Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Messenger: WhatsApp získava tmavý režim pre Android a iOS (aktualizácia)

Pred niekoľkými dňami sa v beta verzii WhatsApp pre Android objavil tmavý režim, teraz v novej verzii beta pre iOS nasleduje tmavý režim pre iPhone. Testéri verzie beta verzie iOS zatiaľ neuverejnili snímky obrazovky novej verzie.

Stav vývoja tmavého režimu pre iOS sa preto nemá posudzovať, v systéme Android boli nedávno pridané tmavé tapety, najmä pre tmavý režim alebo temnú tému. Zatiaľ čo mnoho vývojárov známych aplikácií pridalo v posledných mesiacoch temný režim, do WhatsApp sa napriek širokému použitiu aplikácie zatiaľ nenašlo cestu – WhatsApp ešte nie je zárukou rýchlej integrácie nových funkcií. Apple spoločnosť zaviedla tmavý režim v celom systéme, ktorý sa dá tiež zapínať a vypínať automaticky v závislosti od východu a západu slnka alebo na základe harmonogramu, s iOS 13 na jeseň 2019 a bol oznámený už mesiace vopred.

Finálna verzia pravdepodobne nie skôr ako v marci

Keď sa z tmavého režimu dostane do verejnej verzie WhatsApp, je úplne otvorený a tiež závisí od spätnej väzby od beta testerov. Skúsenosti však ukázali, že bude pravdepodobne trvať až do marca, kým sa v konečnej verzii neprijmú aj inovácie súčasnej verzie beta. Zatiaľ čo beta je číslo verzie 2.20.30 je aktuálna verejná verzia pre iOS 2.20.21.

Sideload na Android, takmer žiadny beta prístup pre iOS

Aj keď program WhatsApp beta pre Android momentálne neodblokuje iných testerov, používatelia so smartfónom s Androidom majú stále možnosť manuálnej inštalácie súboru Beta APK do svojho smartfónu, ale vždy sa to robí na vlastné riziko a nie z nebezpečných zdrojov. mal. Táto možnosť nie je dostupná pre používateľov iOS a je ťažko možné zúčastniť sa WhatsApp pre iOS beta, pretože registrácia cez Testflight neumožňuje novým účastníkom mesiace.

Aktualizácia 03.03.2020 21:21

Mesiac potom, čo WhatsApp vydal Dark Mode na testovanie v beta verzii pre Android aj iOS, je tmavá verzia teraz k dispozícii v konečnej podobe na oboch platformách – im Apple App Store a Google Play Store aktualizácia bude distribuovaná už v utorok večer.

Nový tmavý režim je možné používať nielen v systéme iOS 13 a Android 10, kde ho aplikácia môže prepojiť so zmenou deň / noc aktivovanou v operačnom systéme, ale aj v systéme Android. 9 a staršie verzie – v aplikácii sa však musí aktivovať ručne.

obrázok 1 z 3