Mapy OsmAnd & amp; Kontrola naviga─Źnej aplik├ície (Android)

OsmAnd Maps & Navigation je jednou z najlep┼í├şch naviga─Źn├Żch aplik├íci├ş dostupn├Żch na platforme Android. Aplik├ícia poskytuje kvalitn├ę slu┼żby bez toho, aby v├ís n├║tila za ne plati┼ą. Ned├ívno som presk├║mal ─Ćal┼íiu skvel├║ offline naviga─Źn├║ aplik├íciu pre Android s n├ízvom Sygic Navigation a hoci je to tie┼ż ├║┼żasn├í aplik├ícia, v z├ísade ide o bezplatn├║ sk├║┼íobn├║ verziu. Aplik├ícia Mapy a navig├ícia OsmAnd nie je bez platieb, ale na┼í┼ąastie s├║ ve─żmi zhovievav├ş. Ak sa chyst├íte pou┼ż├şva┼ą bezplatn├║ offline naviga─Źn├║ aplik├íciu pre Android a pou┼ż├şva┼ą ju iba pre jednu krajinu, mali by ste si pre─Ź├şta┼ą t├║to recenziu.

Kontrola aplikácie OsmAnd Maps & Navigation

Predt├Żm som uviedol, ┼że nie som ve─żk├Żm fan├║┼íikom naviga─Źnej aplik├ície, pravdepodobne preto, ┼że som str├ívil svoj ┼żivot v meste. OsmAnd Maps & Navigation App je v┼íak aplik├ícia, ktor├í u─żah─Źuje navig├íciu. Jazd├şm na bicykli a t├íto aplik├ícia mi bez pou┼żitia r├║k odosiela priame pokyny do ucha. Toto je ├║┼żasn├ę nastavenie, ktor├ę umo┼ż┼łuje ├║pln├║ vo─żnos┼ą so skvel├Żmi naviga─Źn├Żmi n├ístrojmi.

Naše hodnotenie: 3.5 mimo 5 Hviezdy

Hodnotenie Google Play: 4.2 mimo 5 Hviezdy
Stiahnu┼ą na Google Play

Bezplatná verzia

Stiahnu┼ą na Google Play

Platená verzia

Bezplatn├í verzia aplik├ície sa s┼ąahuje iba z 10 kusov, z toho jedna je povinnou z├íkladnou mapou. To znamen├í, ┼że si budete musie┼ą k├║pi┼ą profesion├ílnu verziu, ktor├í stoj├ş $50,99 alebo jednoducho ┼íikovne spravujte po─Źet vec├ş, ktor├ę si stiahnete. Ak sa ma p├Żtate, t├íto aplik├ícia je adekv├ítna, ak sa chcete iba orientova┼ą vo svojej krajine. Ak cestujete do zahrani─Źia, m├┤┼że to fungova┼ą, ak nestrat├şte s┼ąahovanie nepotrebn├Żch s├║borov. 10 stiahnut├ş potenci├ílne znamen├í najmenej 6 cel├ę krajiny je mo┼żn├ę ─żahko stiahnu┼ą.

Dobro

Aplik├ícia Mapy a navig├ícia OsmAnd pon├║ka skvel├ę naviga─Źn├ę funkcie, ku ktor├Żm je pr├şstup online aj offline. Aplik├ícia si stiahne mapy, tak┼że z├şskate optim├ílny v├Żkon s minim├ílnym vyu┼żit├şm d├ít. Mnoho aplik├íci├ş nie je tak ├║┼żasn├Żch, ak sa pou┼ż├şvaj├║ bez akt├şvneho internetov├ęho pripojenia, ale aplik├ícia Mapy a navig├ícia OsmAnd nikdy nezakokt├í ani nezaost├íva. V skuto─Źnosti som si v┼íimol, ┼że offline v├Żkon bol ove─ża lep┼í├ş ako online, ale to som mohol by┼ą len ja.

Zl├Ż

Stiahnutie m├íp trv├í ve─ża ─Źasu. Mysl├şm, ┼że ich ve─żkos┼ą je mal├í, ale st├íle to trv├í ve─ża ─Źasu. Pri s┼ąahovan├ş z├íkladnej mapy som i┼íiel spa┼ą a ke─Ć som sa prebudil, s┼ąahovanie bolo magicky nulov├ę. Stiahol som to znova a trvalo to ├║┼żasne 6 hodiny na stiahnutie 130 MB mapov├Żch ├║dajov. A potom aplik├ícii trvalo ─Ćal┼íiu pol hodinu, k├Żm si stiahla moju mapu krajiny. Znechuten├Ż som si myslel, ┼że m├┤j smartphone mo┼żno s aplik├íciou nehr├í dobre. Tak som si to znova stiahol na univerzite do tabletu, zabralo to 5 hodiny aj tam.

Spodn├Ż riadok

OsmAnd Maps & Navigation App je skvel├í aplik├ícia pre offline mapy pre Android a funguje ako k├║zlo. Funkcie s├║ robustn├ę a navig├ícia je na ┼ípi─Źkovej ├║rovni. Jedin├Żm probl├ęmom je, ┼że by ste si ho mali stiahnu┼ą sk├┤r, ako ho budete potrebova┼ą. Stiahnutie aplik├ície trv├í ve─ża ─Źasu; aspo┼ł u m┼ła to tak bolo. Odpor├║─Źam v├ím preto s┼ąahovanie cez noc a nezabudnite si skontrolova┼ą, ─Źi aplik├ícia s┼ąahuje mapy alebo nie.

