Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Marshall preber├í bezdr├┤tov├ę sl├║chadl├í: mali by ste svoje Airpods vymeni┼ą za vzory ANC?

Zhrnutie
  • V├Żhoda matnej┼íej a vodeodolnej kon┼ítrukcie
  • Semi-intra pohodlie
  • Pr├şkladn├í konektivita
  • Hmatov├í ergon├│mia a univerz├ílna aplik├ícia VS propriet├írny syst├ęm
  • E┼íte v├Ą─Ź┼íia auton├│mia
  • Akt├şvna izol├ícia a nastavite─żn├í zvukov├í sp├Ątn├í v├Ązba
  • M├║dry zvuk VS rockovej┼í├ş zvuk


Zatia─ż ─Źo form├ít Airpods Pro a technol├│gia akt├şvnej redukcie ┼íumu s├║ teraz roz┼í├şren├ę vo svete True Wireless, len ve─żmi m├ílo zna─Źiek pon├║ka v├Żhody, ktor├ę Marshall priniesol so svoj├şm nov├Żm Motif ANC. So sl├║chadlami je ve─ża podobnost├ş Appleale Motif ANC maxim├ílne vyu┼ż├şva ┼ípecifik├í Marshall, aby z├şskal ur─Źit├ę v├Żhody oproti svojim konkurentom.

Pozrite si ponuku Marshall’s ANC Pattern

V├Żhoda matnej┼íej a vodeodolnej kon┼ítrukcie

Na rozdiel od v├Ą─Ź┼íiny v├Żrobcov smartphones Marshall, ktor├Ż sa sp├║┼í┼ąa do sl├║chadiel s nulov├Żm vodi─Źom, nevnucuje jasn├ę t├│ny a leskl├ę alebo lakovan├ę povrchy. Naopak, ─Źierny dizajn a matn├Ż vzh─żad ilustruj├║ rozhodne rockov├ę dedi─Źstvo zna─Źky. E┼íte viac, aby Marshall zopakoval svoje legend├írne zosil┼łova─Źe, zdob├ş svoje sl├║chadl├í a ich nab├şjaciu skrinku zrnit├Żm a vinylov├Żm povrchom. V tomto bode sa odli┼íuj├║ od Airpods Pro a ich ÔÇ×klonovÔÇť; akon├íhle s├║ v ruke, ─Źlovek vn├şma pocit v├Ą─Ź┼íej hustoty.

Matn├Ż povrch Motif ANC ich udr┼żiava ─Źist├ę a vyzeraj├║ menej ┼ípinavo. Tie┼ż s├║ menej n├íchyln├ę na po┼íkriabanie ako Airpods Pro. Bluetooth sl├║chadl├í Marshall id├║ o krok ─Ćalej, pokia─ż ide o ochranu pred vodou. Skuto─Źne, certifik├ícia IPX4 sl├║chadiel Apple je nahraden├í certifik├íciou IPX5 od spolo─Źnosti Marshall, ktor├í je dostato─Źn├í na to, aby odolala pr├║du vody, napr├şklad pr├║du z vodovodn├ęho koh├║tika.

Produkt Marshall ANC

E┼íte zauj├şmavej┼íie je, ┼że puzdro Motif ANC m├í certifik├íciu IPX4, pri─Źom puzdro Airpods Pro nem├í ┼żiadnu zvl├í┼ítnu odolnos┼ą.

Pr├ęmiovej┼í├ş dizajn Motif ANC sa nepremieta len do odolnosti vo─Źi povrchu alebo vode. Dizajnov├ę prvky, ako je vr├║bkovan├Ż zvr┼íok alebo biely v├Żrez s logom na zadnej strane, pom├íhaj├║ Motif ANC e┼íte viac vynikn├║┼ą. Nehovoriac o luxusn├Żch sl├║chadl├ích, Marshallovci maj├║ dostatok argumentov na to, aby obst├íli v konkurencii, ktor├í sa pred├íva za vy┼í┼íiu cenu. Motif ANC s├║ dostupn├ę za 199 ÔéČ, zatia─ż ─Źo najnov┼íia gener├ícia Airpodov si n├írokuje 279 ÔéČ.

Semi-intra pohodlie

Nie ka┼żd├Ż znesie u┼ín├ę ┼ípi─Źky zasahuj├║ce hlboko do ucha. Trh s in-ear sl├║chadlami ako tak├Ż ust├║pil viac polo-in-ear form├ím. Princ├şp je st├íle zalo┼żen├Ż na hrote namontovanom na plastovej ty─Źi, a┼ż na to, ┼że t├íto ty─Ź je ove─ża krat┼íia.

