Met├│dy deaktiv├ície z├íznamn├şka TIM

Met├│dy deaktiv├ície z├íznamn├şka TIM 1

So slu┼żbou z├íznamn├şk Tim hlasov├ę spr├ívy m├┤┼żete prij├şma┼ą, ke─Ć je telef├│n vypnut├Ż alebo nem├┤┼żete alebo nechcete prija┼ą prich├ídzaj├║ci hovor. Pomyslite na to, dnes by sa to mohlo pova┼żova┼ą za zastaran├║ slu┼żbu. V skuto─Źnosti, s aplik├íciami okam┼żit├Żch spr├ív, ako je WhatsApp, ke─Ć neodpoved├íme na telefonick├Ż hovor, m├íme st├íle mo┼żnos┼ą prij├şma┼ą hlasov├ę spr├ívy.

Na rozdiel od odkazova─Źa, s WhatsApp a podobne, neexistuj├║ ┼żiadne n├íklady na zaplatenie za po─Ź├║vanie prijat├Żch spr├ív a v ┼ípecifickom pr├şpade WhatsApp v─Ćaka modr├Żm za─Źiarknutiam (ak neboli deaktivovan├ę), ÔÇ×odosielate─żÔÇť m├┤┼że zabezpe─Źi┼ą, aby bol zvuk bol prijat├Ż a vypo─Źut├Ż. Pre niektor├Żch z├íkazn├şkov je v┼íak z├íznamn├şk u┼żito─Źn├Żm rie┼íen├şm. Ak medzi ne nespad├íte a chcete vymaza┼ą alebo obmedzi┼ą z├íznamn├şk Tim iba za ur─Źit├Żch okolnost├ş si pre─Ź├ştajte n├í┼í ─Źl├ínok. N├íjdite v┼íetky postupy na deaktiv├íciu slu┼żby v ├║plnej auton├│mii na mobiln├Żch aj pevn├Żch sie┼ąach.

─îo je a ako funguje z├íznamn├şk Tim pre mobiln├║ linku?

Timova hlasov├í schr├ínka je bezplatn├í slu┼żba ─Źo v├ím umo┼żn├ş prij├şma┼ą hlasov├ę spr├ívy ke─Ć z nieko─żk├Żch d├┤vodov nie ste dosiahnute─żn├ş: telef├│n vypnut├Ż, nedostatok pokrytia, neschopnos┼ą odpoveda┼ą at─Ć. Ke─Ć dostanete hlasov├║ spr├ívu, Tim, po┼ílite a SMS notifik├ícia zadarmo, Po─Ź├║vanie spr├ív je skuto─Źne jednoduch├ę: zavolajte na ─Ź├şslo 41919 z mobiln├ęho telef├│nu a postupujte pod─ża pokynov v hlasovom sprievodcovi.

S Timom je mo┼żn├ę po─Ź├║va┼ą prijat├ę spr├ívy aj z pevnej linky alebo z in├ęho mobiln├ęho ─Ź├şsla, sta─Ź├ş zavola┼ą na ─Ź├şslo 3641919 a ma┼ą pr├şstupov├Ż k├│d, ktor├Ż ste u┼ż museli nakonfigurova┼ą, aby ste mohli pou┼ż├şva┼ą z├íznamn├şk Tim. Ak chcete nastavi┼ą pr├şstupov├Ż k├│d, obr├í┼ąte sa na bezplatn├ę telef├│nne ─Ź├şslo 40920 a ria─Ćte sa pokynmi uveden├Żmi v pr├şru─Źke. Ak ste v zahrani─Ź├ş, m├┤┼żete posla┼ą SMS na ─Ź├şslo 41919 zadan├şm p├şsmen ST, medzerou a osobn├ęho k├│du 8 ─Ź├şslic.

Ko─żko stoj├ş pou┼ż├şvanie sekretari├ítu Tim?

