Matomo Analytics: bezplatn├í anal├Żza WordPress s vlastn├Żm hos┼ąovan├şm

Matomo Analytics: bezplatn├í anal├Żza WordPress s vlastn├Żm hos┼ąovan├şm 1

Doprava je du┼íou ├║spe┼ínej webovej str├ínky. Bez prev├ídzky m├íte webov├║ str├ínku, ktor├í je k ni─Źomu, bez oh─żadu na to, ako dobr├í je va┼ía ponuka alebo produkt. A nejde iba o prem├ívku, ale o spr├ívny druh prem├ívky. In├Żmi slovami, ─Źo potrebujete cielen├í prem├ívka Ak chcete roz┼í├şri┼ą svoje webov├ę str├ínky, tak podnikanie.

Ak v┼íak chcete generova┼ą cielen├║ n├ív┼ítevnos┼ą, mus├şte svojim pou┼ż├şvate─żom porozumie┼ą. Na pochopenie va┼íich pou┼ż├şvate─żov potrebujete analytick├ę rie┼íenie. Zvy─Źajne pou┼ż├şvame najm├Ą slu┼żbu Google Analytics, preto┼że – mentalita publika.

Je v┼íak Google Analytics najlep┼íia analytick├í platforma? Nie nevyhnutne, najm├Ą preto, ┼że nem├íte kontrolu nad slu┼żbou tretej strany. M├┤┼że by┼ą tie┼ż trochu ┼ąa┼żk├ę vytvori┼ą pre za─Źiato─Źn├şkov aj profesion├ílov. A ned├ívno za─Źali skr├Żva┼ą niektor├ę k─ż├║─Źov├ę slov├í.

Prihl├íste sa do slu┼żby Matomo Analytics a veci za─Ź├şnaj├║ h─żada┼ą pou┼ż├şvate─żov WordPress po celom svete. Matomo Analytics je bezplatn├Ż analytick├Ż doplnok, ktor├Ż in┼ítalujete na svoj vlastn├Ż hos┼ąovan├Ż web WordPress.

To znamen├í, ┼że m├íte v┼íetky svoje analytick├ę ├║daje a nikto za v├ís neskr├Żva va┼íe k─ż├║─Źov├ę slov├í. Nastavenie v┼íetk├ęho je super pohodln├ę; za p├ír min├║t budete v prev├ídzke.

Pre pokro─Źil├Żch pou┼ż├şvate─żov pon├║ka Matomo Analytics ┼íirok├║ ┼ík├ílu pr├ęmiov├Żch doplnkov, ktor├ę v├ím pom├┤┼żu lep┼íie porozumie┼ą z├íkazn├şkom. Teraz sa nemus├şte spolieha┼ą na analytick├ę slu┼żby tret├şch str├ín, ako napr├şklad Google Analytics na pochopenie va┼íich n├ív┼ítevn├şkov webu.

Pri dne┼ínej kontrole Matomo Analytics rob├şme to, ─Źo zvy─Źajne rob├şme vo v┼íetk├Żch ostatn├Żch recenzi├ích. Pokryli sme to, na ─Źom pracujeme (Matomo Analytics), funkcie (existuje ve─ża) a nakoniec sme nain┼ítalovali doplnok (zvy─Źajne z├íbavn├í ─Źas┼ą). D├║fam, ┼że sa budete bavi┼ą.

─îo je Matomo Analytics?

analytick├Ż doplnok matomo wordpress

Matomo Analytics je bezplatn├Ż doplnok WordPress, ktor├Ż v├ím pom├┤┼że r├Żchlo sledova┼ą n├ív┼ítevnos┼ą va┼íich webov├Żch str├ínok. Pod─ża v├Żvoj├írov je Matomo Analytics vo─żbou ÔÇ×…ÔÇť 1 Google Analytics, ktor├Ż pon├║ka v├Żkonn├║ ┼ík├ílu funkci├ş, zabezpe─Źenie a chr├íni s├║kromie pou┼ż├şvate─żov. "

Je to vynikaj├║ce analytick├ę rie┼íenie WordPress, ktor├ę v├ím poskytuje ├║pln├║ kontrolu nad va┼íimi analytick├Żmi ├║dajmi. ÔÇ×Hosten├şm webovej anal├Żzy na svojich serveroch nevlastnia ┼żiadne tretie strany, ├║daje sa nepred├ívaj├║ a nikto sa nepozer├í.ÔÇť

To je dobr├ę, v┼íak?