Pr├íve na t├║to modern├║ topol├│giu sa Marshall spoliehal pri svojom Motif ANC. Je to jednoduch├ę, tvar je optimalizovan├Ż ako na Airpodoch
Pro a pocit pohodlia je rovnako dobr├Ż v oboch smeroch. V├Żsledky ? Oba p├íry sme mohli nosi┼ą cel├ę hodiny bez ak├ęhoko─żvek nepohodlia. N├şzka hr├║bka navy┼íe umo┼ż┼łuje ka┼żd├ęmu bezdr├┤tov├ęmu sl├║chadlu Marshall optim├ílne vyv├í┼żenie v uchu.

Marshallov ┼żivotn├Ż ┼ít├Żl

Pr├şkladn├í konektivita

─Äal┼í├şm bodom, na ktorom Motif ANC ┼żiari svojou modernos┼ąou: konektivita. Ich ─Źip Bluetooth obsahuje najnov┼íiu verziu ┼ítandardu (5.2).

Motif ANC si tak zachov├íva dobr├║ stabilitu sign├ílu a dobr├Ż dosah bez oh─żadu na podmienky pou┼żitia. Marshall sa tu spolieha na klasick├ę a osved─Źen├ę kodeky, ─Źo ┼íetr├ş auton├│miu aj ┼í├şrku p├ísma. Predov┼íetk├Żm je pripojenie Motif ANC v dvojitom monof├│nnom re┼żime, ─Źo zost├íva praktick├ę napr├şklad pri telefonovan├ş s jedn├Żm bezdr├┤tov├Żm sl├║chadlom. Z├í┼żitok ako tak├Ż je absol├║tne porovnate─żn├Ż so z├í┼żitkom z Airpods Pro, ktor├Ż si zachov├íva rovnak├║ jednoduchos┼ą pripojenia.

Hmatov├í ergon├│mia a univerz├ílna aplik├ícia VS propriet├írny syst├ęm

Airpods Pro s├║ sl├║chadl├í s dokonale prepracovanou ergon├│miou, ktor├ę s├║ v┼íak prim├írne zameran├ę na pou┼ż├şvate─żov iOS / macOS. Mno┼żstvo mo┼żn├Żch nastaven├ş vo vesm├şre Apple Ke─Ć ich pou┼ż├şvame v syst├ęme Android, stan├║ sa zlo┼żit├Żmi na pochopenie.

Naopak, Motif ANC s├║ univerz├ílnej┼íie. Okrem integr├ície Google Fast Pair (r├Żchle p├írovanie v syst├ęme Android) bezdr├┤tov├ę sl├║chadl├í spolupracuj├║ s aplik├íciou Marshall Headphones. Toto, dostupn├ę pre iOS aj Android, umo┼ż┼łuje vykona┼ą nieko─żko nastaven├ş a aktualizova┼ą sl├║chadl├í. Sl├║chadl├í Marshall v┼íak predov┼íetk├Żm umo┼ż┼łuj├║ funkcie absentuj├║ce v Airpods Pro, ako je ├║prava intenzity akt├şvnej redukcie hluku, ─Źi dokonca priradenie konfigurovate─żn├ęho ekvaliz├ęra.

Ak Airpods Pro pon├║ka z├í┼żitok sk├┤r na k─ż├║─Ź, Marshall Motif ANC zobrazuje o nie─Źo prisp├┤sobite─żnej┼í├ş charakter.

─îo sa t├Żka integrovan├Żch ovl├ídac├şch prvkov sl├║chadiel, vyberte si svoju stranu! Airpods Pro s├║ zalo┼żen├ę na princ├şpe haptickej ty─Źe, ktor├║ si vy┼żaduje
┼ítipnut├şm spust├şte akcie. Naopak, Motif ANC umiest┼łuj├║ na ploch├║ zadn├║ stranu ka┼żd├ęho sl├║chadla ve─żk├║ hmatov├║ z├│nu, ktorej sa sta─Ź├ş len dotkn├║┼ą. Ak je efektivita pr├ştomn├í v oboch pr├şpadoch, nieko─żko situ├íci├ş je v prospech Marshalla. Napr├şklad pri ┼íporte je jednoduch┼íie pr├şs┼ą a polo┼żi┼ą prst na sl├║chadlo, ako chyti┼ą ty─Ź a privrie┼ą ju.

E┼íte v├Ą─Ź┼íia auton├│mia

Ak Motif ANC ani Airpods Pro nie s├║ ┼íampi├│nmi v oblasti auton├│mie na jedno nabitie, ich v├Żdr┼ż zost├íva dostato─Źn├í na be┼żn├ę pou┼żitie.

