Matomo Analytics: bezplatn├í anal├Żza WordPress s vlastn├Żm hos┼ąovan├şm

Prem├ívka je du┼íou ├║spe┼ín├ęho webu. Bez prev├ídzky m├íte webov├║ str├ínku, ktor├í je k ni─Źomu, bez oh─żadu na to, ako dobr├í je va┼ía ponuka alebo produkt. A nejde iba o prem├ívku, ale o spr├ívnu prem├ívku. In├Żmi slovami, ─Źo potrebujete smerovan├í prem├ívka aby va┼íe webov├ę str├ínky mohli r├ís┼ą, teda podnikanie.

Ak v┼íak chcete generova┼ą cielen├║ n├ív┼ítevnos┼ą, mus├şte pochopi┼ą svojich pou┼ż├şvate─żov. Na pochopenie va┼íich pou┼ż├şvate─żov potrebujete analytick├ę rie┼íenie. Google Analytics zvy─Źajne prev├ídzkujeme predov┼íetk├Żm preto, ┼że – mentalita davu.

Je v┼íak Google Analytics najlep┼íou analytickou platformou v┼íetk├Żch ─Źias? Nie nevyhnutne, najm├Ą preto, ┼że ide o tretiu stranu, nad ktorou nem├íte kontrolu. M├┤┼że by┼ą tie┼ż trochu zlo┼żitej┼íie nastavi┼ą pre za─Źiato─Źn├şkov aj profesion├ílov. A ned├ívno za─Źali skr├Żva┼ą niektor├ę k─ż├║─Źov├ę slov├í.

Prihl├íste sa do slu┼żby Matomo Analytics a vyh─żadajte pou┼ż├şvate─żov WordPress v┼íade. Matomo Analytics je bezplatn├Ż analytick├Ż doplnok, ktor├Ż in┼ítalujete na svoj vlastn├Ż web WordPress.

To znamen├í, ┼że m├íte v┼íetky svoje analytick├ę ├║daje a nikto za v├ís neskr├Żva va┼íe k─ż├║─Źov├ę slov├í. Konfigur├ícia je ve─żmi v├Żhodn├í; S├║ pripraven├ę na pou┼żitie za p├ír min├║t.

Pre pokro─Źil├Żch pou┼ż├şvate─żov pon├║ka Matomo Analytics ┼íirok├║ ┼ík├ílu pr├ęmiov├Żch doplnkov, ktor├ę v├ím pom├┤┼żu lep┼íie porozumie┼ą z├íkazn├şkom. U┼ż nemus├şte spolieha┼ą na analytick├ę slu┼żby tret├şch str├ín, ako napr├şklad: Google Analytics, aby ste porozumeli n├ív┼ítevn├şkom svojich webov├Żch str├ínok.

Pri dne┼ínej kontrole Matomo Analytics rob├şme to, ─Źo be┼żne rob├şme vo v┼íetk├Żch ostatn├Żch recenzi├ích. Pokr├Żvame to, na ─Źom pracujeme (Matomo Analytics), funkcie (je ich ve─ża) a nakoniec in┼ítalujeme doplnok (zvy─Źajne z├íbavn├í ─Źas┼ą). D├║fam, ┼że sa budete bavi┼ą.

─îo je Matomo Analytics?

Matomo Analytics je bezplatn├Ż doplnok WordPress, ktor├Ż v├ím umo┼żn├ş r├Żchlo sledova┼ą n├ív┼ítevnos┼ą va┼íich str├ínok. Pod─ża v├Żvoj├írov je Matomo Analytics ÔÇ×… hlavnou alternat├şvou pre Google Analytics, ktor├í pon├║ka v├Żkonn├║ ┼ík├ílu funkci├ş a zabezpe─Źenia a chr├íni s├║kromie pou┼ż├şvate─żov.ÔÇť

Je to vynikaj├║ce analytick├ę rie┼íenie WordPress, ktor├ę v├ím poskytuje ├║pln├║ kontrolu nad va┼íimi analytick├Żmi ├║dajmi. ÔÇ×Hosten├şm webovej anal├Żzy na svojich serveroch nevlastn├ş vlastn├şctvo ┼żiadna tretia strana, ├║daje sa nepred├ívaj├║ a nikto neh─żad├í.ÔÇť

To je skvel├ę, v┼íak?

To nie je v┼íetko. Matomo Analytics (na rozdiel od Google Analytics) sa ─żahko konfiguruje a m├í vynikaj├║ce funkcie. V─Ćaka ─Źasovo ├║sporn├ęmu pou┼ż├şvate─żsk├ęmu rozhraniu m├┤┼żete lep┼íie porozumie┼ą svojim n├ív┼ítevn├şkom a nau─Źi┼ą sa, ako svoje str├ínky vylep┼íi┼ą v kr├ítkom ─Źase.

