Matomo Analytics: bezplatn├í anal├Żza WordPress s vlastn├Żm hos┼ąovan├şm

Doprava je du┼íou ├║spe┼ínej webovej str├ínky. Bez prev├ídzky m├íte webov├║ str├ínku, ktor├í je k ni─Źomu, bez oh─żadu na to, ako dobr├í je va┼ía ponuka alebo produkt. A nejde iba o prem├ívku, ale o spr├ívny druh prem├ívky. In├Żmi slovami, ─Źo potrebujete smerovan├í prem├ívka aby va┼íe webov├ę str├ínky mohli r├ís┼ą, teda podnikanie.

Ak v┼íak chcete generova┼ą cielen├║ n├ív┼ítevnos┼ą, mus├şte pochopi┼ą svojich pou┼ż├şvate─żov. Na pochopenie va┼íich pou┼ż├şvate─żov potrebujete analytick├ę rie┼íenie. Zvy─Źajne pou┼ż├şvame slu┼żbu Google Analytics, preto┼że – mentalita davu.

Je v┼íak Google Analytics najlep┼íia analytick├í platforma? Nie nevyhnutne, najm├Ą preto, ┼że ide o slu┼żbu tretej strany, nad ktorou nem├íte kontrolu. Tie┼ż m├┤┼że by┼ą trochu ┼ąa┼żk├ę pripravi┼ą sa pre za─Źiato─Źn├şkov aj profesion├ílov. A ned├ívno za─Źali skr├Żva┼ą niektor├ę k─ż├║─Źov├ę slov├í.

Prihl├íste sa do slu┼żby Matomo Analytics a veci za─Źn├║ h─żada┼ą pou┼ż├şvate─żov WordPress po celom svete. Matomo Analytics je bezplatn├Ż analytick├Ż doplnok, ktor├Ż in┼ítalujete na svoj vlastn├Ż web WordPress.

To znamen├í, ┼że m├íte v┼íetky svoje analytick├ę ├║daje a nikto pred vami nebude skr├Żva┼ą va┼íe k─ż├║─Źov├ę slov├í. Nastavenie v┼íetk├ęho je super pohodln├ę; budete v prev├ídzke za p├ír min├║t.

Pre pokro─Źil├Żch pou┼ż├şvate─żov pon├║ka Matomo Analytics ┼íirok├║ ┼ík├ílu pr├ęmiov├Żch doplnkov, aby ste lep┼íie porozumeli svojim z├íkazn├şkom. Teraz sa nemus├şte spolieha┼ą na analytick├ę slu┼żby tret├şch str├ín, napr. Google Analytics, aby ste porozumeli n├ív┼ítevn├şkom v├í┼ího webu.

Pri dne┼ínej kontrole Matomo Analytics rob├şme to, ─Źo zvy─Źajne rob├şme vo v┼íetk├Żch ostatn├Żch recenzi├ích. Pokryli sme to, s ─Ź├şm pracujeme (Matomo Analytics), funkcie (je tu tona) a nakoniec sme doplnok nain┼ítalovali (zvy─Źajne z├íbavn├í ─Źas┼ą). D├║fam, ┼że sa budete bavi┼ą.

─îo je Matomo Analytics?

analytick├Ż doplnok matomo wordpress

Matomo Analytics je bezplatn├Ż doplnok WordPress, ktor├Ż v├ím pom├┤┼że r├Żchlo sledova┼ą n├ív┼ítevnos┼ą va┼íich webov├Żch str├ínok. Pod─ża v├Żvoj├írov je Matomo Analytics ÔÇ×… alternat├şvou # 1 Google Analytics, ktor├í pon├║ka v├Żkonn├║ ┼ík├ílu funkci├ş, zabezpe─Źenie a chr├íni s├║kromie svojich pou┼ż├şvate─żov. ÔÇťÔÇť

Je to vynikaj├║ce analytick├ę rie┼íenie WordPress, ktor├ę v├ím poskytuje ├║pln├║ kontrolu nad va┼íimi analytick├Żmi ├║dajmi. ÔÇ×Hosten├şm webovej anal├Żzy na svojich serveroch nez├şskavaj├║ vlastn├şctvo vlastn├şctva tretie strany, ├║daje sa nepred├ívaj├║ a nikto ich nepozer├í.ÔÇť

To je skvel├ę, v┼íak?

To nie je v┼íetko, Matomo Analytics sa d├í ─żahko konfigurova┼ą (na rozdiel od Google Analytics) a prich├ídza s vynikaj├║cou sadou funkci├ş. V─Ćaka ─Źasovo ├║sporn├ęmu pou┼ż├şvate─żsk├ęmu rozhraniu lep┼íie pochop├şte svojich n├ív┼ítevn├şkov a nau─Ź├şte sa, ako svoje str├ínky vylep┼íi┼ą v ─Źo najkrat┼íom ─Źase.