Pod─ża o─Źak├ívan├ş neexistuj├║ ┼żiadne n├íklady na aktiv├íciu slu┼żby alebo poplatky. Jedin├ş n├íklady ktor├ę budete musie┼ą podporova┼ą, s├║visia s v├Żzvou na 41919, aby ste si vypo─Źuli prijat├ę hlasov├ę spr├ívy, Cena z├ívis├ş od sadzobn├şka, ktor├Ż ste si zaregistrovali, a / alebo od propaga─Źn├Żch akci├ş, ktor├ę ste aktivovali, aby ste mohli vyu┼żi┼ą z─żavnen├ę sadzby na zavolanie sekretari├ítu. Tie┼ż slu┼żba SMS notifik├ícia ktor├Ż v├ís upozorn├ş na spr├ívy v z├íznamn├şku, je ├║plne zadarmo, Na rozdiel od in├Żch talianskych oper├ítorov Tim neuplat┼łuje n├íklady na zmenu nastaven├ş z├íznamn├şka.

Deaktivujte a upravte nastavenia slu┼żby na mobilnej linke

Na deaktiv├íciu alebo zmenu nastaven├ş z├íznamn├şka m├íte nieko─żko alternat├şv:

 • pr├şstup do oblasti MyTIM Mobile na ofici├ílnej webovej str├ínke prev├ídzkovate─ża;
 • volanie bezplatn├ę ─Ź├şslo 40920;
 • nap├ş┼íte nejak├ę k├│dy na va┼íom mobilnom telef├│ne;
 • z nastavenie v├í┼ího smartf├│nu alebo iPhone.

MyTIM Mobile

Pripojte sa na str├ínky oper├ítora a z├şskajte pr├şstup k svojim osobn├Ż priestor MyTIM Mobile. Ak ste sa e┼íte nezaregistrovali, kliknite na mo┼żnos┼ą Registrova┼ą a pod─ża pokynov vytvorte svoj profil. Po prihl├ísen├ş kliknite na polo┼żku slu┼żby, vst├║pte do ponuky Spr├íva hovorov a kliknite na vyhliadka, Ak chcete z├íznamn├şk ├║plne odstr├íni┼ą, kliknite na ikonu Deaktiv├ícia z├íznamn├şka a ─Ćalej potvrdenie, M├┤┼żete tie┼ż zvoli┼ą, aby sa z├íznamn├şk aktivoval iba v re┼żime niektor├ę okolnosti:

 • ke─Ć je telef├│n vypnut├Ż alebo nedostupn├Ż;
 • ke─Ć je linka obsaden├í;
 • ┼żiadna odpove─Ć.

Bezplatn├ę ─Ź├şslo 40920

Nastavenia z├íznamn├şka Tim m├┤┼żete ├║plne deaktivova┼ą alebo upravi┼ą aj volan├şm ─Ź├şsla 40920. Postupy s├║ ve─żmi jednoduch├ę, postupujte pod─ża pokynov in┼ítrukcia poskytuje hlasov├Ż sprievodca, Za hovor alebo za deaktiv├íciu a zmenu nastaven├ş z├íznamn├şka sa neplatia ┼żiadne poplatky. T├íto slu┼żba je k dispoz├şcii v┼íetk├Żm z├íkazn├şkom TIM, a to ako pre dob├şjate─żn├ę karty, tak aj pre pl├íny predplatn├ęho, 7 dn├ş 7H24,

Osobitn├ę k├│dy

S i ┼ípeci├ílne k├│dy pomocou z├íznamn├şka m├┤┼żete deaktivova┼ą alebo zmeni┼ą nastavenia z├íznamn├şka. Sta─Ź├ş otvori┼ą dialer mobiln├ęho telef├│nu klepnut├şm na ikonu, ktor├║ obvykle pou┼ż├şvate na uskuto─Źnenie hovoru, zadajte ┼ípecifick├ę k├│dy a stla─Źte kl├íves za─Źatie hovoru, Po dokon─Źen├ş oper├ície nezabudnite skontrolova┼ą stav slu┼żby, aby ste sa uistili, ┼że ste vykonali zmeny spr├ívne. Ni┼ż┼íie s├║ uveden├ę v┼íetky k├│dy u┼żito─Źn├ę pre r├┤zne postupy, vr├ítane k├│dov pre op├Ątovn├║ aktiv├íciu slu┼żby a kontrolu jej stavu.

