Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Miliard├ír Warren Buffet sa kone─Źne zmenil na iPhone z telef├│nu s obratom 20 dol├írov

Warren Buffet

Milion├ír Warren Buffet sa kone─Źne rozhodol pre pou┼ż├şvanie iPhone 11 a jeho flip telef├│n Samsung nav┼żdy pre┼íiel. Miliard├ír je vlastn├şkom a gener├ílnym riadite─żom Berkshire Hathway a takmer vlastn├ş 5,5% z AppleAkcie.

V rozhovore pre Squawk Box od CNBC Buffet povedal, ┼że jeho flip telef├│n s 20 USD je ÔÇ×natrvalo pre─ŹÔÇť. Zauj├şmav├ę je, ┼że miliard├írovi trvalo tak dlho, k├Żm pre┼íli na iPhone 11 napriek tomu, ┼że mnoh├ş z nich boli darovan├ş, vr├ítane jedn├ęho z Tima Cooka. Poznamen├íva, ┼że nevyu┼ż├şva v┼íetky funkcie telef├│nu iPhone ako ostatn├ş a jednoducho ho pou┼ż├şva ako ÔÇ×telef├│nÔÇť.

"Pozer├íte sa na 89-ro─Źn├ęho chlapa, ktor├Ż sa s n├şm sotva za─Ź├şna stret├íva┼ą," povedal Buffett, hoci nevyu┼ż├şva "v┼íetky jeho zariadenia ako v├Ą─Ź┼íina ─żud├ş."

V roku 2018 Tim Cook ozn├ímil Bufetovi, ┼że osobne odlet├ş do Nebrasky, aby mu pomohol zalo┼żi┼ą nov├Ż iPhone.

V tom istom rozhovore to miliard├ír uzn├íva Apple je pravdepodobne ÔÇ×najlep┼í├ş biznisÔÇť na svete. O spolo─Źnosti uva┼żuje sk├┤r ako o svojom tre┼ąom podnikan├ş ne┼ż o z├ísob├ích. Toto je zrejm├ę z vlastn├şctva Berkshire Hathway 5,5% z AppleAkcie, ktor├ę s├║ v├Żznamn├Żm z├ív├Ązkom a najv├Ą─Ź┼íou ─Źinnos┼ąou spolo─Źnosti mimo pois┼ąovn├şctva a ┼żelezn├şc. Pod─ża podania u vl├ídy 31. decembra 2019 vlastn├ş Berkshire Hathway takmer 245 mili├│nov Apple akcie v hodnote 72 mili├írd dol├írov.