Hlavn├Ż doplnok je vo─żne k stiahnutiu a pou┼żitiu, ale v├Żvoj├íri v├ím pon├║kaj├║ mno┼żstvo pr├ęmiov├Żch doplnkov, ktor├ę roz┼íiruj├║ u┼ż tak siln├Ż analytick├Ż doplnok. Matomo Analytics je analytick├í platforma vhodn├í pre v┼íetky typy webov├Żch str├ínok WordPress, od elektronick├ęho obchodu po osobn├ę blogy a webov├ę str├ínky obchodn├Żch a soci├ílnych m├ędi├ş.

Teraz, ke─Ć viete, s ─Ź├şm spolupracujeme, sa pozrime na niektor├ę funkcie, ktor├ę pon├║ka slu┼żba Matomo Analytics.

Funkcie slu┼żby Matomo Analytics

funkcie matomo anal├Żzy

Matomo Analytics je vybaven├Ż v┼íetk├Żmi funkciami, ktor├ę potrebujete na sledovanie svojej n├ív┼ítevnosti, pochopenie potrieb z├íkazn├şkov a pod─ża toho vylep┼íenie svojich str├ínok. Viac ako 1 Mili├│n webov├Żch str├ínok sa pri monitorovan├ş prev├ídzky spolieha na platformu Matomo Analytics, ─Źo znamen├í, ┼że ste v dobr├Żch ruk├ích.

Po in┼ítal├ícii slu┼żby Matomo Analytics m├┤┼żete o─Źak├íva┼ą nasleduj├║ce funkcie:

 • Anal├Żza elektronick├ęho obchodu – M├┤┼żete ─żahko pochopi┼ą n├íkupn├ę spr├ívanie va┼íich z├íkazn├şkov, aby ste mohli efekt├şvne zv├Ż┼íi┼ą svoje tr┼żby a pr├şjmy. M├┤┼żete r├Żchlo identifikova┼ą popul├írne miesta, kan├íly, ktor├ę funguj├║ najlep┼íie, zariadenia pou┼ż├şvan├ę pou┼ż├şvate─żmi, mieru anga┼żovanosti z├íkazn├şkov a ove─ża viac. ─Żahko si pozrite celkov├ę tr┼żby, mno┼żstvo objedn├ívok, mieru konverzie, k─ż├║─Źov├ę slov├í kampane, opusten├ę voz├şky a ─Ćal┼íie.
 • Monitorovanie kampane – ─Żahko sledujte v├Żsledky svojich kampan├ş, preto┼że pomocou n├ístroja na tvorbu webov├Żch adries Matomo Analytics m├┤┼żete r├Żchlo vytv├íra┼ą adresy URL, ktor├ę sa daj├║ vyh─żad├íva┼ą. Adresy URL obsahuj├║ parametre, ktor├ę s├║ u┼żito─Źn├ę pre elektronick├Ż obchod a konverzie cie─żov. Teraz m├┤┼żete okam┼żite zisti┼ą, ktor├Ż sp├┤sob akviz├şcie v├ím poskytuje najv├Ą─Ź┼íiu n├ív┼ítevnos┼ą. Je to Google AdWords? Facebook? Reklamn├í po┼íta? Matomo Analytics m├í odpovede.
 • Profily n├ív┼ítevn├şkov – Matomo Analytics v├ím pon├║ka kartu N├ív┼ítevn├şci, ktor├í v├ím poskytuje mno┼żstvo inform├íci├ş o va┼íich n├ív┼ítevn├şkoch. M├┤┼żete identifikova┼ą cie─żov├ę publikum a oblasti s vysokou v├Żkonnos┼ąou pre svoju firmu, kde m├┤┼żete maximalizova┼ą konverziu svojich z├íkazn├şkov. Matomo Analytics v├ím umo┼ż┼łuje vidie┼ą celo┼żivotn├║ cestu ka┼żd├ęho n├ív┼ítevn├şka. Okrem toho m├┤┼żete vidie┼ą akcie, ktor├ę pou┼ż├şvatelia vykon├ívaj├║, ke─Ć sa nach├ídzaj├║ na va┼íom webe.
 • Spr├ívca zna─Źiek – Doplnok je dod├ívan├Ż s v├Żkonn├Żm spr├ívcom zna─Źiek, ktor├Ż v├ím umo┼ż┼łuje relat├şvne ─żahko implementova┼ą r├┤zne sledovacie k├│dy. V─Ćaka centralizovanej platforme Matomo m├┤┼żete zna─Źky prid├íva┼ą bez prid├ívania k├│du priamo na svoje str├ínky.