Hlavn├Ż doplnok si m├┤┼żete zadarmo stiahnu┼ą a pou┼żi┼ą. V├Żvoj├íri v├ím v┼íak pon├║kaj├║ rad pr├ęmiov├Żch doplnkov, ktor├ę roz┼íiruj├║ u┼ż tak siln├Ż analytick├Ż doplnok. Matomo Analytics je analytick├í platforma vhodn├í pre v┼íetky typy webov├Żch str├ínok WordPress, od elektronick├ęho obchodu po osobn├ę blogy a podnikov├ę a soci├ílne siete.

Teraz, ke─Ć viete, na ─Źom pracujeme, by sme chceli pokry┼ą niektor├ę funkcie slu┼żby Matomo Analytics.

Funkcie slu┼żby Matomo Analytics

Matomatick├ę analytick├ę funkcie

Matomo Analytics pon├║ka v┼íetky funkcie, ktor├ę potrebujete na sledovanie svojej prev├ídzky, porozumenie potreb├ím z├íkazn├şkov a pod─ża toho vylep┼íenie svojich str├ínok. Viac ako to 1 Mili├│ny webov├Żch str├ínok d├┤veruj├║ platforme Matomo Analytics na monitorovanie n├ív┼ítevnosti, aby ste boli v dobr├Żch ruk├ích.

Po in┼ítal├ícii slu┼żby Matomo Analytics m├┤┼żete o─Źak├íva┼ą nasleduj├║ce funkcie:

 • Anal├Żza elektronick├ęho obchodu – M├┤┼żete ─żahko pochopi┼ą n├íkupn├ę spr├ívanie va┼íich z├íkazn├şkov a efekt├şvne tak zv├Ż┼íi┼ą svoje tr┼żby a pr├şjmy. M├┤┼żete r├Żchlo identifikova┼ą popul├írne miesta, kan├íly, ktor├ę najlep┼íie funguj├║, zariadenia pou┼ż├şvan├ę pou┼ż├şvate─żmi, kde s├║ z├íkazn├şci so zapojen├şm a ─Ćal┼íie. M├┤┼żete ─żahko vidie┼ą celkov├Ż predaj, objem objedn├ívok, mieru konverzie, k─ż├║─Źov├ę slov├í kampane, opusten├ę n├íkupn├ę voz├şky a ─Ćal┼íie.
 • Sledovanie kampane – Jednoducho sledujte v├Żsledky svojich kampan├ş, preto┼że pomocou n├ístroja na tvorbu webov├Żch adries Matomo Analytics m├┤┼żete r├Żchlo vytv├íra┼ą adresy URL vyh─żad├ívania. Adresy URL obsahuj├║ u┼żito─Źn├ę parametre pre elektronick├Ż obchod a cie─żov├║ konverziu. Teraz m├┤┼żete okam┼żite zisti┼ą, ktor├í met├│da detekcie m├í najv├Ą─Ź┼íiu n├ív┼ítevnos┼ą. Je to Google AdWords? Facebook? Po┼ítov├í reklama? Matomo Analytics m├í odpovede.
 • Hos┼ąuj├║ce profily – Matomo Analytics v├ím pon├║ka kartu N├ív┼ítevn├şci, kde m├┤┼żete z├şska┼ą ve─ża inform├íci├ş o svojich n├ív┼ítevn├şkoch. M├┤┼żete identifikova┼ą cie─żov├ę publikum a oblasti s vysokou v├Żkonnos┼ąou pre svoju firmu, kde m├┤┼żete maximalizova┼ą konverziu z├íkazn├şkov. V─Ćaka slu┼żbe Matomo Analytics m├┤┼żete vidie┼ą v├Żlety ka┼żd├ęho cestuj├║ceho. M├┤┼żete tie┼ż vidie┼ą akcie, ktor├ę pou┼ż├şvatelia vykon├ívaj├║, ke─Ć s├║ na va┼íich str├ínkach.
 • Vezmite mana┼ż├ęra – Tento doplnok obsahuje siln├ęho spr├ívcu zna─Źiek, pomocou ktor├ęho m├┤┼żete relat├şvne ─żahko implementova┼ą r├┤zne sledovacie k├│dy. V─Ćaka centr├ílnej platforme Matomo m├┤┼żete zna─Źky prid├íva┼ą bez prid├ívania k├│du priamo na svoje str├ínky.

