Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Microsoft prináša účty Gmail do programu Outlook na webe

Microsoft prináša účty Gmail do programu Outlook na webe

Program Outlook je jasný pre používateľov Google

MICROSOFT JE POTREBNÝ všetky opäť spolupracujúce. Bývalý technický gigant, ktorý sa už raz zúčastnil, bol v posledných rokoch oveľa vnímavejší a tentoraz je to Google, ktorý sa chystá dostať na svoju dobrú stránku.

Podľa správ sa spoločnosť Microsoft chystá spustiť úplnú integráciu do Gmailu pre svojho webového klienta Outlook, pričom vybraní používatelia už môžu vyskúšať nové funkcie.

Integrácia funguje priviazaním účtu Google k účtu Outlook. Po dokončení sa začnú zobrazovať všetky vaše e-maily, záznamy v kalendári, dokonca aj dokumenty Google.

Položky sú v zodpovedajúcich priečinkoch doručenej pošty / kalendára oddelené, takže je ľahké povedať, odkiaľ prišli. Dokumenty Disku Google nie je možné spravovať v rámci programu Outlook. Po udelení prístupu však budete môcť vybrať a pripojiť jednotlivé súbory k svojej pošte – bez ohľadu na to, či používate účet Outlook alebo Gmail.

Otázkou je, kedy bude táto funkcia uvedená do prevádzky, bude bezplatná alebo obmedzená na tých, ktorí platia za ďalšie predplatné balíka Office 365. Alternatívne by sa to mohlo obmedziť iba na používateľov „Pro“. Alebo by to mohlo byť zadarmo, akt dobročinnosti zo strany Redmonda. Budeme musieť počkať a uvidíme.

Spoločnosť Microsoft uznala, že v skutočnosti niektorí ľudia testujú niektoré nové funkcie programu Outlook, ale zatiaľ nezdieľajú žiadne podrobnosti o tom, kedy ich uvidíme, ani o tom, kto ich získa.

Tento krok je ďalším príkladom transformácie spoločnosti Microsoft, keď sa dozvie, že už nie je jedinou hrou v meste. Keďže konkurenti ako GSuite už veľmi uľahčujú integráciu programu Outlook, potom je jediný spôsob, ako vás Microsoft môže využiť túto službu, ak ponúkne rovnakú funkcionalitu.

Desktop / webové rozhranie tiež predstavuje skvelý úvod do „spôsobu práce s programom Outlook“, ktorý ich môže nalákať k aplikáciám Outlook pre iOS a Android. μ