Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Menej ako 30 %. smartphones Android by fungoval vo verzii 11 alebo novšej


Aj ke─Ć sa tento trend zlep┼íuje, rozdiely v distrib├║cii Androidu s├║ na─Ćalej probl├ęmom ekosyst├ęmu.

Zatia─ż ─Źo Android 13 je spusten├Ż v beta verzii a o─Źak├íva sa, ┼że koncom leta bude vydan├Ż v stabilnej verzii, ve─ża z nich smartphones st├íle be┼żia pod OS, ktor├Ż nebol nieko─żko rokov aktualizovan├Ż.

Android 10 je stále populárny

Boli zverejnen├ę najnov┼íie ├║daje o distrib├║cii Androidu a vid├şme, ┼że napriek ├║siliu Google na jednej strane a nieko─żk├Żch zna─Źiek smartphones na druhej strane je st├íle potrebn├ę vynalo┼żi┼ą ├║silie na zlep┼íenie softv├ęrov├ęho monitorovania produktov.

Len 28,3 % mobilov by be┼żalo na Androide 11 alebo nov┼íom (teda vr├ítane Androidu 12, Androidu 12L a Androidu 13 beta). Menej ako tretina mobilnej flotily Android m├í teda najnov┼íiu verziu opera─Źn├ęho syst├ęmu Android 11, ktor├í je u┼ż zo septembra 2020.

Distrib├║cia pre Android ┬ę 9to5Google

Takmer ┼ítvrtina smartphones (23,9 % st├íle pou┼ż├şvaj├║ Android 10, zatia─ż ─Źo Android 9 je st├íle pr├ştomn├Ż 16.2 % strojov. Android 8ktor├í zaviedla funkciu Treble, ktor├í v├Żvoj├írom pom├íha r├Żchlej┼íie a jednoduch┼íie zav├ídza┼ą aktualiz├ície syst├ęmu Android, je medzit├Żm nain┼ítalovan├í 11.6 % termin├ílov.

Na t├║ ist├║ t├ęmu:
Windows 11 presko─Ź├ş priamo na Android 12L na spustenie aplik├íci├ş

zdroj: 9To5Google