Mikrotransakcie zarábajú v Ubisofte viac ako tržby

Mikrotransakcie sú novým trendom vo videohrách: sú to nákupy uskutočnené hráčmi v samotnej hre, aj keď si hru už kúpili. Mnoho hráčov kritizuje, že sú novou dojnou kravou v tomto odvetví. Už dobre zabehnutý trend by podľa výsledkov druhého fiškálneho štvrťroka 2018 od Ubisoftu nemal tak skoro pominúť.

Rast nákupy v hre z hráčov má čo upevniť redaktorov v tejto stratégii ekonomického rastu, napriek kritike a problémom, ktoré predpokladá.

Ubisoft: nákupy v hre vzrástli za jeden rok o 83 %.

Druhý fiškálny štvrťrok Ubisoftu, za ktorý vydavateľ zverejnil svoje výsledky dňa 7 November 2017 ukazuje, že štúdio rastie. Jej obrat za prvých šesť mesiacov fiškálneho roka 2018 (od apríla do septembra 2017) dosiahol 466 miliónov eur, čo je medziročný nárast o 60 %.

Teraz je veľká väčšina nákupov od Ubisoftu neprekvapivo v dematerializovanom formáte: digitálne tržby predstavovali 343 miliónov eur v období od apríla do septembra 2017, čo predstavuje nárast o 69 % za jeden rok. V digitálnych predajoch štúdia však po prvýkrát najviac zavážili nákupy v hre.

175 miliónov eur: čo si hráči kúpili mikrotransakciami v Ubisofte

Kým na konci prvého fiškálneho semestra za rok 2017 sa mikrotransakcie tvorili len 95 miliónov eur z 202 miliónov eur v digitálnych predajoch, na konci prvého fiškálneho polroka 2018 sa tržby v hre zvýšili o 83 % za jeden rok. Vážili 175 miliónov eur z celkových 343 miliónov eur v digitálnom predaji, čiže 51 % z celkového počtu.

Nielenže predaje v hrách teraz predstavujú väčšinu digitálnych nákupov v Ubisofte, ale ich rast za jeden rok, 83 %, je oveľa vyšší ako pri iných digitálnych nákupoch, kópiách hier, ktoré sa za jeden rok zvýšia len o 57 %. . Mikrotransakcie preto zostanú: je ťažké uveriť, že vydavatelia budú takýto rast ignorovať z vlastnej vôle.

  • Activision: dohadzovanie založené na mikrotransakciách?
  • Xbox One: prišli prvé spätne kompatibilné hry pre Xbox!
  • hracia stanica 4 : Hacknutie hry je možné… ale komplikované!
  • Hrali sme Just Dance 2018: Ubisoft nás stále núti tancovať?

Related Articles

Back to top button