Je tu viac …

 • Intuit├şvny dashboard – Pou┼ż├şvanie slu┼żby Matomo Analytics je ve─żmi jednoduch├ę, v─Ćaka intuit├şvnym panelom, ktor├ę v├ím na prv├Ż poh─żad pon├║kaj├║ ve─ża inform├íci├ş. M├┤┼żete r├Żchlo n├íjs┼ą podrobn├ę inform├ície o tom, ako pou┼ż├şvatelia interaguj├║ s va┼íou firmou.
 • segment├ícia – Matomo Analytics umo┼ż┼łuje neuverite─żne ─żahk├ę rozdeli┼ą va┼íe ve─żk├ę publikum na men┼íie skupiny, aby bolo mo┼żn├ę zaostri┼ą.
 • Dopravn├ę hl├ísenia v re├ílnom ─Źase – Matomo Analytics v├ím uk├í┼że, kto je na va┼íom webe v re├ílnom ─Źase. T├íto funkcia je pozoruhodne u┼żito─Źn├í, ak m├íte naliehav├ę ponuky a potrebujete sledova┼ą svoju komunik├íciu v re├ílnom ─Źase. Ak implementujete nov├Ż produkt alebo funkciu, m├┤┼żete r├Żchlo zisti┼ą, ako pou┼ż├şvatelia dost├ívaj├║ spr├ívy.
 • Rozsiahle spr├ívy o geolok├ícii – V─Ćaka podrobn├Żm spr├ívam, ktor├ę s├║ doplnen├ę mapami, m├┤┼żete r├Żchlo zisti┼ą, kde sa nach├ídzaj├║ va┼íi n├ív┼ítevn├şci. Jedin├Żm kliknut├şm m├┤┼żete zobrazi┼ą ob─ż├║ben├ę kontinenty, krajiny, mest├í, regi├│ny, jazyk prehliada─Źa a poskytovate─żov internetu.

Medzi ─Ćal┼íie vlastnosti patr├ş:

 • Import / export funkci├ş – Matomo Analytics v├ím pon├║ka mo┼żnos┼ą importova┼ą preh─żady Google Analytics. Preh─żady Matomo Analytics m├┤┼żete navy┼íe exportova┼ą jedin├Żm kliknut├şm.
 • Porovnajte spr├ívy
 • Podpora API WP REST a ─Ćal┼í├şch API
 • ─Żahko zah┼Ľ┼łaj├║ konkr├ętne u┼ż├şvate─żsk├ę role, n├ív┼ítevn├şkov a str├ínky, aby sa nemohli indexovo preh─żad├íva┼ą
 • Umo┼żnite svojim kolegom pr├şstup k va┼íim spr├ívam
 • Podpora pre WP Multisite

Platen├ę funkcie:

 • Heatmapy a z├íznamy rel├íci├ş
 • Analytika formul├írov
 • Analytika m├ędi├ş
 • lievika
 • SEO funkcie
 • Vlastn├ę preh─żady
 • kohorty
 • Tok pou┼ż├şvate─żov

Vy┼í┼íie uveden├ę je len malou uk├í┼żkou funkci├ş. Matomo Analytics prich├ídza so stovkami ─Ćal┼í├şch funkci├ş, ktor├ę by potrebovali cel├Ż blogov├Ż pr├şspevok na pokrytie v┼íetk├ęho.

Nain┼ítalovajte Matomo Analytics s funkciami, ktor├ę v├ím nebr├ínia.

Ako nain┼ítalova┼ą Matomo Analytics do WordPress

In┼ítal├ícia a konfigur├ícia Matomo Analytics je rovnako jednoduch├í ako A, B, C. Je to omnoho jednoduch┼íie ako konfigur├ícia Google Analytics. V prvom rade v┼íak m├í Matomo Analytics hladk├ę fungovanie niektor├Żch minim├ílnych syst├ęmov├Żch po┼żiadaviek:

 • Limit pam├Ąte PHP = 128 MB, odpor├║─Źa sa 256 MB
 • PHP 7,2 a vy┼í┼íie
 • Ak m├íte webov├║ str├ínku s vysokou n├ív┼ítevnos┼ąou alebo prev├ídzkujete ve─ża webov├Żch str├ínok s viacstr├ínkov├Żm WordPress, v├Żvoj├íri odpor├║─Źaj├║ Matomo On-Premise alebo Matomo Cloud a WP-Matomo plugin

Nain┼ítalujte Matomo Analytics z cesty. Je to bezplatn├Ż doplnok dostupn├Ż na WordPress.org, tak┼że viete, ┼że to bude ─żahk├ę.

