Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Milióny starších ľudí sa cítia „odrezaní“ z dôvodu nedostatku technických znalostí – a dokonca by zmeškali stretnutie s virtuálnym lekárom

Milióny starších ľudí sa cítia „odrezaní“ z dôvodu nedostatku technických znalostí - a dokonca by zmeškali stretnutie s virtuálnym lekárom 1

Štúdia zistila, že milióny starších ľudí sa cítia odrezaní kvôli nedostatku technických znalostí – a dokonca by sa vyhli vymenovaniu praktického lekára, keby to bolo cez videohovor.

Anketa o 1000 000 dospelých s príbuzným starším ako 70 rokov zistilo, že viac ako polovica verí, že ich milovaný človek by radšej počkal na stretnutie osobne, než aby vyskúšal alternatívu online.

A 53 percent uviedlo, že ich vzťah sa už snaží prispôsobiť sa zmenenému životnému štýlu kvôli koronavírusu.

Štúdia, ktorú si objednala spoločnosť BT Skills for Tomorrow, tiež zistila, že šesť z desiatich uviedlo, že ich starší príbuzní sa v dôsledku globálnej pandémie cítia izolovanejšie než kedykoľvek predtým.

A polovica si myslí, že by to pre ich zraniteľných príbuzných zmenilo život, keby si mohli objednať vlastný obchod s potravinami online.

Ale viac ako polovica sa obáva, že nie sú schopní získať nové zručnosti, pokiaľ ide o efektívne využitie technológie.

Profesorka Kerensa Jenningsová, riaditeľka skupiny BT pre digitálny dopad, uviedla: „Technológia sa v súčasnej dobe stala základnou životnou linkou pre milióny ľudí.

„Aby sme však mohli bojovať proti osamelosti, musíme zaistiť, aby starší ľudia mohli využívať výhody, ktoré technológie prinášajú, od prístupu k životne dôležitým službám až po kontakt s rodinou a priateľmi.

„Vieme, že dokonca aj získanie niektorých relatívne jednoduchých digitálnych zručností môže znamenať obrovský rozdiel v živote starších ľudí a tých, ktorí sa o nich starajú počas zablokovania-či už ide o vlastné online nákupy, prístup k zdravotným službám alebo užívanie si tvárou v tvár. hovory s blízkymi.

“Preto úzko spolupracujeme s vedúcou charitatívnou organizáciou pre sociálne zmeny, Nadáciou dobrých vecí, aby sme zaistili, že ľudia budú počas uzamknutia schopní získať potrebné zručnosti, aby zostali v spojení a zdraví.”

Štúdia tiež zistila, že respondenti cítia, že e -mail a WhatsApp sú digitálne platformy, ktoré by ich najvzdialenejšie vzťahy mohli používať, pričom každý piaty človek nad 70 rokov dokáže streamovať prostredníctvom Amazon Prime alebo Netflix.

Polovica sa však tiež obáva, že ich príbuzní sa zdráhajú naučiť sa nové zásadné digitálne zručnosti – pričom tri štvrtiny z nich majú podozrenie, že by to považovali za „príliš komplikované“.

Štvrtina si myslí, že ich blízki považujú internet za nebezpečný, zatiaľ čo 29 percent uviedlo, že ich nemá kto učiť a 35 percent si nie je istých, kam by sa tieto zručnosti chceli naučiť.

Tri štvrtiny dospelých uviedli, že ich rodinný príslušník obvykle konzumuje informácie z televízie, pričom iba každý piaty sa pripojí k internetu a tretina sa spolieha na to, že ich ostatní informujú o aktuálnych udalostiach.

Je zaujímavé, že 41 percent malo tiež podozrenie, že ich milovaný nikdy nenakúpil online.

Ale s obmedzeniami, ktoré môžu v súčasnosti vidieť ľudia starší ako 70 rokov, 57 percent uviedlo, že ich príbuzným chýba osobný kontakt, pričom 31 percent sa obáva, že sa od zavedenia zámku stále viac nudia-polovica tvrdí, že to má vplyv ich denný režim.

Iba jeden z desiatich sa ich pokúša naučiť nové digitálne zručnosti, aj keď 39 percent z nich úspešne zvládlo videohovor so svojimi staršími blízkymi.

Tretina opýtaných si tiež myslí, že sa vyskytli prípady, keď sa počas obdobia uzamknutia vystavili riziku starostlivosti o svojich zraniteľných príbuzných.

A 38 percent opýtaných si prostredníctvom OnePoll myslí, že ich rodinní príslušníci by boli v dôsledku nedávnych udalostí otvorenejší zlepšovať svoje digitálne schopnosti – ale nevedia, kde začať.

Helen Milner, výkonná riaditeľka nadácie Good Things Foundation, dodala: „Výskum podporuje to, čo počúvame od našich sieťových partnerov, a naše širšie zistenia v oblasti digitálnej izolácie.

„Ľudia, ktorí tu zostali, sú nepomerne starší, často s existujúcimi zdravotnými problémami, ktoré sú znásobené nedostatočnou dôverou v digitálne technológie.

„Toto je hlboko šokujúci spoločenský problém, ktorý musíme všetci naliehavo riešiť.

“Vieme, že kvôli pandémii koronavírusu je viac ľudí ochotných skúšať nové veci online a zlepšovať svoje digitálne schopnosti, takže je to ideálny čas poskytnúť im nástroje a pokyny, ako to urobiť.”

Cieľom BT Skills for Tomorrow je poskytnúť 10 miliónom ľudí zručnosti, ktoré potrebujú na to, aby si v dnešnom digitálnom svete užili maximum.

Spoločnosť BT spolupracuje s poprednými organizáciami zameranými na digitálne zručnosti na zhromažďovaní najlepších kurzov, webinárov a informácií na jednom mieste, na ktorom sa dá ľahko orientovať.

Ak sa chcete dozvedieť viac, navštívte stránku bt.com/skillsfortomorrow

Veselý žart Zoom umožňuje ľuďom preskočiť virtuálne schôdze tým, že o sebe vytvoria opakujúce sa videá

Platíme za vaše príbehy! Máte príbeh pre Naším cieľom je byť vaším tím techniky a vedy? Pošlite nám e-mail na adresu