Napriek tomu sa Marshallom dar├ş o nie─Źo lep┼íie ako ich konkurentom, ke─Ć┼że auton├│mia m├┤┼że dosiahnu┼ą a┼ż 6 h 30 bez akt├şvnej redukcie hluku, teda o 1 hodinu viac ako pri sl├║chadl├íchApple. Predov┼íetk├Żm, napriek dobrej kompaktnosti nab├şjacej skrinky poskytuje tri cykly navy┼íe. ├Üpln├í auton├│mia Marshall Motif ANC je preto rovnako efekt├şvna ako auton├│mia Apple Airpods Pro s celkovou v├Żdr┼żou 25 hod├şn.

Marshall ANC

Akt├şvna izol├ícia a nastavite─żn├í zvukov├í sp├Ątn├í v├Ązba

Airpods Pro polo┼żili z├íklad pre skuto─Źne efekt├şvne potla─Źenie hluku na sl├║chadl├ích True Wireless. Pod─ża tohto trendu Marshall Motif ANC zah┼Ľ┼ła rovnako modern├║ technol├│giu na vytvorenie vynikaj├║ceho ├║tlmu v celom zvukovom spektre. Nech je situ├ícia ak├íko─żvek, modern├í akt├şvna izol├ícia spojen├í s v├Żraznou pas├şvnou izol├íciou (vytvorenou hrotmi) umo┼ż┼łuje u┼ż├şvate─żovi prinies┼ą skuto─Źn├║ bublinu ticha. Potom u┼ż nikdy nie je potrebn├ę pos├║va┼ą hlasitos┼ą na jej hranice, aby ste po─Źuli jemnos┼ą skladby. ├Ü─Źinnos┼ą tejto akt├şvnej redukcie hluku zost├íva trochu pod Airpods Pro, no pocit je pri praktickom pou┼ż├şvan├ş ve─żmi bl├şzky.

Ak sa naopak nechcete odstrihn├║┼ą od svojho okolia, re┼żim Transparency v├ím umo┼żn├ş obnovi┼ą frekvencie zoslaben├ę u┼ín├Żmi tvarovkami.

─îere┼íni─Źkou na torte je redukcia ┼íumu a re┼żim prieh─żadnosti, obidva maj├║ nastavite─żn├║ intenzitu v aplik├ícii Marshall Bluetooth v krokoch po 10 %. Funkcia nemo┼żn├í so sl├║chadlami Apple.

M├║dry zvuk VS rockovej┼í├ş zvuk

Apple podarilo na svojich sl├║chadl├ích vytvori┼ą vynikaj├║cu zvukov├║ rovnov├íhu. Zvuk Airpods Pro je teda m├║dry a ve─żmi v┼íestrann├Ż. V─Ćaka ich prevodn├şkom 6 mm, Motif ANC poskytuje pr├şstup ku kvalite zvuku
rovnako bohat├ę, podrobn├ę a otvoren├ę, no s inou osobnos┼ąou.

Charakteristick├Ż zvuk Marshalla prin├í┼ía pri po─Ź├║van├ş v├Żraznej┼íie basy a o nie─Źo jasnej┼íie v├Ż┼íky. ─îi u┼ż ide o r├Żchle hudobn├ę ┼ż├ínre alebo tich├ę ┼ít├Żly, jasnos┼ą a energia Motif ANC je lep┼íia ako u jeho konkurentov. Zaznamen├ívame najm├Ą basy, ktor├ę s├║ o nie─Źo menej v├Żdatn├ę, ako aj porovnate─żn├║ zvukov├║ kulisu. Tieto rozdiely znamenaj├║, ┼że Minor ANC s├║ st├íle pohodlnej┼íie s hudbou typu rock a electro, zatia─ż ─Źo Airpods Pro sa o nie─Źo lep┼íie vyjadruj├║ s jazzom a vok├ílnej┼í├şmi ┼ż├ínrami.

Marshall tie┼ż pochopil, ┼że neexistuje univerz├ílny podpis. Dokonca by sme mohli poveda┼ą, ┼że ide├ílnych zvukov je to─żko, ko─żko je pou┼ż├şvate─żov. To je d├┤vod, pre─Źo aplik├ícia Marshall Headphones obsahuje konfigurovate─żn├Ż ekvaliz├ęr 5 frekven─Źn├ę p├ísma. Je tak mo┼żn├ę hra┼ą na zvuk prisp├┤soben├şm basov, stredov a v├Ż┼íok. Marshall ekvaliz├ęr po─Ź├║vanie nepretvor├ş a nedovol├ş z├şska┼ą ani na technickosti. Napriek tomu u┼ż drobn├ę ├║pravy umo┼ż┼łuj├║ temperova┼ą ich charakter vo v├Ż┼íkach, pr├şpadne vylep┼íi┼ą z├íklad v basoch.

Pozrite si ponuku Marshall’s ANC Pattern

Table of Contents