavova┼ą, otv├íra┼ą alebo odosiela┼ą spr├ívy 5 Na─Ź├ştava sa … MMS na telef├│ne Samsung: ako nastavova┼ą, otv├íra┼ą alebo odosiela┼ą spr├ívy 6