To nie je v┼íetko, Matomo Analytics sa d├í ─żahko konfigurova┼ą (na rozdiel od Google Analytics) a prich├ídza s vynikaj├║cou sadou funkci├ş. V─Ćaka ─Źasovo ├║sporn├ęmu pou┼ż├şvate─żsk├ęmu rozhraniu lep┼íie pochop├şte svojich n├ív┼ítevn├şkov a nau─Ź├şte sa, ako vylep┼íi┼ą svoje webov├ę str├ínky v kr├ítkom ─Źase.

S┼ąahovanie a pou┼ż├şvanie hlavn├ęho doplnku je zadarmo, ale v├Żvoj├íri v├ím pon├║kaj├║ mno┼żstvo pr├ęmiov├Żch doplnkov, ktor├ę roz┼íiruj├║ u┼ż tak siln├Ż analytick├Ż doplnok. Matomo Analytics je analytick├í platforma, ktor├í je vhodn├í pre v┼íetky typy webov├Żch str├ínok WordPress, od elektronick├ęho obchodu po osobn├ę blogy vr├ítane spolo─Źnost├ş a soci├ílnych m├ędi├ş.

Teraz, ke─Ć viete, na ─Źom pracujeme, sa pozrime na niektor├ę funkcie, ktor├ę pon├║ka slu┼żba Matomo Analytics.

Funkcie slu┼żby Matomo Analytics

analytick├ę funkcie matomo

Matomo Analytics je pln├Ż v┼íetk├Żch funkci├ş, ktor├ę potrebujete na sledovanie svojej prev├ídzky, porozumenie potreb├ím z├íkazn├şkov a zodpovedaj├║ce vylep┼íenie svojich webov├Żch str├ínok. Viac ako to 1 Jeden mili├│n webov├Żch str├ínok sa pri monitorovan├ş prev├ídzky spolieha na platformu Matomo Analytics, ─Źo znamen├í, ┼że ste v dobr├Żch ruk├ích.

Po in┼ítal├ícii slu┼żby Matomo Analytics m├┤┼żete o─Źak├íva┼ą nasleduj├║ce funkcie:

anal├Żza Ecommerce – M├┤┼żete ─żahko pochopi┼ą n├íkupn├ę spr├ívanie svojich z├íkazn├şkov a efekt├şvne tak zv├Ż┼íi┼ą svoje tr┼żby a pr├şjmy. M├┤┼żete r├Żchlo identifikova┼ą popul├írne str├ínky, kan├íly, ktor├ę funguj├║ najlep┼íie, zariadenia pou┼ż├şvan├ę pou┼ż├şvate─żmi, mieru anga┼żovanosti z├íkazn├şkov a ove─ża viac. ─Żahko si pozrite celkov├ę tr┼żby, mno┼żstvo objedn├ívok, konverzn├Ż pomer, k─ż├║─Źov├ę slov├í kampane, opusten├ę vag├│ny a ─Ćal┼íie. sledovanie kampan├ş – ─Żahko sledujte v├Żsledky svojich kampan├ş, preto┼że pomocou n├ístroja na tvorbu webov├Żch adries Matomo Analytics m├┤┼żete r├Żchlo vytv├íra┼ą adresy URL, ktor├ę sa daj├║ vyh─żad├íva┼ą. Adresy URL obsahuj├║ parametre, ktor├ę s├║ u┼żito─Źn├ę pre elektronick├Ż obchod a konverziu cie─żov. Teraz m├┤┼żete okam┼żite vedie┼ą, ktor├í met├│da obstar├ívania v├ím prinesie najv├Ą─Ź┼íiu n├ív┼ítevnos┼ą. Je to Google AdWords? Facebook? Reklama Post? Matomo Analytics m├í odpovede. n├ív┼ítevn├şk profily – Matomo Analytics v├ím pon├║ka kartu Nav┼ít├şvi┼ą, ktor├í v├ím poskytuje mno┼żstvo inform├íci├ş o va┼íich n├ív┼ítevn├şkoch. M├┤┼żete identifikova┼ą cie─żov├ę publikum a oblasti s vysokou v├Żkonnos┼ąou pre svoju firmu, kde m├┤┼żete maximalizova┼ą konverziu svojich z├íkazn├şkov. Matomo Analytics v├ím umo┼ż┼łuje vidie┼ą ┼żivotnos┼ą ka┼żd├ęho n├ív┼ítevn├şka. Okrem toho m├┤┼żete vidie┼ą akcie, ktor├ę pou┼ż├şvatelia vykon├ívaj├║, ke─Ć sa nach├ídzaj├║ na va┼íej str├ínke. Spr├ívca zna─Źiek – Doplnok je dod├ívan├Ż s v├Żkonn├Żm spr├ívcom zna─Źiek, ktor├Ż v├ím umo┼ż┼łuje relat├şvne ─żahko implementova┼ą r├┤zne sledovacie k├│dy. V─Ćaka centralizovanej platforme Matomo m├┤┼żete zna─Źky prid├íva┼ą bez prid├ívania k├│du priamo na svoje webov├ę str├ínky.