 • zak├íza┼ą naprosto slu┼żba: nap├ş┼íte ## 002 # a stla─Źte kl├íves Enter
 • deaktiv├ícia pre v┼íetky hovory prich├ídzaj├║ce: nap├ş┼íte ## 21 # a stla─Źte Enter
  aktivácia: ** 21 * 41919 # a ENTER
  skontrolujte stav: * # 21 # a ENTER
 • deaktiv├ícia, ke─Ć riadok to je obsaden├Ż: zadajte ## 67 # a ENTER
  aktivácia: ** 67 * 41919 # a ENTER
  skontrolujte stav: * # 67 # a ENTER
 • deaktiv├ícia, ke─Ć nem├┤┼żete odpoveda┼ą: nap├ş┼íte ## 61 # a ENTER
  aktivácia: ** 61 * 41919 # a ENTER
  skontrolujte stav: * # 61 # a ENTER
  V tomto pr├şpade m├┤┼żete nastavi┼ą aj ─Źas zvonenia za aktiv├íciu sekretari├ítu. Zadajte k├│d: ** 61 * 41919 ** TIME # a ENTER
 • deaktiv├ícia, ke─Ć nie ste dosiahnute─żn├ş: zadajte ## 62 # a ENTER
  aktivácia: ** 62 * 41919 # a ENTER
  skontrolujte stav: * # 62 # a ENTER

Z chytr├Żch telef├│nov s Androidom a telef├│nov iPhone

V┼íetky smartphony s Androidom a r├┤zne modely iPhone umo┼ż┼łuj├║ zmeni┼ą nastavenie presmerovania hovorov na hlasov├║ schr├ínku. Toto je ide├ílne rie┼íenie pre t├Żch, ktor├ş nemaj├║ ─Źas ani sp├┤sob, ako zavola┼ą na ─Ź├şslo 40920, maj├║ pr├şstup do mobilnej oblasti MyTIM alebo maj├║ probl├ęmy so ┼ípeci├ílnymi k├│dmi. Uvid├şme, ako to urobi┼ą okam┼żite.

Na smartf├│ne s Androidom: otvori┼ą dialer (ikona vo forme telef├│nneho sl├║chadla) a stla─Źte tla─Źidlo (…) alebo na viac a vyberte polo┼żku nastavenie, V z├ívislosti od mobiln├ęho telef├│nu i cesty postupujte takto: Hovory> Presmerovanie hovoru alebo in├ę nastavenia> Presmerovanie hovoru> Hlasov├Ż hovor. V tomto okamihu by ste mali vidie┼ą nieko─żko mo┼żnost├ş: V┼żdy presmerova┼ą, ke─Ć je obsaden├ę, ke─Ć nie s├║ zodpovedan├ę a ke─Ć nie s├║ dosiahnute─żn├ş. V┼íetko, ─Źo mus├şte urobi┼ą, je zru┼íi┼ą v├Żber r├┤znych mo┼żnost├ş, ako zablokova┼ą odkazova─Ź, alebo vybra┼ą tie, ktor├ę uprednost┼łujete pod─ża svojich potrieb.

na iPhone: stla─Źte ikonu Nastavenia> Telef├│n> Presmerovanie hovorov a vykona┼ą zmeny presunut├şm z p├íka ktor├ę n├íjdete ved─ża jednotliv├Żch polo┼żiek od ZAP do VYP.

Memotel: z├íznamn├şk Tim na pevnej linke

Pred podrobn├Żm postupom deaktiv├ície z├íznamn├şka Tim na pevnej linke urobme krok sp├Ą┼ą. Slu┼żba sa vol├í Memotel a umo┼ż┼łuje v├ím zaznamena┼ą a┼ż 15 spr├ív s maxim├ílnym trvan├şm 90 sek├║nd. Memotel je mo┼żn├ę aktivova┼ą na tradi─Źnej telef├│nnej linke, ISDN a tie┼ż na ─Ćal┼í├şch ─Ź├şslach VoIP. Memotel je u┼ż akt├şvny na tradi─Źn├Żch a ISDN link├ích, zatia─ż ─Źo mus├ş by┼ą povolen├Ż na Fiber linke.

Z├íznamn├şk m├┤┼żete aktivova┼ą na webov├Żch str├ínkach oper├ítora alebo bezplatne kontaktova┼ą 187. Neexistuj├║ ┼żiadne n├íklady na aktiv├íciu a pod─ża potreby si m├┤┼żete vybra┼ą vzorec predplatn├Żm alebo spotrebou, V druhom pr├şpade, ako je to v pr├şpade mobilnej linky, aby ste si mohli vypo─Źu┼ą prijat├ę spr├ívy, budete musie┼ą zn├í┼ía┼ą n├íklady (v s├║─Źasnosti 10,16 centov).

