MasterCard hovorí, že banky a obchodníci teraz môžu ponúkať výhody v oblasti kryptomien

Spoločnosť MasterCard oznámila veľkú zmenu, ktorá umožňuje bankám, obchodníkom a ďalším v jej sieti ponúkať výhody týkajúce sa kryptomien. Táto zmena podčiarkuje rýchlo rastúcu príťažlivosť kryptomien v hlavnom prúde a zavádzanie platforiem, ktoré uľahčujú získanie digitálnej meny pre priemerného človeka.

Novú príležitosť umožňuje partnerstvo medzi MasterCard a Bakkt, platformou, ktorá sa točí okolo kryptomeny a nových digitálnych aktív, ktoré sa pravidelne zavádzajú. V rámci tohto partnerstva spoločnosť MasterCard tvrdí, že je schopná ponúkať krypto-ako službu, konkrétne vybaviť svoju sieť rýchlym prístupom k rôznym možnostiam kryptomien.

Táto nová príležitosť napríklad umožňuje partnerom MasterCard ponúkať kryptomenu ako odmenu rovnakým spôsobom, akým mnohé spoločnosti vydávajúce kreditné karty ponúkajú vernostné body. Jeden môže byť napríklad schopný vymeniť tieto vernostné body za krypto aktíva namiesto hotovosti. Nová príležitosť tiež otvára cestu pre ponúkanie spotrebiteľom kreditné a debetné karty so značkou kryptomien, „peňaženky na úschovu“ poháňané spoločnosťou Bakkt na nákup, držanie a predaj kryptomien a ďalšie.

Vo vyhlásení o novom partnerstve Sherri Haymond, výkonná viceprezidentka pre digitálne partnerstvá MasterCard, uviedla:

Spoločnosť Mastercard sa zaviazala ponúkať širokú škálu platobných riešení, ktoré poskytujú každý deň väčší výber, hodnotu a dosah. Spolu s Bakkt a založený na našom zásadovom prístupe k inováciám nielenže umožníme našim partnerom ponúkať dynamickú kombináciu možností digitálnych aktív, ale aj poskytovať diferencované a relevantné skúsenosti spotrebiteľov.

Rozhodnutie prichádza v čase rastúceho záujmu verejnosti o kryptomeny, z ktorých najvýznamnejšou je Bitcoin. Napriek skoršiemu krachu krypto trhu, digitálne aktíva zostávajú veľmi populárne a niektorí veria, že sa môžu stať významnou súčasťou budúcej ekonomiky. Časy zriaďovania zložitých ťažobných zariadení a peňaženiek sú už z veľkej časti preč, pričom niekoľko pozoruhodných platforiem sprístupňuje rôzne stupne podpory kryptomien, vrátane PayPal.