Prejdite na Doplnky> Prida┼ą nov├ę:

ako nain┼ítalova┼ą nov├Ż doplnok

Potom do vyh─żad├ívacieho po─ża pre k─ż├║─Źov├ę slov├í zadajte ÔÇ×Matomo AnalyticsÔÇť a po n├íjden├ş doplnku stla─Źte Nain┼ítalujte teraz , ako je zn├ízornen├ę ni┼ż┼íie.

nain┼ítalujte doplnok na anal├Żzu matomo

Potom aktivujte doplnok:

aktivova┼ą matomo analytics wordpress plugin

Po povolen├ş doplnku sa do administra─Źn├ęho panela WordPress prid├í polo┼żka Matomo Analytics. Potom cho─Ćte na Matomo Analytics> Za─Ź├şname, ako zd├┤raz┼łujeme ni┼ż┼íie.

doplnok pre matematick├║ anal├Żzu wordpress

O ┼ítart obrazovka, dostanete ve─ża inform├íci├ş. Potom kliknite na tla─Źidlo OK Povoli┼ą sledovanie teraz , ako je zn├ízornen├ę ni┼ż┼íie.

matomo anal├Żza

Ako vid├şte na predch├ídzaj├║cej str├ínke, m├┤┼żete prida┼ą (Matomo_opt_out) Skr├í┼ąte na svoju str├ínku pravidiel ochrany osobn├Żch ├║dajov, aby si pou┼ż├şvatelia mohli zvoli┼ą, ┼że nebud├║ sledova┼ą sledovanie.

In├ę ako to, m├┤┼żete si vybra┼ą, ┼że nikdy nebudete zobrazova┼ą ┼ítart Viac inform├íci├ş o Matomo Analytics. Na tej istej str├ínke m├┤┼żete ─żahko n├íjs┼ą pomoc prostredn├şctvom pou┼ż├şvate─żsk├Żch pr├şru─Źiek, f├│r, r├┤znych pl├ínov pr├ęmiovej podpory a ─Ćal┼í├şch.

Po─Ćme

Po kliknut├ş Povoli┼ą sledovanie teraz , Matomo Analytics je pripraven├í na pou┼żitie. Teraz sa pozrime na niektor├ę z dostupn├Żch mo┼żnost├ş.

I┼íiel som do toho a poslal som simulovan├║ n├ív┼ítevnos┼ą na moju testovaciu str├ínku pomocou robota, viete, len aby som skontroloval, ─Źi doplnok funguje tak, ako je inzerovan├Ż, a h├ídajte ─Źo? Funguje to! Zaznamen├íval som prenosy robotov aj moje pr├şpady, ke─Ć som sa dostal na str├ínku s uk├í┼żkami. Tu je sn├şmka obrazovky:

matomo anal├Żza

Pre pr├şstup na predch├ídzaj├║cu str├ínku prejdite na Matomo Analytics> Preh─żady, Ako je uveden├ę ni┼ż┼íie.

spr├ívy z matomo anal├Żzy

Ak chcete z├şska┼ą pr├şstup k Spr├ívcovi zna─Źiek Matomo Analytics (aby ste mohli prida┼ą k├│dy sledovania tret├şch str├ín), prejdite na Mamoto Analytics> Spr├ívca zna─Źiek, ako zd├┤raz┼łujeme ni┼ż┼íie.

spr├ívca zna─Źiek matomo analytics

T├Żm sa dostanete na nasleduj├║cu str├ínku:

spr├ívca zna─Źiek matomo analytics

Na predch├ídzaj├║cej str├ínke m├┤┼żete vytvori┼ą menovku, ako sme to urobili v predch├ídzaj├║com ─Źl├ínku. Postup zost├íva rovnak├Ż.

Ak chcete z├şska┼ą pr├şstup k nastaveniam slu┼żby Matomo Analytics, prejdite na Matomo Analytics> Konfigur├ícia, ako je podrobne uveden├ę ni┼ż┼íie.

nastavenia anal├Żzy matomo

Doplnky zadarmo a pr├ęmiov├ę doplnky Matomo Analytics

Matomo Marketplace v├ím umo┼ż┼łuje nain┼ítalova┼ą ve─ża bezplatn├Żch a pr├ęmiov├Żch doplnkov, tak┼że m├┤┼żete Matomo posun├║┼ą na ─Ćal┼íiu ├║rove┼ł:

trh matomo anal├Żzy

Ak chcete nain┼ítalova┼ą doplnky Matomo vo va┼íom spr├ívcovi WordPress, mus├şte najprv nain┼ítalova┼ą doplnok Matomo Marketplace pre WordPress.