K dispoz├şcii je viac …

Intuit├şvny dashboard – Pou┼ż├şvanie Matomo Analytics je ve─żmi jednoduch├ę v─Ćaka intuit├şvnym panelom, ktor├ę v├ím r├Żchlo poskytn├║ ve─ża inform├íci├ş. M├┤┼żete r├Żchlo n├íjs┼ą podrobn├ę inform├ície o tom, ako pou┼ż├şvatelia interaguj├║ s va┼íou firmou. segment├ícia – Matomo Analytics umo┼ż┼łuje neuverite─żne ─żahk├ę rozdeli┼ą va┼íe ve─żk├ę publikum na men┼íie skupiny, aby bolo mo┼żn├ę zaostri┼ą. Dopravn├ę hl├ísenia v re├ílnom ─Źase – Matomo Analytics v├ím uk├í┼że, kto je na va┼íich str├ínkach v re├ílnom ─Źase. T├íto funkcia je mimoriadne u┼żito─Źn├í, ak m├íte naliehav├ę ponuky a potrebujete sledova┼ą svoju komunik├íciu v re├ílnom ─Źase. Ak implementujete nov├Ż produkt alebo funkciu, m├┤┼żete r├Żchlo zisti┼ą, ako pou┼ż├şvatelia dostan├║ spr├ívy. Komplexn├ę spr├ívy o geolok├ícii – V─Ćaka podrobn├Żm spr├ívam, ktor├ę s├║ doplnen├ę mapami, m├┤┼żete r├Żchlo zisti┼ą, kde sa nach├ídzaj├║ va┼íi n├ív┼ítevn├şci. Jedin├Żm kliknut├şm m├┤┼żete zobrazi┼ą ob─ż├║ben├ę kontinenty, krajiny, mest├í, regi├│ny, jazyky prehliada─Źa a poskytovate─żov internetov├Żch slu┼żieb.

Medzi ─Ćal┼íie vlastnosti patr├ş:

Import / export funkci├ş – Matomo Analytics v├ím umo┼ż┼łuje importova┼ą preh─żady Google Analytics. Okrem toho m├┤┼żete exportova┼ą preh─żady Matomo Analytics jedin├Żm kliknut├şm. Podpora porovn├ívania spr├ív Podpora pre rozhranie WP REST API a ─Ćal┼íie rozhrania API ─żahko zah┼Ľ┼ła konkr├ętne u┼ż├şvate─żsk├ę role, n├ív┼ítevn├şkov a str├ínky, tak┼że ich nemo┼żno sledova┼ą

Platen├ę funkcie:

Tepeln├ę mapy a z├íznamy rel├íci├ş Anal├Żza formy Medi├ílna anal├Żza Lievik SEO funkcie Vlastn├ę spr├ívy S├║dr┼żnos┼ą Tok pou┼ż├şvate─żov

Vy┼í┼íie uveden├ę je len mal├Ż v├Żber funkci├ş, slu┼żba Matomo Analytics prich├ídza so stovkami ─Ćal┼í├şch funkci├ş, ktor├ę by sme potrebovali na uverejnenie v┼íetk├ęho pr├şspevku v blogu.

Nainstalujte si Matomo Analytics s funkciami mimo cesty.

Ako nain┼ítalova┼ą Matomo Analytics do WordPress

In┼ítal├ícia a konfigur├ícia Matomo Analytics je rovnako jednoduch├í ako A, B, C. Je to omnoho jednoduch┼íie ako konfigur├ícia Google Analytics. Matomo Analytics v┼íak predov┼íetk├Żm vy┼żaduje minim├ílne po┼żiadavky na hladk├Ż chod syst├ęmov:

Limit pam├Ąte PHP = 128 MB256 MB Odpor├║─Źa sa PHP 7,2 a vy┼í┼íie Ak m├íte web s vysokou n├ív┼ítevnos┼ąou alebo ve─ża webov s viacer├Żmi webmi WordPress, v├Żvoj├íri odpor├║─Źaj├║ Matomo On-Premise alebo Matomo Cloud a WP-Matomo plugin

Po─Ćme si nain┼ítalova┼ą Matomo Analytics. Je to bezplatn├Ż doplnok dostupn├Ż na WordPress.org, tak┼że viete, ┼że to bude ─żahk├ę.

