Mi TV Stick bude mať prehrávanie 4K a my už poznáme jeho …

Oficiálny dizajn xiaomi mi tv stick

Pred niekoľkými dňami sme sa dozvedeli podrobnosti o Xiaomi Mi TV Stick vďaka Gearbestu, ktorý ho zaradil medzi svoje zariadenia, ktoré budú čoskoro v predaji. V tom čase boli odhalené mnohé z jeho špecifikácií, no keďže sme neboli oficiálnym zdrojom, rozhodli sme sa ich brať s rezervou.

Postupne sa však každý z nich potvrdil. A teraz Xiaomi vydalo ukážku, kde potvrdzujeme aj dizajn jeho nového dongle a pár ďalších vecí. Xiaomi Mi TV Stick bude mať 4K, Android TV a veľa výkonu.

Funkcie Xiaomi Mi TV Stick sľubujú skvelý výkon

Xiaomi Mi TV Stick príde s prehrávaním Android TV 4K a veľkým výkonom

Na online podujatí, ktoré usporiadala spoločnosť Xiaomi v Nemecku, čínsky výrobca prvýkrát odhalil oficiálny obrázok Mi TV Stick a jeho diaľkového ovládača. Navyše, Xiaomi tiež potvrdilo veľkú časť špecifikácií, ktoré sme už poznalia ktoré uvádzame nižšie:

Charakteristika

Xiaomi Mi TV Stick

Rozmery a hmotnosť 95 x 35 x 20 mm. 85 gramov.
Kvalita obrazu Prehrávanie 4K (3840 x 2160) pri 60 fps a podpora HDR.
procesor Amlogic S905Y2 štvorjadrový s grafika Mali-G31 MP2.
RAM 2 GB LPDDR4.
Skladovanie 8 GB vo formáte eMMC 5.1.
Zvuk Surround, kompatibilný s Dolby a DTS-HD.
Konektivita a doplnky HDMI 2.0, Dvojpásmové AC WiFi, vstavaný Chromecast, Bluetooth 4.2 a prístav USB-C 3.0 s OTG.
Operačný systém Android TV 9.0 s Google Play Store.

Ak ste znalcom TV dongle, všimnete si, že špecifikácie Mi TV Stick sú podobné ako pri úspešnom Mi Box S. Mi TV Stick osvieži váš procesor výberom Amlogic S905Y2, čip, ktorý ponúka GPU Mali-G31 MP2 oveľa lepšie ako Mi Box S. Okrem toho, že prichádza s 2 GB RAM a 8 GB vnútorné úložisko.

Týmto Xiaomi potvrdilo to, čo už bolo komentované, Mi TV Stick bude môcť prehrávanie obsahu v rozlíšení 4K pri 60 FPSa bude mať podporu HDR. Jeho grafický čip mu dáva dostatok výkonu a určite to zvládne s veľkou ľahkosťou. Čo je viac, bude obsahovať DTS-HD a Dolby Stereo zvuk. Odvážia sa niekedy povoliť prehrávanie 8K?

Xiaomi Mi TV Stick bude mať Android TV a jeho diaľkové ovládanie je vybavené novým tlačidlom priameho prístupu

diaľkové ovládanie Xiaomi Mi TV Stick bude mať prístupové tlačidlo Amazon Prime Video, Netflix a asistent Google

Ako sme už spomenuli, na podujatí Xiaomi ukázalo obrázok Mi TV Stick, čo nám umožnilo potvrdiť dizajn, ktorý sa v sieťach šíri už týždne. Dongle príde s a telo vyrobené z dvojfarebného čierneho plastu. Jedna polovica bude v lesklej čiernej a druhá v matnom prevedení.

Ale to nie je to, čo je na tomto obrázku relevantné, ale Xiaomi nám tiež poskytlo prvý oficiálny pohľad na obrázok Diaľkové ovládanie Mi TV Stick. Bude takmer totožné s ovládaním Mi Box S, ale bude mať tlačidlo skratky Amazon Prime Video, niečo, čo ten druhý nemá. Zvyšok si zachováva rovnaký dizajn, dokonca aj s tlačidlami na prístup k Netflixu a Asistentovi Google.

Napokon aj Xiaomi potvrdilo, že jeho My TV Stick vybaví Android TV. Dorazí s Android TV 9.0, rovnaká verzia Mi Box S po jeho poslednej aktualizácii. Pravdepodobne sa však čoskoro aktualizuje na Android TV 10.

O tom sa už všade diskutovalo, no potvrdenie zo strany Xiaomi nebolí. Týmto spôsobom vylučujeme, že dongle prichádza s PatchWall, vrstvou prispôsobenia, ktorú Xiaomi používa pre svoje Smart TV.

Cena je zatiaľ záhadou, no ak dodržíte ten, ktorý navrhol Gearbest, nový Mi TV Stick by mal stáť približne 75 eur.

Čo si myslíte o tomto báječnom gadgete?

Zdroj | WinFuture