K dispoz├şcii je viac …

 • Intuit├şvny dashboard – Pou┼ż├şvanie n├ístroja Matomo Analytics je ve─żmi jednoduch├ę v─Ćaka intuit├şvnym ovl├ídac├şm panelom, ktor├ę v├ím poskytuj├║ ve─ża inform├íci├ş v jednom okamihu. M├┤┼żete r├Żchlo n├íjs┼ą podrobn├ę inform├ície o tom, ako pou┼ż├şvatelia interaguj├║ s va┼íou firmou.
 • segment├ícia – S Matomo Analytics je neuverite─żne ─żahk├ę rozdeli┼ą va┼íe ve─żk├ę publikum do men┼í├şch skup├şn, aby bolo mo┼żn├ę zaostri┼ą.
 • Dopravn├ę hl├ísenia v re├ílnom ─Źase – Matomo Analytics v├ím uk├í┼że, kto je na va┼íich str├ínkach v re├ílnom ─Źase. T├íto funkcia je mimoriadne u┼żito─Źn├í, ak m├íte urgentn├ę ponuky a potrebujete sledova┼ą svoju komunik├íciu v re├ílnom ─Źase. Ke─Ć implementujete nov├Ż produkt alebo funkciu, m├┤┼żete r├Żchlo zisti┼ą, ako pou┼ż├şvatelia dost├ívaj├║ spr├ívy.
 • Kompletn├ę spr├ívy o geolok├ícii – V─Ćaka podrobn├Żm spr├ívam doplnen├Żm mapami m├┤┼żete r├Żchlo zisti┼ą, kde sa nach├ídzaj├║ va┼íi n├ív┼ítevn├şci. Jedin├Żm kliknut├şm m├┤┼żete zobrazi┼ą kontinenty, krajiny, mest├í, regi├│ny, jazyky prehliada─Źa a popul├írne ISP.

Ďalšie vlastnosti sú:

 • Import / export funkci├ş – Matomo Analytics v├ím pon├║ka mo┼żnos┼ą importova┼ą va┼íe preh─żady z Google Analytics. Preh─żady Matomo Analytics m├┤┼żete tie┼ż exportova┼ą jedin├Żm kliknut├şm.
 • Porovnajte spr├ívy
 • Podpora API WP REST a ─Ćal┼í├şch API
 • ─Żahko pridajte konkr├ętne u┼ż├şvate─żsk├ę role, n├ív┼ítevn├şkov a str├ínky, aby sa nemohli indexovo preh─żad├íva┼ą
 • Umo┼żnite svojim kolegom pr├şstup k va┼íim spr├ívam
 • Podpora viacer├Żch pracov├şsk WP

Funkcie platen├ę za:

 • Heatmapy a denn├şky rel├íci├ş
 • Anal├Żza vyhovuje
 • anal├Żza m├ędi├ş
 • lievik
 • SEO funkcie
 • Vlastn├ę preh─żady
 • kohorta
 • Pou┼ż├şvatelia toku

Vy┼í┼íie uveden├ę je len mal├Ż v├Żber funkci├ş. Matomo Analytics obsahuje stovky ─Ćal┼í├şch funkci├ş, ktor├ę potrebujeme na pokrytie cel├ęho blogov├ęho pr├şspevku.

Po─Ćme si nain┼ítalova┼ą Matomo Analytics, preto┼że funkcie nie s├║ v poriadku.

Ako nain┼ítalova┼ą Matomo Analytics do WordPress

In┼ítal├ícia a konfigur├ícia Matomo Analytics je rovnako jednoduch├í ako A, B, C. Je to omnoho jednoduch┼íie ako konfigur├ícia Google Analytics. Matomo Analytics m├í v prvom rade nieko─żko minim├ílnych po┼żiadaviek na bezprobl├ęmov├Ż chod syst├ęmu:

 • Limit pam├Ąte PHP = 128 MB256 MB odpor├║─Źa
 • PHP 7,2 a vy┼í┼íie
 • Ak m├íte web s vysokou n├ív┼ítevnos┼ąou alebo ve─ża str├ínok, ktor├ę pou┼ż├şvaj├║ WordPress s viacer├Żmi webmi, v├Żvoj├íri odpor├║─Źaj├║ Matomo On-Premise alebo Matomo Cloud a doplnok WP-Matomo.

Po─Ćme Matomo Analytics z cesty. Je to bezplatn├Ż doplnok dostupn├Ż na WordPress.org. Potom viete, ┼że to bude ─żahk├ę.

