Microsoft kastroval Cortanu

Spodná čiara: Microsoft v piatok oznámil, že v rámci svojej budúcej Windows Ak bude táto jar aktualizovaná, virtuálny asistent Cortana bude nahradený viac asistentom produktivity ako osobný pomocník.

Andrew Shuman, viceprezident spoločnosti Cortana, uviedol, že nový zážitok z hry Cortana bude obsahovať používateľské rozhranie založené na čete, ktoré používateľom pomôže lepšie spravovať ich rozvrh a úlohy. Môžete sa napríklad opýtať na ďalší záznam v kalendári, získať pripomenutie k nasledujúcemu týždennému prehľadu a pridať položky do svojho zoznamu úloh.

"A Cortana bude aj naďalej pomáhať získavať odpovede od Binga, nastavovať budíky a časovače, otvárať aplikácie, upravovať nastavenia alebo vám žartovať, ktoré môžete zdieľať s kolegami, priateľmi alebo rodinou," dodal Shuman.

Microsoft kastroval Cortanu 1

Pravdepodobne dôležitejšia je však funkčnosť, ktorú Cortana stráca.

Shuman povedal, že niektoré spotrebiteľské zručnosti, ako napríklad pripojenie k domu, hudba a ďalšie zručnosti tretích strán, už nebudú k dispozícii. Microsoft tiež ukončuje podporu programu Cortana v starších verziách systému Windows Windows ktoré ukončili svoje termíny ukončenia poskytovania služieb a do konca apríla vypnú služby Cortana v Microsoft Launcher v systéme Android.

Shuman navyše poznamenáva, že sprísňujú prístup k Cortane. Ak chcete používať digitálneho asistenta, musíte sa pomocou tejto aktualizácie bezpečne prihlásiť do svojho pracovného alebo školského účtu alebo svojho účtu Microsoft.

Spoločnosť Microsoft pozitívne zmenila zmeny a uviedla, ako bolo nadšené z toho, ako aktualizácia pomôže používateľom zostať na špičke, šetriť čas a robiť najlepšiu prácu. Ale s oveľa menšou funkčnosťou ako predtým, je ťažké to nevidieť ako čokoľvek, čo Microsoft hodí do uteráka.

Masthead kredit: Cortana od rafpress