Microsoft pracuje na obrazovke pred dotykom, okrem 3D Touch

Smartphone, ktorý inteligentne predvídať svoje činy bez toho, aby ste sa dotkli obrazovky. Podľa spoločnosti Microsoft je to budúcnosť, prinajmenšom podľa Ken Hinckleyho, vedúceho projektu Pre-Touch Snímanie pre mobilnú interakciu,

Pri výskume sa využíva kapacita telefónu vyzerá to, že držíte zariadenie a tiež ako a kedy sa vaše prsty priblížia k obrazovke. „Použite svoje ruky ako okno do mysle,“ vysvetlil Hinckley.

pred dotykom

Vďaka schopnosti porozumieť tomu, čo robiť, vám smartphone môže ponúknuť na cestách najlepšie rozhranie založené na tom, ako držíte alebo používate svoj smartphone, „Myslím si, že má obrovský potenciál pre budúcnosť mobilnej interakcie,“ povedal Hinckley. „A hovorím to ako jeden z prvých ľudí, ktorý skúmal možnosti senzorov na mobilných telefónoch vrátane schopnosti automaticky cítiť a otočiť orientáciu obrazovky.“

Možné implementácie – pripomínajúce funkciu Air Command na peru Samsung obsiahnutom v Galaxy Poznámka – sú nespočetné. Napríklad, môžete myslieť prehrávač videa že zobraziť ovládacie prvky iba filmu (prehrať, zastaviť, posunúť dopredu, dozadu) keď sa vaše prsty pohybujú bližšie k obrazovke.

Alebo do rozhrania, ktoré dokáže pohybovať hlavnými prvkami z jednej strany na druhú, ak smartphone používate jednou rukou. Túto technológiu môžete použiť aj v prehliadači alebo v iných aplikáciách na výber fráz potiahnutím prsta po obrazovke.

Idey sú početné, ale ako výskum nie je jasné, či a kedy ich uvidíme implementovať do akéhokoľvek komerčného produktu. Samozrejme, môže to byť zaujímavá a inovatívna integrácia pre budúci a hypotetický povrchový telefón.