Prejdite na Doplnky> Prida┼ą nov├ę::

Ako nain┼ítalova┼ą nov├Ż doplnok WordPress

Potom, ako n├íjdete doplnok, zadajte do po─ża pre k─ż├║─Źov├ę slov├í ÔÇ×Matomo AnalyticsÔÇť a stla─Źte tla─Źidlo Nain┼ítalujte teraz Tla─Źidlo, ako je zn├ízornen├ę ni┼ż┼íie.

Nain┼ítalujte analytick├Ż doplnok Matomo

Potom povo─żte doplnok:

Povo─żte doplnok WordPress pre slu┼żbu Matomo Analytics

Ak povol├şte doplnok, prid├í sa do administra─Źn├ęho panela WordPress prvok Matomo Analytics. Potom cho─Ćte na Matomo Analytics> Prv├ę krokyako zd├┤raz┼łujeme ni┼ż┼íie.

Doplnok WordPress pre Matomo Analytics

v zav─Źas Na obrazovke z├şskate ve─ża inform├íci├ş. Potom kliknite na tla─Źidlo OK Povoli┼ą sledovanie teraz Tla─Źidlo, ako je zn├ízornen├ę ni┼ż┼íie.

Matomo anal├Żza

Ako vid├şte na predch├ídzaj├║cej str├ínke, m├┤┼żete ich prida┼ą (Matomo_opt_out) Kr├ítky k├│d na str├ínku pravidiel ochrany osobn├Żch ├║dajov, aby sa pou┼ż├şvatelia mohli rozhodn├║┼ą, ┼że ju nebud├║ nasledova┼ą

V opa─Źnom pr├şpade m├┤┼żete ur─Źi┼ą, ┼że sa to nikdy nezobraz├ş zav─Źas Sadnite si a z├şskajte viac inform├íci├ş o slu┼żbe Matomo Analytics. Na tej istej str├ínke m├┤┼żete ─żahko n├íjs┼ą pomoc v pou┼ż├şvate─żsk├Żch pr├şru─Źk├ích, f├│rach, r├┤znych pl├ínoch pr├ęmiovej podpory a ─Ćal┼í├şch.

No tak

Po kliknut├ş Povoli┼ą sledovanie teraz Kliknite na polo┼żku Matomo Analytics. Teraz sa pozrime na niektor├ę z dostupn├Żch mo┼żnost├ş.

Na m├┤j testovac├ş web som poslal simulovan├║ n├ív┼ítevnos┼ą s robotom, aby som skontroloval, ─Źi doplnok funguje tak, ako je inzerovan├Ż a viete ─Źo? Funguje to! Zaznamenal som ni┼ż┼íiu n├ív┼ítevnos┼ą aj moje pr├şpady, ke─Ć som i┼íiel na vzorov├ę miesto. Tu je sn├şmka obrazovky:

Matomo anal├Żza

Prejdite na a prejdite na predch├ídzaj├║cu str├ínku Matomo Analytics> Preh─żadyAko je uveden├ę ni┼ż┼íie.

Matomo analytick├ę spr├ívy

Prejdite a z├şskajte pr├şstup k Spr├ívcovi zna─Źiek Matomo Analytics (aby ste mohli prida┼ą k├│dy sledovania tret├şch str├ín) Mamoto Analytics> Spr├ívca zna─Źiekako zd├┤raz┼łujeme ni┼ż┼íie.

Spr├ívca zna─Źiek Matomo Analytics

T├Żm sa dostanete na nasleduj├║cu str├ínku:

Spr├ívca zna─Źiek Matomo Analytics

Na predch├ídzaj├║cej str├ínke si m├┤┼żete vytvori┼ą ┼ít├ştok rovnako ako v predch├ídzaj├║com ─Źl├ínku. Postup zost├íva rovnak├Ż.

Prejdite na pr├şstup k nastaveniam slu┼żby Matomo Analytics Matomo Analytics> Konfigur├íciaako je op├şsan├ę ni┼ż┼íie.

Nastavenia anal├Żzy matom

Doplnky zadarmo a pr├ęmiov├ę doplnky Matomo Analytics

S trhom Matomo si m├┤┼żete nain┼ítalova┼ą ve─ża bezplatn├Żch a pr├ęmiov├Żch doplnkov, ktor├ę posun├║ v├í┼í model Matomo na ─Ćal┼íiu ├║rove┼ł:

Anal├Żza trhu Matomo

Ak chcete nain┼ítalova┼ą doplnky Matomo do spr├ívcu WordPress, mus├şte najprv nain┼ítalova┼ą doplnok Matomo Marketplace pre WordPress.

