Microsoft robí Cortanu oveľa menej užitočnou pre väčšinu ľudí v obchodne zameranom stredisku

Microsoft plánuje výrazné zameranie spoločnosti Cortana; ten, ktorý bude znamenať, že digitálny asistent bude pre väčšinu ľudí oveľa menej užitočný. Kedy Windows 10 verzia 2004 (alebo Windows 10 20H1), používatelia stratia veľa zručností spoločnosti Cortana týkajúce sa spotrebiteľov a tretích strán, pretože spoločnosť Microsoft zameriava asistenta viac na obchodné zameranie.

Spoločnosť Microsoft hovorí, že spoločnosť Cortana bude „zameraná na vašu produktivitu so zvýšenou bezpečnosťou a ochranou súkromia“. Ďalšou významnou zmenou je blížiace sa odstránenie aplikácie Cortana z aplikácie Android Launcher a užší vzťah s Microsoft 365.

Pozri tiež:

V blogovom príspevku o zmene smeru pre spoločnosť Cortana spoločnosť Microsoft uvádza, že používateľom poskytne „aktualizovanú skúsenosť so spoločnosťou Cortana v Windows 10, ktorá vám poskytne ďalšiu pomoc od vášho asistenta v Microsoft 365 ".

Spoločnosť chce zmenu posunúť pozitívne, aj keď to znamená, že mnoho funkcií zmizne. Je opísaný ako „ďalší krok vo vývoji spoločnosti Cortana“ a spoločnosť Microsoft uvádza, že „vylepšená, bezproblémová pomoc v oblasti osobnej produktivity“ bude na jar poskytnutá ako bezplatná aktualizácia.

Spoločnosť Microsoft vysvetľuje:

Nadchádzajúca aktualizácia Windows 10 bude zahŕňať prístup k novému zážitku zo spoločnosti Cortana s dôrazom na produktivitu, ktorý vám pomôže rýchlo nájsť informácie, ktoré hľadáte od spoločnosti Microsoft 365. Nové skúsenosti so spoločnosťou Cortana v Windows 10 obsahuje chatové rozhranie, ktoré vám dáva možnosť interagovať s Cortanou pomocou vášho hlasu alebo klávesnice.

Pokiaľ ide o používateľov v USA (USA), spoločnosť Cortana vám pomôže pri lepšom riadení vášho rozvrhu a úloh tým, že zostane na vrchole svojho kalendára a zameriava sa na to, na čom záleží s informáciami o stretnutiach. Môžete vysloviť alebo napísať žiadosti o nájdenie osôb alebo súborov alebo o rýchle vytváranie alebo dopytovanie e-mailov. Môžete tiež ľahko skontrolovať kalendár, nastaviť pripomenutie alebo pridať do svojich zoznamov v Microsoft To Do:

„Čo bude ďalej v mojom kalendári?“

„Pripomeňte mi, aby som každý piatok o 14:00 zaslal„ týždennú správu “.“

"Pridať 'správu o stave' do môjho zoznamu úloh."

A Cortana vám bude aj naďalej pomáhať získavať odpovede od Binga, nastavovať budíky a časovače, otvárať aplikácie, upravovať nastavenia alebo vám vtip, ktorý môžete zdieľať s kolegami, priateľmi alebo rodinou.

Mimo Spojených štátov, prvé vydanie skúseností z Cortany v roku 2007 Windows 10 bude obsahovať odpovede od Binga a schopnosť chatovať s Cortanou. V budúcnosti plánujeme rozšíriť naše medzinárodné skúsenosti o ďalšie možnosti založené na produktivite.

Microsoft tiež pokračuje v boji proti miestnym účtom v systéme Windows 7 Windows 10. Andrew Shuman, viceprezident spoločnosti Cortana, hovorí:

Sprísnili sme prístup k Cortane, takže musíte byť bezpečne prihlásení pomocou svojho pracovného alebo školského účtu alebo svojho účtu Microsoft pred tým, ako začnete používať Cortana, a niektoré spotrebiteľské zručnosti vrátane hudby, pripojených domov a zručností tretích strán už nebudú k dispozícii v aktualizované skúsenosti spoločnosti Cortana v roku 2007 Windows 10. Robíme tiež niektoré zmeny, kde vám Cortana pomáha. V rámci našej štandardnej praxe ukončujeme podporu programu Cortana v starších verziách systému Windows Windows ktoré dosiahli dátum ukončenia služby.

Spoločnosť Microsoft varuje používateľov takmer: „Do konca apríla vypneme aj služby Cortana v Microsoft Launcher pre Android“.

Obrázkový kredit: rafapress / Shutterstock

Related Articles

Back to top button