Ako? Prejdite na Matomo Analytics> Marketplacea kliknite na tla─Źidlo Download Matomo Marketplace pre WordPress, ako je to zobrazen├ę ni┼ż┼íie.

matomo trh pre

Ulo┼żte si doplnok Matomo Marketplace do svojho po─Ź├şta─Źa.

Potom prejdite na Doplnky> Prida┼ą nov├ę:

ako nain┼ítalova┼ą nov├Ż doplnok

─Äalej kliknite na na─Ź├ştavac├ş doplnok, vyberte z├ísuvn├Ż modul Matomo Marketplace, ktor├Ż ste stiahli, a stla─Źte tla─Źidlo In┼ítalova┼ą:

matomo market market

Potom kliknut├şm aktivujte Marketplace Matomo. Akon├íhle je doplnok Matomo Marketplace WordPress akt├şvny, ste pripraven├ş na p├írty. Za─Źnime bezplatn├Żmi doplnkami.

In┼ítal├ícia bezplatn├Żch doplnkov Matomo Analytics

In┼ítal├ícia bezplatn├Żch doplnkov Matomo Analytics je jednoduch├í. Prejdite na Matomo Analytics> Marketplace a kliknite na kartu In┼ítalova┼ą doplnky:

bezplatná inštalácia doplnku matomo

Sta─Ź├ş klikn├║┼ą na odkaz In┼ítalova┼ą ved─ża pr├şslu┼ín├ęho doplnku (pozri obr├ízok vy┼í┼íie). Matomo Analytics pon├║ka v ─Źase p├şsania celkom 66 doplnkov.

Inštalácia doplnku Matomo Analytics Premium

Ak chcete nain┼ítalova┼ą pr├ęmiov├ę doplnky, mus├şte si najprv aktivova┼ą licenciu Matomo Analytics. Najprv sa prihl├íste do svojho ├║─Źtu Matomo Analytics a kliknite na Stiahnut├ę s├║bory:

├║─Źet matomo anal├Żzy

Prejdite na spodn├║ ─Źas┼ą obrazovky a vyberte polo┼żku Kliknut├şm zobraz├şte svoju licenciu link:

licencia na anal├Żzu matomo

Nezabudnite si skop├şrova┼ą licen─Źn├Ż k─ż├║─Ź pod─ża potreby v ─Ćal┼íej ─Źasti.

Vr├í┼ąte sa na svoj administra─Źn├Ż panel WordPress. Prejdite na Matomo Analytics> Marketplacea kliknite na tla─Źidlo OK predplatn├ę tab. Potom vlo┼żte svoju licenciu a kliknite na ikonu Ulo┼żte licen─Źn├Ż k─ż├║─Ź tla─Źidlo:

aktivácia licencie matomo

Po ├║spe┼ínej aktiv├ícii licencie v├ís slu┼żba Matomo Analytics presmeruje na kartu In┼ítal├ícia doplnkov, kde n├íjdete bezplatn├ę a pr├ęmiov├ę doplnky.

Matomo Analytics: bezplatn├í anal├Żza WordPress s vlastn├Żm hos┼ąovan├şm 1

Potom sta─Ź├ş klikn├║┼ą na odkaz In┼ítalova┼ą pod pr├ęmiov├Żm doplnkom, ktor├Ż chcete nain┼ítalova┼ą. V tejto rel├ícii Matomo pon├║ka dev├Ą┼ą pr├ęmiov├Żch doplnkov.

I┼íiel som do toho a vysk├║┼íal som pr├ęmiov├ę pluginy. Ni┼ż┼íie n├íjdete stru─Źn├ę opisy toho, ─Źo ka┼żd├Ż pr├ęmiov├Ż doplnok rob├ş.

kohorty

Matomo Analytics: bezplatn├í anal├Żza WordPress s vlastn├Żm hos┼ąovan├şm 2

Zdroj: Kohorty: Matomo

V┼żdy chcete, aby sa n├ív┼ítevn├şci vr├ítili na v├í┼í web, aby z├şskali ├║┼żasnej┼í├ş obsah a produkty. A ─Źo je d├┤le┼żitej┼íie, chcete, aby va┼íi n├ív┼ítevn├şci zostali, preto┼że ─Ź├şm viac bud├║, t├Żm v├Ą─Ź┼í├ş dopad bud├║ ma┼ą a t├Żm viac pe┼łaz├ş zarobia.

