Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Minecraft vs. Roblox: Čo je najlepšie pre vás alebo vaše dieťa?

Minecraft a Roblox sú dve z popredných pieskovísk pre videohry. Umožňujú hráčom, najmä v zátvorkách mladšieho veku, budovať svety a hry z niečoho podobného digitálnemu Legu, skúmať svety vytvorené inými hráčmi a vydávať sa na dobrodružstvá s priateľmi zo skutočného sveta a tými, ktorí sa v hre stretli.

Ale okrem toho sa tieto dve hitové hry od seba navzájom veľmi líšia. Tu sa diskutuje o rozdieloch medzi Minecraft a Roblox, aby ste zistili, ktorý z nich je pre vás (alebo vaše dieťa) najlepší.

Minecraft vs. Roblox hry

Minecraft vs. Roblox Minecraft hry

Napriek povrchným podobnostiam hrajú Minecraft a Roblox veľmi odlišne. Minecraft je osamelejšia hra, ktorá sa viac zameriava na vytváranie svetov pomocou rôznych stavebných blokov hry. Mnoho úrovní bývajú jednotlivými hráčmi alebo ak sú online na menších serveroch. Minecrafty sú samy osebe hrou od prvej alebo tretej osoby, ktorá umožňuje hráčom skúmať a zabudovať sa do svetov vytvorených inými hráčmi.

Robloxje skôr súbor nástrojov na vytváranie hier medzi rôznymi strelcami žánrov, strategickými hrami a ďalšími hrami. Takže v rámci Robloxu máte veľmi populárne hry, ako je útek z väzenia, kde musíte zabrániť bankovým lúpežám alebo im pomôcť pri realizácii bankových útokov, prírodných katastrof a zábavného parku Tycoon. 2,

Minecraft proti hre Roblox 2

Odroda je obrovská, ale možno budete musieť zaplatiť malú sumu Robuxu, ak si chcete zahrať niektoré z nich (napríklad nákupom peňazí v hre Jailbreak). Aj tu je oveľa väčšie zameranie na multiplayer, takže s ostatnými hráčmi budete oveľa viac komunikovať. Ak ste rodič, znamená to, že by ste mali byť v Robloxe opatrnejší kvôli zneužitiu alebo inému zneužitiu, pretože internet, ako všetci vieme, môže byť drsným miestom!

Dobrým spôsobom, ako ich oddeliť, by bolo povedať, že Minecraft je v podstate remeselnícka hra / budova / hra na prežitie, zatiaľ čo Roblox je nástroj, ktorého publikum je rozdelené medzi tvorcov rôznych hier a spotrebiteľov, ktorí ich hrajú.

Minecraft vs. Cena robloxu

Minecraft proti Roblox Gameplay útek z väzenia

Veľký rozdiel medzi týmito dvoma hrami, a najmä dôležitý, ak ste rodič, ktorý skutočne platí, je ten, že jeden je priamy nákup a druhý je voľný na hranie, čo zvyčajne znamená, že z dlhodobého hľadiska nakoniec zaplatíte viac. ,

oni Starter Pack Minecraft stojí 26,99 dolárov, čo vám umožní prístup ku všetkému obsahu hry. Môžete získať Master Collection za približne 50 dolárov, ktoré sú dodávané s najlepšími spoločenskými výtvormi a 1 000 minovými mincami. Tieto minové mince sa používajú na mikro-transakcie v hre, ale všetky sú voliteľnými súčasťami, ako sú napríklad kože a textúrové balíčky.

Minecraft Vs Roblox Scenery

Roblox, na druhej strane, je zadarmo hrať, ale je viac závislý na hernej mene Robux (ktorú si kúpite za skutočné peniaze), keď ste vo vnútri. Mnoho hier vytvorených v Robloxe účtuje Robuxu prístup a nie je nevyhnutne veľa kontroly kvality.

Väčšina hier Roblox mimo najpopulárnejších je stále bezplatná. Môžete sa tiež prihlásiť na odber služby Roblox Premium ($6- 20 dolárov mesačne), čo obmedzuje veľkú časť mletia a dáva vám mesačný príjem z Robuxu a viac obchodných možností s hráčmi. Tieto náklady na predplatenie sa samozrejme sčítajú pomerne rýchlo.

Kvalifikovaní hráči môžu dokonca do hry vziať Robuxa, ktorý sa potom dá premeniť na skutočné peniaze, ale vyžaduje veľa odhodlania a úsilia a pravdepodobne nebude pracovať pre náhodnejších hráčov.

MineCraft vs. Popularita robloxu

Minecraft proti Roblox grafu

Pretože Roblox v posledných rokoch vzrástol v popularite a o tom sa v minulosti veľa nehovoril, existuje mylná predstava, že vyšla po Minecraft, alebo dokonca, že ide o mínusový výboj. Pravda je taká, že Roblox je už od roku 2006, čím sa stal o tri roky starší ako Minecraft, ktorý vyšiel v roku 2009. Kto je teraz kópiou?

Bez ohľadu na to bolo Minecraft zďaleka najobľúbenejšou hrou po mnoho rokov, hoci jeho klesajúca popularita od samitu v roku 2013 znamenala, že záujem o Minecraft a Roblox bol takmer rovnaký v roku 2017 a v auguste 2019 Roblox každý mesiac prekonal 91 miliónov používateľov Minecraft tým, že má 100 miliónov. Pôsobivé!

Celkovo sa dá povedať, že obe hry majú obrovskú popularitu a že nemáte problém nájsť servery a hry na hranie s ostatnými.

Takže Minecraft a Roblox nie sú také dobré, ako ste si pôvodne mysleli, že? Ak vyberiete Minecraft nad Robloxom a budete vlastniť Raspberry Pi, môžete z neho urobiť Minecraft server! Prípadne uvoľnenejšie a okamžitejšie informácie nájdete v našom zozname skrytých hier Google.

Čítať ďalej:

Je tento článok užitočný?