Prejdite na Doplnky> Prida┼ą nov├ę:

ako nain┼ítalova┼ą nov├Ż doplnok

Potom do vyh─żad├ívacieho po─ża vyh─żad├ívacieho po─ża zadajte ÔÇ×Matomo AnalyticsÔÇť a ke─Ć n├íjdete doplnok, stla─Źte Nain┼ítalujte teraz ako je uveden├ę ni┼ż┼íie.

Nain┼ítalujte doplnok pre anal├Żzu matomo

Potom povo─żte doplnok:

povoli┼ą matomo analytics wordpress plugin

Aktiv├íciou doplnku sa do administra─Źn├ęho panela WordPress prid├í objekt Matomo Analytics. Potom cho─Ćte na Matomo Analytics> Za─Ź├şname, ktor├ę zd├┤raz┼łujeme ni┼ż┼íie.

doplnok pre matematick├║ anal├Żzu wordpress

o ┼ítart na obrazovke sa nach├ídza ve─ża inform├íci├ş. Potom kliknite na tla─Źidlo OK Povoli┼ą sledovanie teraz ako je uveden├ę ni┼ż┼íie.

anal├Żza matomo

Ako vid├şte na predch├ídzaj├║cej str├ínke, m├┤┼żete prida┼ą (Matomo_opt_out) Kr├ítky k├│d na str├ínku s pravidlami ochrany osobn├Żch ├║dajov, aby sa pou┼ż├şvatelia mohli rozhodn├║┼ą, ┼że nebud├║ sledova┼ą sledovanie.

Okrem toho si m├┤┼żete zvoli┼ą, ┼że sa nikdy nezobraz├ş ┼ítart Viac inform├íci├ş o Matomo Analytics. Na tej istej str├ínke m├┤┼żete ─żahko n├íjs┼ą pomoc prostredn├şctvom pou┼ż├şvate─żsk├Żch pr├şru─Źiek, f├│r, r├┤znych pl├ínov pr├ęmiovej podpory a ─Ćal┼í├şch.

Po─Ćme

Po kliknut├ş Povoli┼ą sledovanie teraz , Matomo Analytics je pripraven├í na pou┼żitie. Teraz sa pozrime na niektor├ę z dostupn├Żch mo┼żnost├ş.

I┼íiel som do toho a poslal som nejak├Ż simulovan├Ż prenos na m├┤j testovac├ş web pomocou robota, viete, len aby som skontroloval, ─Źi plugin funguje tak, ako je inzerovan├Ż, a h├ídajte ─Źo? Funguje to! Ke─Ć som otvoril uk├í┼żkov├║ str├ínku, zaregistroval sa aj spodn├Ż prenos a moje in┼ítancie. Tu je sn├şmka obrazovky:

anal├Żza matomo

Prejdite na predch├ídzaj├║cu str├ínku tak, ┼że prejdete na Matomo Analytics> Preh─żadyAko je uveden├ę ni┼ż┼íie.

analytick├ę spr├ívy matomo

Ak chcete z├şska┼ą pr├şstup k Spr├ívcovi zna─Źiek Matomo Analytics (aby ste mohli prida┼ą k├│dy sledovania tret├şch str├ín), prejdite na Mamoto Analytics> Spr├ívca zna─Źiek, ktor├ę zd├┤raz┼łujeme ni┼ż┼íie.

spr├ívca zna─Źiek matomo analytics

T├Żm sa dostanete na nasleduj├║cu str├ínku:

spr├ívca zna─Źiek matomo analytics

Na predch├ídzaj├║cej str├ínke si m├┤┼żete vytvori┼ą ┼ít├ştok ako v predch├ídzaj├║com ─Źl├ínku. Postup zost├íva rovnak├Ż.

Prejdite na nastavenia slu┼żby Matomo Analytics Matomo Analytics> Konfigur├ícia, ako je op├şsan├ę ni┼ż┼íie.

Nastavenie anal├Żzy matomo

Doplnky zadarmo a pr├ęmiov├ę doplnky Matomo Analytics

Matomo Marketplace v├ím umo┼ż┼łuje in┼ítalova┼ą ve─ża bezplatn├Żch a pr├ęmiov├Żch roz┼í├şren├ş, tak┼że m├┤┼żete Matomo posun├║┼ą na ─Ćal┼íiu ├║rove┼ł:

Anal├Żza trhu matomo

Ak chcete nain┼ítalova┼ą doplnky Matomo do spr├ívcu WordPress, mus├şte najprv nain┼ítalova┼ą doplnok Matomo Marketplace pre WordPress.

Ako? Prejdite na Matomo Analytics> Marketplacea kliknite na Stiahnu┼ą Matomo Marketplace pre WordPress, ako je to zobrazen├ę ni┼ż┼íie.

matomo trh pre

Ulo┼żte doplnok Matomo Marketplace do svojho po─Ź├şta─Źa.