Doplnok Matomo Analytics Cohorts v├ím v priebehu ─Źasu pom├íha sledova┼ą va┼íe ├║silie o udr┼żanie n├ív┼ítevn├şka, tak┼że ich m├┤┼żete aj na─Ćalej zauj├şma┼ą a z├şska┼ą viac. Umo┼ż┼łuje v├ím zisti┼ą, ako sa va┼íi n├ív┼ítevn├şci webu spr├ívaj├║ k d├ítumu n├íkupu a po ┼łom. In├Żmi slovami, Cohorts v├ím pom├┤┼że:

 • Pozrite sa, ako dlho zostan├║ nov├ş n├ív┼ítevn├şci pred opusten├şm v├í┼ího webu.
 • Pozrite si konkr├ętne ─Źasov├ę obdobia, v ktor├Żch d├┤jde k zapojeniu
 • Pochopte, pre─Źo niektor├ş n├ív┼ítevn├şci v├í┼ího obchodu nek├║pia ani po mnoh├Żch n├ív┼ítev├ích
 • Ur─Źite pou┼żitie va┼íej aplik├ície a
 • Celkovo sledujte svoje ├║silie o udr┼żanie

Vlastn├ę preh─żady

Vlastn├ę preh─żady

M├íte obchodn├ę ciele a potreby, ktor├Żmi je sledova┼ą va┼íu n├ív┼ítevnos┼ą. Za─Źneme t├Żm, ┼że povieme doprava N├ív┼ítevnos┼ą je z├íkladom akejko─żvek webovej str├ínky. Na identifik├íciu cie─żov├ęho publika je d├┤le┼żit├ę z├şska┼ą metriky a inform├ície, ktor├ę je mo┼żn├ę vykona┼ą. So spr├ívnymi inform├íciami m├┤┼żete vytrieden├şm svojej aplik├ície alebo webov├Żch str├ínok odstr├íni┼ą trenie v n├íkupnom procese.

Matomo Analytics je teraz robustn├Ż n├ístroj, ktor├Ż v├ím pon├║ka fantastick├║ sadu ┼ítandardn├Żch preh─żadov. Napriek tomu, rovnako ako pri in├Żch n├ístrojoch, m├┤┼żu d├┤js┼ą k strate d├┤le┼żit├Żch inform├íci├ş. V minulosti ste sa museli vzd├íva┼ą inform├íci├ş alebo vytv├íra┼ą tabu─żky ru─Źne, ─Źo je ─Źasovo n├íro─Źn├ę a n├íchyln├ę na chyby.

Matomo v┼íak v┼íetko men├ş pomocou doplnku Custom Reports, pr├ęmiov├ęho doplnku, ktor├Ż v├ím umo┼ż┼łuje extrahova┼ą z va┼íej prev├ídzky to─żko inform├íci├ş, ko─żko chcete. M├íte viac ako 200 r├┤znych metr├şk, aby ste z├şskali presne tie inform├ície, ktor├ę potrebujete. ├üno, 200, a navy┼íe si m├┤┼żete svoje preh─żady d├┤kladne prisp├┤sobi┼ą pomocou vizualiz├íci├ş a filtrov.

Analytika formulárov

analytika formulárov

Stav├şm sa, ┼że moje peniaze maj├║ niekde na va┼íom webe alebo webovej aplik├ícii aspo┼ł jednu formu. Formul├íre sa m├┤┼żu pohybova┼ą od koment├írov, objedn├ívkov├Żch formul├írov, predplatn├ęho spravodajov, kontaktn├Żch formul├írov, n├íborov├Żch str├ínok at─Ć. A pre─Źo s├║ tvary op├Ą┼ą d├┤le┼żit├ę? ├üno, je to pravda, je to z├ísadn├Ż kontaktn├Ż bod s va┼íimi n├ív┼ítevn├şkmi a potenci├ílnymi klientmi.

Nechceli by ste ma┼ą lep┼íiu predstavu o tom, ako z├íkazn├şci a ─Źitatelia reaguj├║ na va┼íe formul├íre? Zamyslite sa nad t├Żm, ─Źo m├┤┼żete so v┼íetk├Żmi t├Żmito ├║dajmi dosiahnu┼ą. Dozviete sa o slab├Żch str├ínkach va┼íich z├íkazn├şkov a o tom, ako interaguj├║ s va┼íimi online formul├írmi. M├┤┼żete dokonca sledova┼ą konverzie formul├írov a robi┼ą omnoho viac. To v┼íetko ─Ćakujeme slu┼żbe Forms Analytics.

lievika

lievika

Predpokladajme, ┼że chcete, aby sa perspekt├şva dostala na va┼íu domovsk├║ str├ínku, kliknite na tla─Źidlo ÔÇ×Kontaktujte n├ísÔÇť, vypl┼łte kontaktn├Ż formul├ír a stla─Źte tla─Źidlo Odosla┼ą. Potom budete mo┼żno chcie┼ą presmerova┼ą potenci├ílneho z├íkazn├şka na str├ínku s po─Ćakovan├şm, blog alebo ─Źoko─żvek in├ę. Ka┼żd├í akcia, ktor├║ vyhliadka vykon├í, aby v├ís kontaktovala, je s├║─Źas┼ąou z├║┼żenia.