Ako? Prejdite na Matomo Analytics> Marketplacea kliknite na tla─Źidlo Download Matomo Marketplace for WordPress (pozri ni┼ż┼íie).

Matomo Market pre WordPress

Ulo┼żte si doplnok Matomo Marketplace do svojho po─Ź├şta─Źa.

Potom prejdite na Doplnky> Prida┼ą nov├ę::

Ako nain┼ítalova┼ą nov├Ż doplnok WordPress

Potom kliknite na zav├ídza─Ź, vyberte doplnok stiahnut├Ż z Matomo Marketplace a kliknite na tla─Źidlo In┼ítalova┼ą teraz:

Matomo market area

Potom kliknut├şm aktivujte Matomo Marketplace. Akon├íhle je doplnok Matomo Marketplace WordPress akt├şvny, m├┤┼żete oslavova┼ą. Za─Źnime bezplatn├Żmi doplnkami.

Nain┼ítalujte bezplatn├ę doplnky Matomo Analytics

In┼ítal├ícia bezplatn├Żch doplnkov Matomo Analytics je jednoduch├í. Prejdite na Matomo Analytics> Marketplace a kliknite na kartu In┼ítalova┼ą doplnky:

bezplatná inštalácia doplnku Matomo

Sta─Ź├ş klikn├║┼ą na odkaz In┼ítalova┼ą ved─ża pr├şslu┼ín├ęho doplnku (pozri obr├ízok vy┼í┼íie). V ─Źase p├şsania spr├ívy pon├║ka Matomo Analytics celkom 66 doplnkov zdarma.

Inštalácia doplnku Matomo Analytics Premium

Ak chcete nain┼ítalova┼ą pr├ęmiov├ę doplnky, mus├şte si najprv aktivova┼ą licenciu Matomo Analytics. Najprv sa prihl├íste do svojho ├║─Źtu Matomo Analytics a kliknite na mo┼żnos┼ą Stiahnutie:

Matomo anal├Żza ├║─Źtu

Prejdite na spodn├║ ─Źas┼ą obrazovky a vyberte polo┼żku Kliknut├şm sem zobraz├şte svoju licenciu link:

Licencia Matomo Analytics

Nezabudnite si skop├şrova┼ą licen─Źn├Ż k─ż├║─Ź pod─ża potreby v ─Ćal┼íej ─Źasti.

Vr├í┼ąte sa do svojej administra─Źnej oblasti WordPress. Prejdite na Matomo Analytics> Marketplacea kliknite na tla─Źidlo OK predplatn├ę V├í┼żila som. Potom vlo┼żte svoju licenciu a kliknite na Ulo┼żte licen─Źn├Ż k─ż├║─Ź tla─Źidlo:

Aktivácia licencie Matomo

Po ├║spe┼ínej aktiv├ícii licencie v├ís slu┼żba Matomo Analytics presmeruje na kartu In┼ítal├ícia doplnkov, kde n├íjdete bezplatn├ę a pr├ęmiov├ę doplnky.

Matomo Analytics: bezplatn├í anal├Żza WordPress s vlastn├Żm hos┼ąovan├şm 1

Potom jednoducho kliknite na odkaz In┼ítalova┼ą pod pr├ęmiov├Żm doplnkom, ktor├Ż chcete nain┼ítalova┼ą. V tejto rel├ícii Matomo pon├║ka dev├Ą┼ą pr├ęmiov├Żch doplnkov.

Sk├║sil som pr├ęmiov├ę doplnky. Ni┼ż┼íie n├íjdete stru─Źn├Ż popis funkci├ş jednotliv├Żch pr├ęmiov├Żch doplnkov.

kohorta

Matomo Analytics: bezplatn├í anal├Żza WordPress s vlastn├Żm hos┼ąovan├şm 2

Zdroj: Kohorta: Matomo

V┼żdy chcete, aby sa n├ív┼ítevn├şci vr├ítili na va┼íe str├ínky, aby z├şskali skvel├Ż obsah a produkty. A ─Źo je d├┤le┼żitej┼íie, va┼íi n├ív┼ítevn├şci zost├ívaj├║, preto┼że ─Ź├şm viac maj├║, t├Żm v├Ą─Ź┼í├ş vplyv maj├║ a t├Żm viac pe┼łaz├ş zarobia.