Potom prejdite na Doplnky> Prida┼ą nov├ę:

ako nain┼ítalova┼ą nov├Ż doplnok

Potom kliknite na na─Ź├ştavac├ş doplnok, vyberte z├ísuvn├Ż modul Matomo Marketplace, ktor├Ż ste stiahli, a stla─Źte tla─Źidlo In┼ítalova┼ą teraz:

matomo market market

Potom kliknut├şm aktivujte Matomo Marketplace. Ke─Ć je doplnok WordPress doplnku Matomo Marketplace WordPress akt├şvny, ste pripraven├ş na p├írty. Za─Źnime bezplatn├Żmi doplnkami.

Nain┼ítalujte bezplatn├ę doplnky Matomo Analytics

In┼ítal├ícia bezplatn├Żch doplnkov Matomo Analytics je jednoduch├í. Prejdite na Matomo Analytics> Marketplace a kliknite na kartu In┼ítalova┼ą doplnky:

bezplatná inštalácia doplnku matomo

Sta─Ź├ş klikn├║┼ą na in┼ítala─Źn├Ż odkaz ved─ża pr├şslu┼ín├ęho doplnku (pozri obr├ízok vy┼í┼íie). Matomo Analytics pon├║ka v ─Źase p├şsania celkom 66 doplnkov.

Inštalácia doplnku Matomo Analytics Premium

Ak chcete nain┼ítalova┼ą pr├ęmiov├ę doplnky, mus├şte si najprv aktivova┼ą licenciu Matomo Analytics. Najprv sa prihl├íste do svojho ├║─Źtu Matomo Analytics a kliknite na mo┼żnos┼ą Stiahnutie:

matomo test ├║─Źet

Prejdite na spodn├║ ─Źas┼ą obrazovky a vyberte polo┼żku Kliknut├şm zobraz├şte svoju licenciu link:

licencia na anal├Żzu matomo

Nezabudnite skop├şrova┼ą licen─Źn├Ż k─ż├║─Ź, preto┼że ho potrebujeme pre ─Ćal┼íiu ─Źas┼ą.

Vr├í┼ąte sa na panel spr├ívcu WordPress. Prejdite na Matomo Analytics> Marketplacea kliknite na tla─Źidlo OK predplatn├ę tab. Potom prilepte licenciu a kliknite na Ulo┼żte licen─Źn├Ż k─ż├║─Ź tla─Źidlo:

aktivácia licencie matomo

Po aktiv├ícii ┼í┼ąastia v├ís slu┼żba Matomo Analytics presmeruje na kartu In┼ítalova┼ą doplnky, kde n├íjdete bezplatn├ę a pr├ęmiov├ę doplnky.

Matomo Analytics: bezplatn├í anal├Żza WordPress s vlastn├Żm hos┼ąovan├şm 2

Potom jednoducho kliknite na odkaz In┼ítalova┼ą pod pr├ęmiov├Żm doplnkom, ktor├Ż chcete nain┼ítalova┼ą. Po─Źas tejto rel├ície Matomo pon├║ka dev├Ą┼ą pr├ęmiov├Żch doplnkov.

I┼íiel som do toho a vysk├║┼íal som pr├ęmiov├ę pluginy. Ni┼ż┼íie n├íjdete stru─Źn├Ż popis toho, ─Źo ka┼żd├Ż pr├ęmiov├Ż doplnok rob├ş.

kohorty

Matomo Analytics: bezplatn├í anal├Żza WordPress s vlastn├Żm hos┼ąovan├şm 3

Zdroj: Kohorty: Matomo

V┼żdy chcete, aby sa n├ív┼ítevn├şci vr├ítili na va┼íe str├ínky, aby z├şskali skvel├Ż obsah a produkty. A ─Źo je d├┤le┼żitej┼íie, chcete, aby va┼íi n├ív┼ítevn├şci zostali, preto┼że ─Ź├şm viac robia, t├Żm v├Ą─Ź┼í├ş dopad maj├║ a t├Żm viac pe┼łaz├ş zarobia.

