Mercedes-Benz odhalil na CES koncepčné auto podobné Avatarovi

CES je miesto, kde majú firmy šancu predviesť sa s gadgetmi, ktoré nemusia byť pripravené pre širokú verejnosť alebo sa dokonca nikdy nemusia stať plnohodnotným výrobkom. Dokonca aj Mercedes-Benz vstupuje do akcie na CES so svojou novinkou Avatar-ako koncepčné auto. Jedná sa o plne elektrické auto s váhou inšpirované filmom z roku 2009 Avatar.

Mercedes-Benz Avatar-ako koncepčné auto

Verge je na CES a zdieľa toto video z Mercedes-Benz Avatar-ako koncepčné auto:

Auto sa nazýva Mercedes-Benz Vision AVTR a Avatar s návrhom pomohol režisér James Cameron. Zadná časť vozidla Mercedes-Benz Avatar-koncepčný automobil je pokrytý 33 mierkami, aj keď ich výrobca automobilov vhodne označuje ako „bionické klapky“. Tiež hovorilo, že klapky je možné použiť na komunikáciu s kýmkoľvek, kto je mimo auta.

Auto budúcnosti

Koncepčné auto má aj sférické kolesá, o ktorých sa automobilka vyjadrila, že sú inšpirované „semenami stromu duší“ z filmu. Whely sa môžu otáčať, čo umožňuje autu jazdiť bokom alebo diagonálne, nielen dopredu a dozadu.

Interiér vozidla Mercedes-Benz Avatar-jako koncepčné auto je niečo ako prázdny list, ale hovorí nám to niekoľko ďalších vecí o tom, čo by spoločnosť mohla mať na mysli pre autá budúcnosti. Napríklad namiesto volantu vodič interaguje s vozidlom pomocou oválneho ovládača, ktorý vychádza a vystupuje zo stredovej konzoly.

Ovládač a sedadlá v aute môžu tiež vibrovať srdcovou frekvenciou a dýchaním vodiča, ako povedal predseda Daimleru Ola Kallenius, naznačuje, že človek a stroj sa môžu „doslova zlúčiť“. Mohlo by sa zdať trochu zvláštne, že mechanizmus riadenia a sedadlá vozidla by vibrovali s dychom a srdcovou frekvenciou vodiča, ale automobilka to porovnáva so spôsobom, akým sa Na’vi vo filme fyzicky spája s banshees.

Mercedes-Benz AvatarRovnako ako koncepčný automobil dokáže dokonca vycítiť, že je vo vnútri rodina, a prispôsobiť sa tomu. Automobilka úplne nevysvetlila, aké typy rodinných funkcií môže ponúkať, aj keď jednou z možných funkcií by bola možnosť rodičov monitorovať svoje deti na zadnom sedadle pomocou obrazovky na prístrojovej doske. Medzi ďalšie potenciálne funkcie patrí „zážitok z rozšírenej reality vhodný pre deti“.

Auto bolo tiež navrhnuté so zameraním na udržateľnosť. Beží na organických batériách na báze grafénu, ktoré nie sú vyrobené z minerálov vzácnych zemín. Články batérie môžu byť dokonca jeden deň kompostovateľné. Interiér pozostáva z vegánskej kože a recyklovaného plastu.