Z├ísuvn├Ż modul Matomo Analytics Kohort v├ím pom├íha sledova┼ą ├║silie va┼íich z├íkazn├şkov v priebehu ─Źasu, aby ste ich mohli na─Ćalej zauj├şma┼ą a dozvedie┼ą sa viac. Tu vid├şte, ako sa va┼íi n├ív┼ítevn├şci webu spr├ívaj├║ k d├ítumu n├íkupu a po ┼łom. In├Żmi slovami, kohorty v├ím pom├┤┼żu:

 • Pozrite sa, ako dlho zostan├║ nov├ş n├ív┼ítevn├şci pred opusten├şm v├í┼ího webu.
 • Pozri konkr├ętne obdobia zn├ş┼żen├ęho z├ív├Ązku
 • Pochopte, pre─Źo niektor├ş n├ív┼ítevn├şci v├í┼ího obchodu nekupuj├║, a to ani po ich opakovanej n├ív┼íteve
 • Ur─Źite pou┼żitie va┼íej aplik├ície a
 • Vo v┼íeobecnosti monitorujte svoje ├║silie o ukladanie d├ít

Vlastn├ę preh─żady

Vlastn├ę preh─żady

M├íte obchodn├ę ciele a potreby, konkr├ętne sledujete svoju n├ív┼ítevnos┼ą. Za─Źnime slovami. doprava D├ítov├í prev├ídzka je ┼żivotne d├┤le┼żit├í pre v┼íetky str├ínky. Na identifik├íciu cie─żov├ęho publika je d├┤le┼żit├ę dost├íva┼ą ├║daje a inform├ície o merate─żn├Żch ─Źinnostiach. So spr├ívnymi inform├íciami m├┤┼żete eliminova┼ą straty sp├┤soben├ę tren├şm v n├íkupnom procese optimaliz├íciou va┼íej aplik├ície alebo webovej str├ínky.

Matomo Analytics je teraz robustn├Ż n├ístroj, ktor├Ż v├ím pon├║ka ┼íirok├║ ┼ík├ílu ┼ítandardn├Żch preh─żadov. Rovnako ako v pr├şpade in├Żch n├ístrojov sa v┼íak m├┤┼żu d├┤js┼ą k strate d├┤le┼żit├Żch inform├íci├ş. V minulosti ste museli odosiela┼ą inform├ície alebo ru─Źne vytv├íra┼ą tabu─żky, ktor├ę s├║ ─Źasovo n├íro─Źn├ę a n├íchyln├ę na chyby.

Matomo v┼íak v┼íetko men├ş pomocou doplnku Custom Reports, pr├ęmiov├ęho doplnku, ktor├Ż v├ím umo┼ż┼łuje extrahova┼ą z va┼íej prev├ídzky to─żko inform├íci├ş, ko─żko chcete. M├íte viac ako 200 r├┤znych meran├ş, aby ste z├şskali presne tie inform├ície, ktor├ę potrebujete. ├üno 200 a svoje preh─żady m├┤┼żete ├║plne prisp├┤sobi┼ą vizualiz├íciami a filtrami.

Anal├Żza vyhovuje

Anal├Żza vyhovuje

Viem, ┼że moje peniaze maj├║ niekde na va┼íom webe alebo webovej aplik├ícii aspo┼ł nejak├║ formu. Formul├íre sa m├┤┼żu l├ş┼íi┼ą od formul├írov na pripomienky, objedn├ívkov├Żch formul├írov, predplatn├ęho bulletinu, kontaktn├Żch formul├írov, n├íborov├Żch str├ínok at─Ć. A pre─Źo s├║ tvary op├Ą┼ą d├┤le┼żit├ę? ├üno, je to pravda, je to z├ísadn├Ż kontaktn├Ż bod s va┼íimi n├ív┼ítevn├şkmi a potenci├ílnymi klientmi.

Nechcete z├şska┼ą lep┼íiu predstavu o tom, ako z├íkazn├şci a ─Źitatelia reaguj├║ na va┼íe formul├íre? Zamyslite sa nad t├Żm, ─Źo so v┼íetk├Żmi t├Żmito ├║dajmi m├┤┼żete urobi┼ą. Zistite, ak├ę slab├ę str├ínky maj├║ va┼íi z├íkazn├şci a ako interaguj├║ so svojimi online formul├írmi. M├┤┼żete dokonca sledova┼ą konverzie formul├írov a ─Ćal┼íie. V─Ćaka anal├Żze formul├írov.

lievik

lievik

Ak chcete, aby sa vyhliadka dostala na va┼íu domovsk├║ str├ínku, kliknite na tla─Źidlo ÔÇ×KontaktÔÇť, vypl┼łte jeho kontaktn├Ż formul├ír a kliknite na tla─Źidlo ÔÇ×Odosla┼ąÔÇť. Mo┼żno budete chcie┼ą presmerova┼ą potenci├ílnych z├íkazn├şkov na str├ínku s po─Ćakovan├şm, blog alebo ─Źoko─żvek in├ę. Ka┼żd├í akcia, ktor├║ vyhliadka vykon├í, aby v├ís kontaktovala, je s├║─Źas┼ąou z├║┼żenia.