Doplnok Matomo Analytics Cohorts v├ím pom├íha sledova┼ą skladovacie ├║silie va┼íich n├ív┼ítevn├şkov v priebehu ─Źasu, tak┼że ich m├┤┼żete aj na─Ćalej zauj├şma┼ą a z├şska┼ą viac. Uvid├şte, ako sa va┼íi n├ív┼ítevn├şci webu spr├ívaj├║ k d├ítumu n├íkupu a po ┼łom. In├Żmi slovami, spolo─Źnos┼ą Cohorts v├ím pom├┤┼że:

Pozrite sa, ako dlho zostan├║ nov├ş n├ív┼ítevn├şci pred opusten├şm v├í┼ího webu. Pozrite si konkr├ętne ─Źasov├ę obdobia, v ktor├Żch z├ív├Ązok patr├ş. Pochopte, pre─Źo niektor├ş n├ív┼ítevn├şci v├í┼ího obchodu nekupuj├║ ani potom, ─Źo ste ich mnohokr├ít nav┼ít├şvili. Zistite vyu┼żitie svojej aplik├ície a vo v┼íeobecnosti sledujte svoje ├║silie o ukladanie

Vlastn├ę preh─żady

Vlastn├ę preh─żady

M├íte obchodn├ę ciele a potreby, ktor├Żmi je sledova┼ą va┼íu n├ív┼ítevnos┼ą. Za─Źnime t├Żm, ┼że povieme doprava N├ív┼ítevnos┼ą je hnacou silou v┼íetk├Żch webov├Żch str├ínok a aby sme mohli identifikova┼ą cie─żov├ę publikum, je d├┤le┼żit├ę z├şska┼ą hodnoty a inform├ície, ktor├ę je mo┼żn├ę uplatni┼ą. So spr├ívnymi inform├íciami m├┤┼żete vyl├║─Źi┼ą trenie v n├íkupnom procese ├║pravou aplik├ície alebo webovej str├ínky.

Matomo Analytics je teraz robustn├Ż n├ístroj, ktor├Ż v├ím pon├║ka fantastick├║ sadu ┼ítandardn├Żch preh─żadov. Napriek tomu, rovnako ako pri v┼íetk├Żch ostatn├Żch n├ístrojoch, m├┤┼żu d├┤js┼ą k strate d├┤le┼żit├Żch inform├íci├ş. V minulosti ste museli manu├ílne odosiela┼ą inform├ície alebo vytv├íra┼ą tabu─żky, ─Źo je ─Źasovo n├íro─Źn├ę a nespr├ívne n├íchyln├ę.

Matomo v┼íak v┼íetko men├ş pomocou prisp├┤soben├Żch preh─żadov, pr├ęmiov├ęho doplnku, ktor├Ż v├ím umo┼żn├ş extrahova┼ą z va┼íej prev├ídzky to─żko inform├íci├ş, ko─żko chcete. M├íte viac ako 200 r├┤znych metr├şk, aby ste z├şskali presne tie inform├ície, ktor├ę potrebujete. ├üno, 200 a navy┼íe si m├┤┼żete svoje preh─żady vo ve─żkej miere prisp├┤sobi┼ą pomocou vizualiz├íci├ş a filtrov.

tvar Anal├Żza

anal├Żza formul├írov

Stav├şm sa, ┼że moje peniaze maj├║ niekde na va┼íom webe alebo webovej aplik├ícii aspo┼ł jednu formu. Formul├íre sa m├┤┼żu l├ş┼íi┼ą od formul├íra s koment├írmi, objedn├ívkov├Żch formul├írov, predplatn├ęho bulletinu, kontaktn├Żch formul├írov, n├íborov├Żch str├ínok at─Ć. Pre─Źo s├║ formul├íre op├Ą┼ą d├┤le┼żit├ę? ├üno, je to pravda, je to z├ísadn├Ż kontaktn├Ż bod s va┼íimi n├ív┼ítevn├şkmi a potenci├ílnymi z├íkazn├şkmi.

Nechcete ma┼ą lep┼íiu predstavu o tom, ako z├íkazn├şci a ─Źitatelia reaguj├║ na va┼íe formul├íre? Prem├Ż┼í─żajte o tom, ─Źo m├┤┼żete so v┼íetk├Żmi t├Żmito inform├íciami dosiahnu┼ą. Dozviete sa o slab├Żch str├ínkach va┼íich z├íkazn├şkov a o tom, ako interaguj├║ s va┼íimi online formul├írmi. M├┤┼żete dokonca sledova┼ą konverzie formul├írov a robi┼ą omnoho viac. To v┼íetko ─Ćakujeme slu┼żbe Forms Analytics.

lievika

lievika

Predpokladajme, ┼że chcete, aby sa zobrazenie dostalo na v├í┼í web, kliknite na tla─Źidlo ÔÇ×Kontaktujte n├ísÔÇť, vypl┼łte kontaktn├Ż formul├ír a stla─Źte tla─Źidlo Odosla┼ą. Potom budete mo┼żno chcie┼ą presmerova┼ą potenci├ílnych z├íkazn├şkov na str├ínku s po─Ćakovan├şm, blog alebo ─Źoko─żvek in├ę. Ka┼żd├í akcia, ktor├║ vyhliadka vykon├í, aby v├ís kontaktovala, je s├║─Źas┼ąou z├║┼żenia.