Na to, aby ste s vami mohli obchodova┼ą, mus├şte na svojich webov├Żch str├ínkach alebo v aplik├ícii nasledova┼ą preddefinovan├║ ÔÇ×trasuÔÇť. Va┼íou ├║lohou je nasmerova┼ą n├ív┼ítevn├şkov zo vstupn├ęho bodu na cie─ż. A aby ste ─Źo najlep┼íie vyu┼żili t├║to ÔÇ×trasuÔÇť, mus├şte ├║plne pochopi┼ą, ako sa n├ív┼ítevn├şci pohybuj├║ cez v├í┼í lievik.

Tu je vynikaj├║ce video od Matomo s podrobnos┼ąami o tom, ako funguje z├║┼żenie:

U┼żite si ­čÖé

Heatmap a nahr├ívanie rel├íci├ş

Matomo Analytics: bezplatn├í anal├Żza WordPress s vlastn├Żm hos┼ąovan├şm 3

Zdroj: Kliknite na Heatmap: Matomo

Matomo Analytics je dar, ktor├Ż nikdy neprestane d├íva┼ą. S pr├ęmiov├Żm doplnkom Heatmap & Session Recording m├┤┼żete ÔÇ×… skuto─Źne porozumie┼ą svojim n├ív┼ítevn├şkom t├Żm, ┼że uvidia, kde klikn├║, pos├║vaj├║ sa a pos├║vaj├║ sa.ÔÇť Je to ako sledovanie o─Ź├ş, ale lacnej┼íie a ─żah┼íie sa in┼ítaluje.

Heatmapy ukazuj├║, kde n├ív┼ítevn├şci webu klikli, ako ─Ćaleko sa pohybovali a kam sa pohybovali my┼íou. V┼íetky tieto ├║daje pom├íhaj├║ zisti┼ą, ─Źi je v├í┼í obsah atrakt├şvny, a zisti┼ą, kam pou┼ż├şvatelia d├ívaj├║ pozor.

Na druhej strane z├íznamy rel├ície v├ím umo┼ż┼łuj├║ zaznamen├íva┼ą zvitky, pohyby my┼íi, kliknutia, interakcie formul├írov at─Ć. Nesk├┤r prehrajte video a zistite, ─Źo n├ív┼ítevn├şci na va┼íom webe robia. Ak├ę sladk├ę?

Analytika m├ędi├ş

anal├Żza medi├ílnych m├ędi├ş

Vyu┼ż├şvanie videa v├Żrazne vzr├ístlo, preto┼że viac obchodn├şkov, ktor├ş chc├║ zv├Ż┼íi┼ą n├ív┼ítevnos┼ą, zobrazenia str├ínok, konverzie a nakoniec predaj. To ist├ę plat├ş pre zvuk, ako s├║ podcasty, zvukov├ę knihy at─Ć. A multim├ędi├í nikam neved├║.

Ale viete, ako va┼íe publikum sleduje va┼íe vide├í? Ako po─Ź├║va┼í zvuk? Dok├í┼żete jasne nadviaza┼ą spojenie medzi vyu┼ż├şvan├şm m├ędi├ş a in├Żmi metrikami prenosu? Kto pozer├í va┼íe vide├í? Ako dlho? Toto s├║ len niektor├ę z ot├ízok, na ktor├ę v├ím pom├┤┼że odpoveda┼ą doplnok Media Analytics.

Viackan├ílov├ę priradenie konverzie

multikan├ílov├ę pripisovanie

Pre webov├ę str├ínky alebo aplik├ície m├┤┼że prem├ívka poch├ídza┼ą z mnoh├Żch r├┤znych zdrojov. Mo┼żno bude generova┼ą n├ív┼ítevnos┼ą z rekl├ím Google, Facebook Reklamy, organick├ę vyh─żad├ívanie a soci├ílne odkazy. Ako viete, ktor├Ż zdroj n├ív┼ítevnosti generuje naj─Źastej┼íie v├Żsledky z h─żadiska konverzi├ş, okrem in├Żch metr├şk?

Je d├┤le┼żit├ę, aby ste vedeli, kam nasmerova┼ą svoj marketingov├Ż rozpo─Źet. Ak v├ím organick├ę vyh─żad├ívanie prin├í┼ía kvalitn├Ż prenos, mali by ste lep┼íie presmerova┼ą zdroje na to, ─Źo funguje, napr├şklad SEO. Teraz sa nemus├şte p├Żta┼ą, ktor├Ż zdroj n├ív┼ítevnosti sa zlep┼íuje. M├í k dispoz├şcii funkciu viackan├ílov├ęho konverzie Matomo.

