Microsoft Edge dostáva vstavanú kontrolu pravopisu a gramatiky

Napriek tomuto názvu sa dnes webové prehliadače používajú na viac ako len na konzumáciu obsahu na internete. Stali sa takmer ako operačné systémy samotné a ľudia ich používajú na prácu, najmä na tie, ktoré zahŕňajú kancelárske dokumenty. Vzhľadom na tento prípad použitia sa zdá rozumné len to, že prehliadače začínajú získavať lepšie nástroje na spracovanie dokumentov a Microsoft Edge prichádza na záchranu integráciou svojho nástroja na pomoc pri písaní, takže sa na to nebudete musieť registrovať do samostatnej služby.

V skutočnosti to nie je úplne nová funkcia pre pokročilých používateľov Microsoft Edge. Prehliadač už dlho ponúkal doplnok s názvom Microsoft Editor, ktorý ponúkal návrhy gramatiky, pravopisu a štýlu. Namiesto toho, aby ste museli kopírovať a vkladať obsah medzi textový procesor, ako je Microsoft Word, a e-mail, môžete všetky tieto kontroly vykonať na samotnej webovej stránke.

Používatelia Grammarly, možno najpopulárnejšieho mena na tomto trhu, budú oboznámení s tým, ako môže tento druh funkčnosti ušetriť veľa času a reputácie. Samozrejme, je to tiež malý podnik, kde sú pokročilejšie funkcie uzamknuté za plateným predplatným. Grammarly aj Microsoft Editor majú takéto možnosti, pričom posledný vyžaduje predplatné Microsoft 365.

Microsoft oznamuje, že Microsoft Editor prechádza z voliteľného doplnku do oficiálnej časti prehliadača Edge. Používatelia už ani nebudú musieť vedieť, že takýto doplnok existuje, a môžu jednoducho zadať ľubovoľné textové pole a zobraziť značky pre preklepy alebo návrhy štýlu.

Táto funkcia je ďalším spôsobom, akým sa spoločnosť Microsoft snaží dištancovať od prehliadača Google Chrome tým, že okrem rovnakého základu Chromium ponúka pridanú hodnotu. Nová vstavaná funkcia je stále testovaná medzi Insidermi na kanáloch Canary a Dev. V súčasnosti je obmedzený na Windows používateľov v USA, ale dúfajme, že sa rozšíri na všetky platformy, kde je k dispozícii Edge.