Na to, aby ste s vami mohli obchodova┼ą, mus├şte na svojich webov├Żch str├ínkach alebo v aplik├ícii nasledova┼ą preddefinovan├║ ÔÇ×trasuÔÇť. Va┼íou ├║lohou je nasmerova┼ą n├ív┼ítevn├şkov z v├Żchodiskov├ęho bodu do cie─ża. A aby ste z tejto ÔÇ×trasyÔÇť vy┼ąa┼żili maximum, mus├şte pochopi┼ą, ako sa n├ív┼ítevn├şci pohybuj├║ cez v├í┼í lievik.

Tu je vynikaj├║ce video od Matomo popisuj├║ce fungovanie z├║┼żenia:

u┼ż├şva┼ą ­čÖé

Heatmap a nahr├ívanie rel├íci├ş

Matomo Analytics: bezplatn├í anal├Żza WordPress s vlastn├Żm hos┼ąovan├şm 4

Zdroj: Kliknite na Heatmap: Matomo

Matomo Analytics je dar, ktor├Ż nikdy neprestane d├íva┼ą. S pr├ęmiov├Żm doplnkom Heatmap & Session Recording m├┤┼żete ÔÇ×… skuto─Źne porozumie┼ą svojim n├ív┼ítevn├şkom t├Żm, ┼że uvidia, kde klikaj├║, prezeraj├║ a prezeraj├║ si.ÔÇť Je to ako sledovanie o─Ź├ş, ale lacnej┼íie a ─żah┼íie sa in┼ítaluje.

Heatmapy ukazuj├║, kde n├ív┼ítevn├şci webu klikli, ako ─Ćaleko sa pohybovali a kam sa pohybovali my┼íou. V┼íetky tieto inform├ície v├ím pom├┤┼żu zisti┼ą, ─Źi je v├í┼í obsah atrakt├şvny, a zisti┼ą, kam pou┼ż├şvatelia d├ívaj├║ pozor.

Na druhej strane z├íznamy rel├ície v├ím umo┼ż┼łuj├║ zaznamen├íva┼ą zvitky, pohyby my┼íi, kliknutia, interakcie tvarov at─Ć. Nesk├┤r prehrajte video a zistite, ─Źo n├ív┼ítevn├şci va┼íej str├ínky robia. Ak├ę roztomil├ę?

media Analysis

anal├Żza medi├ílnych m├ędi├ş

Vyu┼żitie videa sa ohromne zv├Ż┼íilo, ke─Ć sa viac obchodn├şkov sna┼ż├ş zv├Ż┼íi┼ą n├ív┼ítevnos┼ą, zobrazenia str├ínok, konverzie a nakoniec predaj. To ist├ę plat├ş pre zvuk, ako s├║ podcasty, zvukov├ę knihy at─Ć. A multim├ędi├í nikam neved├║.

Ale viete, ako va┼íe publikum sleduje va┼íe vide├í? Ako po─Ź├║va┼í zvuk? Dok├í┼żete jasne nadviaza┼ą spojenie medzi pou┼ż├şvan├şm m├ędi├ş a in├Żmi meraniami prenosu? Kto pozer├í va┼íe vide├í? Ako dlho? Toto s├║ len niektor├ę z ot├ízok, ktor├ę v├ím pom├┤┼że odpoveda┼ą doplnok Media Analytics.

Flerkanalskonverteringsattribution

viackan├ílov├ę priradenie

Pre webov├ę str├ínky alebo aplik├ície m├┤┼że prem├ívka poch├ídza┼ą z mnoh├Żch r├┤znych zdrojov. Mo┼żno bude generova┼ą n├ív┼ítevnos┼ą z rekl├ím Google, Facebook Reklamy, organick├ę vyh─żad├ívanie a soci├ílne odkazy. Ako viete, ktor├Ż zdroj n├ív┼ítevnosti m├í medzi ostatn├Żmi metrikami najvy┼í┼í├ş v├Żsledok v konverzi├ích?

Je ve─żmi d├┤le┼żit├ę, aby ste vedeli, kam zacie─żova┼ą svoj marketingov├Ż rozpo─Źet. Ak v├ím organick├ę vyh─żad├ívanie poskytuje kvalitn├Ż prenos, mali by ste lep┼íie presmerova┼ą zdroje na to, ─Źo funguje, ako napr├şklad SEO. Teraz sa nemus├şte p├Żta┼ą, ktor├Ż zdroj n├ív┼ítevnosti sa zlep┼íuje. K dispoz├şcii je priradenie viackan├ílovej konverzie Matomo.