V├Żkonnos┼ą k─ż├║─Źov├Żch slov vyh─żad├ívacieho n├ístroja

v├Żkon k─ż├║─Źov├Żch slov vyh─żad├ívacieho n├ístroja

Jedno k─ż├║─Źov├ę slovo: sv├Ąt├Ż gr├íl prev├ídzky vyh─żad├ívacieho n├ístroja. ─îo by ste neurobili, aby ste dali do r├║k v┼íetky k─ż├║─Źov├ę slov├í, ktor├ę va┼íi z├íkazn├şci pou┼ż├şvaj├║ okrem in├ęho v slu┼żb├ích Google a Bing? Poznan├şm svojich k─ż├║─Źov├Żch slov m├┤┼żete vytv├íra┼ą vysoko cielen├Ż a relevantn├Ż obsah a ponuky, ktor├ę funguj├║ ako m├ígia. Urobilo sa to u┼ż mnohokr├ít a m├┤┼żete aj vy.

Doplnok V├Żkonnos┼ą k─ż├║─Źov├Żch slov vo vyh─żad├ívacom n├ístroji zobrazuje v┼íetky k─ż├║─Źov├ę slov├í, ktor├ę pou┼ż├şvaj├║ v├í┼í vyhliadky. M├┤┼żete zobrazi┼ą popul├írne vyh─żad├ívacie n├ístroje, textov├ę k─ż├║─Źov├ę slov├í, kombinovan├ę k─ż├║─Źov├ę slov├í, obr├ízkov├ę k─ż├║─Źov├ę slov├í a k─ż├║─Źov├ę slov├í pre video. Doplnok v├ím umo┼ż┼łuje vidie┼ą potreby cie─żov├ęho publika na jednom mieste.

Tok pou┼ż├şvate─żov

tok pou┼ż├şvate─żov matomo analytics

A v neposlednom rade m├íme doplnok Premium Users Flow. Doplnok je vizu├ílnym zn├ízornen├şm tr├ís, ktor├ę pou┼ż├şvatelia prech├ídzaj├║ cez v├í┼í web alebo aplik├íciu. Tok pou┼ż├şvate─żov umo┼ż┼łuje r├Żchlo ur─Źi┼ą potreby pou┼ż├şvate─żov, ako vid├şte, ako pou┼ż├şvatelia naviguj├║ na va┼íom webe.

Na prv├Ż poh─żad uvid├şte, odkia─ż prich├ídzaj├║ pou┼ż├şvatelia, a ─Ćal┼íie faktory, ktor├ę by mohli po┼íkodzova┼ą va┼íe miery konverzie. Preh─żady, ktor├ę z├şskate z toku pou┼ż├şvate─żov, v├ím m├┤┼żu pom├┤c┼ą pri optimaliz├ícii va┼íich webov├Żch str├ínok, aplik├íci├ş alebo produktov. Doplnok v├ím umo┼ż┼łuje starostlivo presk├║ma┼ą n├ív┼ítevnos┼ą, ktor├í pre┼íla konkr├ętnou str├ínkou.

A to je všetko. Čo teraz?

V ponuke Matomo Analytics m├íte str├ínky Diagnostika a O programe, ktor├ę nemus├şme pokry┼ą. Doplnok Matomo Analytics sa ─żahko konfiguruje a pou┼ż├şva.

In┼ítal├ícia slu┼żby Matomo Analytics na weby WordPress je ve─żmi jednoduch├í (a nevy┼żaduje ├║pravu va┼íich tematick├Żch s├║borov), nehovoriac o tom, ┼że samotn├Ż doplnok sa integruje do viac ako 100 va┼íich ob─ż├║ben├Żch n├ístrojov.

M├ím pocit, ┼że v slu┼żbe Google Analytics sa nepreme┼íkaj├║, preto┼że Matomo Analytics pon├║ka viac funkci├ş a efekt├şvnej┼í├ş sp├┤sob pr├şstupu k ├║dajom o prem├ívke, ktor├ę si tie┼ż m├┤┼żete zachova┼ą.

Ako sledujete n├ív┼ítevnos┼ą svojho webu WordPress? ─îo je potrebn├ę poveda┼ą o doplnku Matomo Analytics WordPress? U┼ż ste to u┼ż predt├Żm pou┼żili? Nech├íme nie─Źo von? Ak teraz in┼ítalujete a testujete doplnok, ak├Ż je v├í┼í n├ízor?

Dajte n├ím vedie┼ą v koment├íroch.