Mladíci varujú, že sú „ZÁVISLÍ“ na telefónoch – každý deň strávia rolovaním takmer DEN

Takmer tri štvrtiny mladých dospelých sa obáva, že sú závislí na svojich mobilných telefónoch – spravidla strávia viac ako 19 hodín týždenne prechádzaním svojich aplikácií.

Prieskum z 2000 000 dospelých z Veľkej Británie odhalilo, že 41 percent si nemôže pomôcť, ale nemôže si vziať svoj mobilný telefón do kúpeľne- pričom tento počet sa zvýšil na 77 percent u 18 až 24-ročných.

Na vine sú čiastočne sociálne siete, pričom pätina sa obáva, že by nemohli vydržať 24 hodín bez toho, aby si skontrolovali najnovšie aktualizácie Twitter a Instagram.

A je tu aj širší problém rovnováhy medzi pracovným a súkromným životom, pričom polovica (50 percent) respondentov tvrdí, že prechod na kultúru „práce z domu“ znamená, že vďaka mobilnému telefónu majú pocit, že nikdy nie sú mimo služby.

V skutočnosti štvrtina respondentov (26 percent) priznáva, že čítala svoje e-maily v kúpeľni za posledný týždeň-pričom 45 percent osôb vo veku 18 až 24 rokov odoslalo e-mail z kúpeľne častejšie než vyčistili ho za posledný týždeň.

Takmer tretina (30 percent) čelila sťažnostiam priateľov a rodiny za čas, ktorý trávia pri telefóne.

Celkovo 40 percent respondentov uviedlo, že sa obávajú, že sú závislí na svojich mobilných telefónoch – ale zvyšuje sa to na 72 percent Gen -Z.

A 39 percent by si chcelo urobiť digitálny detox a oddýchnuť si od telefónu, ale obáva sa, že o niečo prídu.

Výskum bol vykonaný s cieľom zdôrazniť novú Vauxhall Mokka, ktorá bola navrhnutá s čistým a detoxikovaným interiérom, bez nadmerných upozornení a rušenia.

Spoločnosť Vauxhall sa spojila s odborníčkou na digitálne decluttery Tanyou Goodinovou, autorkou knihy „Môj mozog má príliš veľa otvorených záložiek“, aby vyzdvihla „Mokka Mindset“ a podporila uvoľnenejší a menej preplnený zážitok z jazdy.

Tanya povedala: „Byť viac prepojený než kedykoľvek predtým má obrovské výhody, ale z toho, že sa s partnermi prehnane posúvame až k panike, keď si stratíme telefón, si musíme uvedomiť, ako naše digitálne návyky ovplyvňujú našu offline existenciu.

Analyzovali sme vzťahy, ktoré majú Briti s technológiou, a zistili sme, že viac ľudí sa pokúša obmedziť čas strávený na zariadení, čo sa počas pandémie pochopiteľne zvýšilo.

„Našim cieľom je rozšíriť povedomie o tom, ako by technológie mali ľuďom posilňovať, a nie ich zahlcovať – ​​podobne ako interiér modelu Vauxhall Mokka, ktorý umožňuje vodičom sústrediť sa na cestu a užívať si pokojnejší a menej rušivý zážitok z jazdy“.

Výskum uskutočnený prostredníctvom OnePoll tiež odhalil, že závislosť spoločnosti a záľuba v mobilných telefónoch ovplyvňuje naše užívanie si iných foriem zábavy.

Za posledný mesiac dve tretiny (64 percent) majú dvojitú obrazovku, kde sledujú televíziu pri prehliadaní telefónu, a 30 percent má trojitú obrazovku.

Preto by nemalo byť prekvapením, že 48 percent pravidelne stráca prehľad o tom, čo pozerá v televízii, pretože si prezerá svoje aplikácie.

Nie je prekvapením, že práve šoférovanie je miestom číslo jedna, kde si ľudia hovoria, že si od svojich zariadení oddýchnu.

Dve tretiny (67 percent) hovoria, že im skákanie v aute umožňuje vypnúť zo sociálnych médií.

A 62 percent respondentov, ktorí majú technológie ako napr Apple Ovládacie prvky CarPlay, sat-nav a hlasové ovládanie uviedli, že pomohli obmedziť rozptýlenie a umožnili im sústrediť sa na cestu počas jazdy.

Aby sa dozvedel, ako sú ľudia závislí na svojich telefónoch, Vauxhall vytvoril veselý kvíz s názvom „Si závislý na obrazovke?“

Adam Wood, marketingový riaditeľ spoločnosti Vauxhall Motors, dodal: „V našich stále uponáhľanejších životoch je ľahké byť ohromený najmä technológiou a časom stráveným pred obrazovkou.

„Naši dizajnéri a psychológovia sa usilujú o to, aby interiéry automobilov boli čisté a zbavené nechcených alebo nepotrebných rušivých vplyvov, a tak poskytovali bezpečnejšie, príjemnejšie a pozornejšie zážitky z jazdy.“

Spoločnosť Samsung uvádza na trh Galaxy Telefón A52s 5G za 409 GBP

V ďalších novinkách si pozrite nové Lamborghini Huracan Evo, ktoré vám môže upratať dom a uvariť večeru.

Pozrite sa na divoko pôsobivý televízor Panasonic 65HZ1000, vďaka ktorému väčšina televízií vyzerá ako odpad.

Prečítajte si nášho kompletného sprievodcu Call of Duty 2021.

A Dell Alienware R10 Ryzen Edition je herný počítač, ktorý drví obe nové konzoly.

Platíme za vaše príbehy! Máte príbeh pre Naším cieľom je byť vaším tím techniky a vedy? Pošlite nám e-mail na adresu