K─ż├║─Źov├ę slov├í vyh─żad├ívacieho n├ístroja V├Żkon

V├Żkonnos┼ą k─ż├║─Źov├ęho slova vyh─żad├ívacieho n├ístroja

K─ż├║─Źov├ę slovo: sv├Ąt├Ż gr├íl prev├ídzky vyh─żad├íva─Źov. ─îo by ste neurobili, aby ste pridali v┼íetky k─ż├║─Źov├ę slov├í, ktor├ę pou┼ż├şvaj├║ va┼íi z├íkazn├şci, vr├ítane spolo─Źnost├ş Google a Bing? Poznanie va┼íich k─ż├║─Źov├Żch slov v├ím umo┼ż┼łuje vytv├íra┼ą vysoko cielen├Ż a relevantn├Ż obsah a ponuky, ktor├ę funguj├║ ako k├║zla. Urobilo sa to u┼ż mnohokr├ít, a to aj vy.

Doplnok pre v├Żkon k─ż├║─Źov├Żch slov vyh─żad├ívacieho n├ístroja obsahuje zoznam v┼íetk├Żch k─ż├║─Źov├Żch slov, ktor├ę z├íkazn├şci pou┼ż├şvaj├║. M├┤┼żete zobrazi┼ą popul├írne vyh─żad├ívacie n├ístroje, textov├ę k─ż├║─Źov├ę slov├í, kombinovan├ę k─ż├║─Źov├ę slov├í, obr├ízkov├ę k─ż├║─Źov├ę slov├í a k─ż├║─Źov├ę slov├í pre video. Doplnok v├ím umo┼ż┼łuje vidie┼ą potreby cie─żov├ęho publika na jednom mieste.

u┼ż├şvatelia Flow

tok pou┼ż├şvate─żov matomo analytics

A v neposlednom rade m├íme pr├ęmiov├Ż pou┼ż├şvate─żsk├Ż doplnok Flow. Doplnok je vizu├ílnym zn├ízornen├şm tr├ís, ktor├ę pou┼ż├şvatelia prech├ídzaj├║ cez v├í┼í web alebo aplik├íciu. Informa─Źn├Ż kan├íl pou┼ż├şvate─ża v├ím umo┼ż┼łuje r├Żchlo ur─Źi┼ą potreby pou┼ż├şvate─żov, preto┼że vid├şte, ako pou┼ż├şvatelia naviguj├║ na va┼íom webe.

Na prv├Ż poh─żad uvid├şte, odkia─ż prich├ídzaj├║ pou┼ż├şvatelia, a ─Ćal┼íie faktory, ktor├ę by mohli po┼íkodi┼ą va┼íe miery konverzie. Preh─żady, ktor├ę dostanete z informa─Źn├ęho kan├íla pou┼ż├şvate─żov, v├ím m├┤┼żu pom├┤c┼ą pri optimaliz├ícii va┼íich webov├Żch str├ínok, aplik├íci├ş alebo produktov. Doplnok v├ím umo┼ż┼łuje starostlivo presk├║ma┼ą n├ív┼ítevnos┼ą, ktor├í pre┼íla konkr├ętnou str├ínkou.

A to je všetko. Čo teraz?

Ponuka Matomo Analytics obsahuje str├ínky Diagnostika a O programe, ktor├ę nemus├şme kry┼ą. Doplnok Matomo Analytics sa ─żahko konfiguruje a pou┼ż├şva.

In┼ítal├ícia slu┼żby Matomo Analytics na weby WordPress je ve─żmi jednoduch├í (a to neznamen├í, ┼że upravujete s├║bory s t├ęmami), nehovoriac o tom, ┼że samotn├Ż doplnok sa integruje s viac ako 100 va┼íimi ob─ż├║ben├Żmi n├ístrojmi.

M├ím pocit, ┼że v slu┼żbe Google Analytics sa nepreme┼íkaj├║, preto┼że Matomo Analytics pon├║ka viac funkci├ş a efekt├şvnej┼í├ş sp├┤sob pr├şstupu k ├║dajom o prem├ívke, ktor├ę si m├┤┼żete ponecha┼ą.

Ako sledujete n├ív┼ítevnos┼ą svojho webu WordPress? ─îo je potrebn├ę poveda┼ą o doplnku Matomo Analytics WordPress? U┼ż ste to u┼ż predt├Żm pou┼żili? Vynech├ívame nie─Źo? Ak teraz in┼ítalujete a testujete doplnok, ak├Ż je v├í┼í n├ízor?

Dajte n├ím vedie┼ą v koment├íroch.