Ak chcete s vami obchodova┼ą, va┼íi n├ív┼ítevn├şci musia na va┼íom webe alebo v aplik├ícii postupova┼ą pod─ża preddefinovanej ÔÇ×trasyÔÇť. Va┼íou ├║lohou je vies┼ą n├ív┼ítevn├şkov z miesta vstupu do cie─ża. A aby ste ─Źo najlep┼íie vyu┼żili t├║to ÔÇ×trasuÔÇť, mus├şte ├║plne pochopi┼ą, ako sa n├ív┼ítevn├şci pohybuj├║ cez v├í┼í lievik.

Tu je vynikaj├║ce video od Matomo, ktor├ę popisuje, ako funguje z├║┼żenie:

Bavte sa ­čÖé

Heatmap a nahr├ívanie rel├íci├ş

Matomo Analytics: bezplatn├í anal├Żza WordPress s vlastn├Żm hos┼ąovan├şm 3

Zdroj: Kliknite na Heatmap: Matomo

Matomo Analytics je dar, ktor├Ż nikdy neprestane d├íva┼ą. S pr├ęmiov├Żm doplnkom pre Heatmap a nahr├ívanie rel├íci├ş m├┤┼żete ÔÇ×… skuto─Źne pochopi┼ą svojich n├ív┼ítevn├şkov t├Żm, ┼że zist├şte, kde klikn├║, pos├║vaj├║ sa a pos├║vaj├║ sa.ÔÇť Je to ako sledovanie o─Ź├ş, ale lacnej┼íie a ─żah┼íie sa in┼ítaluje.

Heatmapy ukazuj├║, kde n├ív┼ítevn├şci webu klikli, ako ─Ćaleko sa pohybovali a kam sa pohybovali my┼íou. V┼íetky tieto ├║daje pom├íhaj├║ zisti┼ą, ─Źi je v├í┼í obsah atrakt├şvny, a zisti┼ą, kam pou┼ż├şvatelia d├ívaj├║ pozor.

Na druhej strane z├íznamy rel├ície v├ím umo┼ż┼łuj├║ zaznamen├íva┼ą zvitky, pohyby my┼íi, kliknutia, interakciu s tvarom at─Ć. Prehrajte si video nesk├┤r a zistite, ─Źo n├ív┼ítevn├şci na va┼íich str├ínkach robia. Tak roztomil├Ż

anal├Żza m├ędi├ş

Anal├Żza medi├ílnych m├ędi├ş

Vyu┼żitie videa sa v├Żrazne zv├Ż┼íilo, preto┼że st├íle viac obchodn├şkov chce zv├Ż┼íi┼ą n├ív┼ítevnos┼ą, zobrazenia str├ínok, konverzie a nakoniec predaj. To ist├ę plat├ş pre zvuk, ako s├║ podcasty, zvukov├ę knihy at─Ć. A multimedi├ílny obsah nikam nevedie.

Ale viete, ako va┼íe publikum vid├ş va┼íe vide├í? Ako po─Źujete zvuk? Dok├í┼żete jasne nadviaza┼ą spojenie medzi pou┼żit├şm m├ędi├ş a in├Żmi cie─żmi prem├ívky? Kto pozer├í va┼íe vide├í? Ako dlho? To s├║ len niektor├ę z ot├ízok, na ktor├ę m├┤┼żete odpoveda┼ą pomocou doplnku Media Analytics.

Konverzia viacer├Żch kan├ílov m├íp

Viackan├ílov├ę pride─żovanie

S webom alebo aplik├íciou m├┤┼że n├ív┼ítevnos┼ą poch├ídza┼ą z mnoh├Żch r├┤znych zdrojov. M├┤┼że generova┼ą n├ív┼ítevnos┼ą rekl├ím Google, Facebook Reklamy, organick├ę vyh─żad├ívanie a soci├ílne odkazy. Ako viete, ktor├Ż zdroj n├ív┼ítevnosti m├í najvy┼í┼í├ş v├Żsledok konverzie?

Je d├┤le┼żit├ę, aby ste vedeli, kde upravi┼ą svoj marketingov├Ż rozpo─Źet. Ak v├ím organick├ę vyh─żad├ívanie poskytuje vysoko kvalitn├Ż prenos, lep┼íie presmerujete zdroje na to, ─Źo funguje, napr. B. SEO. Teraz sa u┼ż nemus├şte p├Żta┼ą, ak├Ż zdroj n├ív┼ítevnosti sa zlep┼íuje. M├í viackan├ílov├ę mapovanie konverzi├ş spolo─Źnosti Matomo.