Deaktiv├ícia z├íznamn├şka Tim na pevnej linke

Na vymazanie po┼ítovej schr├ínky Tim na va┼íom telef├│nnom ─Ź├şsle m├íte dve mo┼żnosti:

 • kontaktujte bezplatn├ę ─Ź├şslo 187 a postupujte pod─ża pokynov v sprievodcovi;
 • nap├ş┼íte na pevn├║ linku i ┼ípeci├ílne k├│dy a stla─Źen├şm tla─Źidla zah├íjite hovor.

┼ápeci├ílne k├│dy pre tradi─Źn├ę a ISDN linky

Z├íznamn├şk prich├ídza aktivovan├Ż automaticky a hovory sa k nemu presmeruj├║, ke─Ć je linka obsaden├í alebo ak nie je prijat├í odpove─Ć (za─Źne sa po pribli┼żne 20 sekund├ích). Tu s├║ k├│dy na zmenu nastaven├ş:

 • zak├ízanie ke─Ć linka je obsaden├í alebo je zadarmo, ale neodpoved├í┼í: # 63 # na reaktiv├íciu slu┼żby * 63 #
 • zak├ízanie iba na bezplatn├í linka: k├│d je rovnak├Ż # 63 # namiesto toho zme┼łte k├│d pre reaktiv├íciu slu┼żby * 63 *1#
 • overi┼ą to stav slu┼żby (zapnut├ę / vypnut├ę): * # 63 #

Deaktiv├ícia a zmena nastaven├ş z├íznamn├şka na linke Fiber

R├┤zna re─Ź pre t├Żch, ktor├ş maj├║ Fiber: sekretari├ít nie je aktivovan├Ż v re┼żime automatick├Ż, Preto mus├ş by┼ą nakonfigurovan├Ż ako prv├Ż a mo┼żnosti obch├ídzky s├║ 3: bezplatn├í linka a ┼żiadna odpove─Ć, obsaden├í linka, nedostupn├í linka (v pr├şpade, ┼że je modem vypnut├Ż alebo sie┼ą nefunguje spr├ívne). Tu s├║ k├│dy, ktor├ę sa pou┼ż├şvaj├║ na konfigur├íciu z├íznamn├şka Tim.

 • bezplatn├í linka neodpoved├í
  aktiv├ícia: stla─Źte * 63 * #
  deaktiv├ícia: stla─Źte # 63 *1#
 • obsaden├í linka
  aktiv├ícia: stla─Źen├şm * 63 *2#
  deaktiv├ícia: stla─Źenie # 63 *2#
 • linka nie je dosiahnute─żn├í
  aktiv├ícia: stla─Źen├şm * 63 *3#
  deaktiv├ícia: stla─Źenie # 63 *3#

Sekretari├ít TIM: technick├í pomoc a ┼żiados┼ą o inform├ície

Ak m├íte ┼ąa┼żkosti s postupmi deaktiv├ície z├íznamn├şka Tim alebo potrebujete ─Ćal┼íie inform├ície o slu┼żbe na mobilnej a / alebo pevnej linke, m├┤┼żete postupova┼ą takto:

 • nav┼ít├şvte ofici├ílna webov├í str├ínka oper├ítora a pou┼żite vyh─żad├ívac├ş panel ÔÇ×─îo potrebujeteÔÇť v hornej ─Źasti domovskej str├ínky a pri vyh─żad├ívan├ş vyh─żadajte web rovnako ako vy. Navrhovan├Ż obsah je ve─żmi jasn├Ż a u┼ż m├┤┼że sta─Źi┼ą na z├şskanie potrebn├Żch inform├íci├ş;
 • kontaktujte z├íkazn├şcky servis Tim: pre mobiln├║ linku volajte na bezplatn├ę ─Ź├şslo 119 alebo po┼żiada┼ą o pomoc strana Facebook ├║radn├ę odoslan├şm spr├ívy alebo ─Ćalej Twitter ozna─Źovanie v pr├şspevku @ TIM4UGiulia, @ TIM4UStefano a @ TIM4UAlessio. Pre pevn├í linka kontakt zadarmo 187 a postupujte pod─ża pokynov v hlasovom sprievodcovi, aby ste sa porozpr├ívali s oper├ítorom.