Microsoft Outlook pre Android Oprava chyby spoofingu

Microsoft Outlook pre Android Oprava chyby spoofingu

Spolo─Źnos┼ą Microsoft vydala aktualiz├íciu pre program Microsoft Outlook pre Android, ktor├í opravuje chybu zabezpe─Źenia spoofingu v aplik├ícii, ktor├í by mohla ├║to─Źn├şkovi umo┼żni┼ą napadnutie zariadenia.

T├íto nov├í chyba zabezpe─Źenia sa naz├Żva ÔÇ×Chyba zranite─żnosti CVE-2019-1460 | Outlook pre Android SpoofingÔÇť a umo┼ż┼łuje potenci├ílnym ├║to─Źn├şkom vytv├íra┼ą ┼ípeci├ílne vytvoren├ę e-maily, ktor├ę by pri otvoren├ş mohli v zariaden├ş sp├║┼í┼ąa┼ą skripty v bezpe─Źnostnom kontexte pou┼ż├şvate─ża.

Chyba zabezpe─Źenia spoofingu existuje v sp├┤sobe, ak├Żm softv├ęr Microsoft Outlook pre Android analyzuje ┼ípeci├ílne vytvoren├ę e-mailov├ę spr├ívy. Autentizovan├Ż ├║to─Źn├şk by mohol t├║to chybu zabezpe─Źenia zneu┼żi┼ą tak, ┼że po┼íle obeti ┼ípeci├ílne vytvoren├Ż e-mail.

├Üto─Źn├şk, ktor├Ż by t├║to zranite─żnos┼ą ├║spe┼íne zneu┼żil, by potom mohol vykona┼ą ├║toky na skriptovanie naprie─Ź lokalitami na postihnut├Żch syst├ęmoch a sp├║┼í┼ąa┼ą skripty v kontexte zabezpe─Źenia aktu├ílneho pou┼ż├şvate─ża.

Verzia Microsoft Outlook pre Android 4,0Vydanie .65 bolo ur─Źen├ę na zmenu sp├┤sobu, ak├Żm program Outlook analyzuje tieto ┼ípeci├ílne vytvoren├ę e-mailov├ę spr├ívy, aby nemohli vykon├íva┼ą ├║toky na skriptovanie na viacer├Żch str├ínkach.

Aj ke─Ć spolo─Źnos┼ą Microsoft nazna─Źuje, ┼że t├íto zranite─żnos┼ą nie je verejne zn├íma a ┼że nikdy nebola zneu┼żit├í, je jej chyba Google Play Store vstup stavy ┼że program Microsoft Outlook pre Android m├í viac ako 100 mili├│nov in┼ítal├íci├ş, ─Źo z neho rob├ş ve─żk├║ pou┼ż├şvate─żsk├║ z├íklad┼łu, na ktor├║ je mo┼żn├ę zacieli┼ą v pr├şpade, ┼że aplik├ícia nie je aktualizovan├í.

Informácie o aplikácii Microsoft Outlook pre Android Google Play Microsoft Outlook pre Android (informácie o obchode Play)

Vzh─żadom na ve─żk├║ z├íklad┼łu pou┼ż├şvate─żov by to mohla by┼ą pre ├║to─Źn├şkov atrakt├şvna zranite─żnos┼ą, ktor├í m├┤┼że sp├Ątne analyzova┼ą stiahnut├şm predch├ídzaj├║cej verzie programu Microsoft Outlook pre Android a jeho porovnan├şm s touto novou verziou, aby sa pok├║silo n├íjs┼ą zranite─żnos┼ą a vytvori┼ą zneu┼żitie.

Ak ste v syst├ęme Android zak├ízali automatick├ę aktualiz├ície aplik├íci├ş, d├┤razne v├ím odpor├║─Źame, aby ste si zo slu┼żby Google Play teraz stiahli a nain┼ítalovali najnov┼íiu verziu, aby ste zostali chr├ínen├ş.