V├Żkonnos┼ą k─ż├║─Źov├ęho slova vyh─żad├ívacieho n├ístroja

V├Żkonnos┼ą k─ż├║─Źov├ęho slova vyh─żad├ívacieho n├ístroja

Jedno k─ż├║─Źov├ę slovo: sv├Ąt├Ż gr├íl prev├ídzky vyh─żad├ívacieho n├ístroja. ─îo by ste neurobili, aby ste do r├║k dostali v┼íetky k─ż├║─Źov├ę slov├í, ktor├ę z├íkazn├şci pou┼ż├şvaj├║ v slu┼żb├ích Google a Bing? Poznan├şm svojich k─ż├║─Źov├Żch slov m├┤┼żete vytv├íra┼ą cielen├Ż a relevantn├Ż obsah a ponuky, ktor├ę funguj├║ ako k├║zla. Urobilo sa to mnohokr├ít a m├┤┼żete aj vy.

Doplnok pre v├Żkonnos┼ą k─ż├║─Źov├Żch slov vo vyh─żad├íva─Źi zobrazuje v┼íetky k─ż├║─Źov├ę slov├í, ktor├ę pou┼ż├şvaj├║ va┼íi potenci├ílni z├íkazn├şci. M├┤┼żete zobrazi┼ą popul├írne vyh─żad├ívacie n├ístroje, textov├ę k─ż├║─Źov├ę slov├í, kombinovan├ę k─ż├║─Źov├ę slov├í, obr├ízkov├ę k─ż├║─Źov├ę slov├í a k─ż├║─Źov├ę slov├í pre video. Doplnok v├ím umo┼ż┼łuje vidie┼ą potreby cie─żov├ęho publika na jednom mieste.

Pou┼ż├şvatelia toku

tok pou┼ż├şvate─żov matomo anal├Żzy

Nakoniec m├íme doplnok Premium User Flow Plugin. Doplnok je vizu├ílnym zn├ízornen├şm tr├ís, ktor├ę pou┼ż├şvatelia prech├ídzaj├║ cez v├í┼í web alebo aplik├íciu. Tok pou┼ż├şvate─żov v├ím umo┼ż┼łuje r├Żchlo identifikova┼ą potreby pou┼ż├şvate─żov a zisti┼ą, ako pou┼ż├şvatelia naviguj├║ na va┼íom webe.

M├┤┼żete r├Żchlo zisti┼ą, odkia─ż prich├ídzaj├║ pou┼ż├şvatelia a ak├ę ─Ćal┼íie faktory m├┤┼żu ovplyvni┼ą mieru konverzie. Preh─żady, ktor├ę dostanete z toku pou┼ż├şvate─żov, v├ím m├┤┼żu ve─żmi pom├┤c┼ą pri optimaliz├ícii va┼íich webov├Żch str├ínok, aplik├íci├ş alebo produktov. Doplnok v├ím umo┼ż┼łuje starostlivo presk├║ma┼ą prenos ├║dajov na konkr├ętnej str├ínke.

A to je všetko. Čo teraz

Ponuka Matomo Analytics obsahuje str├ínky Diagnostika a Inform├ície, s ktor├Żmi sa nezaober├íme. Doplnok Matomo Analytics sa ─żahko konfiguruje a pou┼ż├şva.

In┼ítal├ícia Matomo Analytics na str├ínky WordPress je mimoriadne jednoduch├í (a nevy┼żaduje ├║pravu va┼íich tematick├Żch s├║borov), nehovoriac o tom, ┼że samotn├Ż doplnok je zabudovan├Ż do viac ako 100 va┼íich ob─ż├║ben├Żch n├ístrojov.

M├ím pocit, ┼że Google Analytics nebude ch├Żba┼ą, preto┼że Matomo Analytics pon├║ka viac funkci├ş a optimalizovan├Ż sp├┤sob pr├şstupu k ├║dajom o prem├ívke, ktor├ę tie┼ż m├┤┼żete uklada┼ą.

Ako sledujete n├ív┼ítevnos┼ą svojho webu WordPress? ─îo hovor├ş o doplnku Matomo Analytics WordPress? U┼ż ste to u┼ż predt├Żm pou┼żili Vynech├ívame nie─Źo? Ak teraz in┼ítalujete a testujete doplnok, ako to vid├şte?

Pros├şm, povedzte n├ím v koment├íroch.