Zav├ídzanie m├íp – 1 Z 5 Hviezdy

In┼ítal├ícia aplik├ície je v z├ísade ┼ítandardnou z├íle┼żitos┼ąou. Stiahnite si aplik├íciu z Google Play Store a po in┼ítal├ícii klepnite na ikonu. Potom v├ís aplik├ícia zavedie do ponur├ęho rozhrania, ktor├ę v├ís vyzve, aby ste si stiahli nieko─żko m├íp e┼íte predt├Żm, ako uvid├şte hlavn├ę rozhranie.

Kontrola aplikácie OsmAnd Maps & Navigation

Je to trochu m├Ąt├║ce, ak nie ste tak├ş technicky zdatn├ş alebo v├ím ch├Żba dlhodob├í expoz├şcia, ktor├║ z├şskavaj├║ sk├║sen├ş pou┼ż├şvatelia aplik├íci├ş. Stru─Źne povedan├ę, t├íto aplik├ícia pravdepodobne zm├Ątie va┼íu babi─Źku (ak je ako ja, m├íte len obmedzen├ę sk├║senosti).

Kontrola aplikácie OsmAnd Maps & Navigation

Ke─Ć vyberiete z├íkladn├║ mapu a krajinu, v ktorej chcete aplik├íciu pou┼ż├şva┼ą, aplik├ícia spust├ş neznesite─żne pomal├Ż proces s┼ąahovania. Odpor├║─Źam pozrie┼ą si dlh├Ż film, trikr├ít, k├Żm si aplik├ícia stiahne iba 130 MB ├║dajov. Je to zav├ídzaj├║ce a ├║plne smie┼íne. Vytvoril som nieko─żko sn├şmok obrazovky v r├┤znych ─Źasov├Żch intervaloch, aby som dok├ízal, ┼że s┼ąahovanie m├íp tejto aplik├ícii trv├í nieko─żko rokov.

Kontrola aplikácie OsmAnd Maps & Navigation

Rozhranie – 4 Z 5 Hviezdy

Akon├íhle sa ├║navn├Ż proces s┼ąahovania m├íp skon─Ź├ş, budete ma┼ą k dispoz├şcii ├║┼żasne vyzeraj├║ce rozhranie. Hlavn├í obrazovka zobrazuje ┼ítyri preh─żadn├ę mo┼żnosti, Mapa, vyh─żad├ívanie, Moje miesta a Nastavenia.

Kontrola aplikácie OsmAnd Maps & Navigation

Ak chcete pou┼ż├şva┼ą naviga─Źn├ę funkcie aplik├ície, tla─Źidlo Mapa by ste mali stla─Źi┼ą. Ak h─żad├íte konkr├ętne miesto a m├íte adresu, pr├şde vhod funkcia vyh─żad├ívania. Tla─Źidlo Moje miesta je plne pou┼żite─żn├ę iba vtedy, ak ste u┼ż zalo┼żili svoj domov a ─Ćal┼íie miesta, ako je kancel├íria alebo pr├íca. Nastavenia sl├║┼żia na ├║pravu aplik├ície tak, ako chcete.

Kontrola aplikácie OsmAnd Maps & Navigation

Mapa – 4 Z 5 Hviezdy

Mapa je dostato─Źne podrobn├í a poskytuje dostatok inform├íci├ş na jednoduch├║ navig├íciu. Nie je to tak├ę prepracovan├ę ako ostatn├ę naviga─Źn├ę aplik├ície pre Android, ale vzh─żadom na robustn├ę mo┼żnosti offline je to f├ęr obchod. Na mape nie s├║ vyzna─Źen├ę ┼żiadne mal├ę pamiatky, ale s├║ ve─żmi presn├ę a funguj├║ dobre aj na smartf├│noch s n├şzkou ┼ípecifik├íciou.

Kontrola aplikácie OsmAnd Maps & Navigation

V┼íetky funkcie s├║ tie┼ż intuit├şvne. Dlho stla─Źte bod na mape a aplik├ícia zobraz├ş adresu. Klepnite na to a m├┤┼żete vybra┼ą mo┼żnosti navig├ície. Existuj├║ mo┼żnosti z├şskania trasy na ak├ęko─żvek miesto alebo z ak├ęhoko─żvek miesta. Dlho stla─Źte miesto, aby sa stalo ─żahk├Żm cie─żom. Jedna z najlep┼í├şch vec├ş je, ┼że konkr├ętnu polohu m├┤┼żete ─żahko zdie─ża┼ą nieko─żk├Żmi klepnutiami.

Kontrola aplikácie OsmAnd Maps & Navigation

Navig├ícia – 4 Z 5 Hviezdy

Navig├ícia v aplik├ícii Mapy a navig├ícia OsmAnd je prvotriedna. ─Żahko s├║per├ş s ─Ćal┼íou ┼ípi─Źkovou aplik├íciou, ktor├║ som ned├ívno presk├║mal. Najlep┼íie na tom je, ┼że aplik├ícia vypo─Ź├ştava optim├ílne trasy, aj ke─Ć je offline. Iste┼że nebude schopn├ę prevzia┼ą s├║─Źasn├ę faktory, ak bude dlh┼í├ş ─Źas offline, ale vybran├ę cesty s├║ zvy─Źajne najlep┼íie.

Kontrola aplikácie OsmAnd Maps & Navigation

Aplik├ícia vie, ─Źi v├ím stoja v ceste nejak├ę probl├ęmy, a odporu─Ź├ş alternat├şvne trasy. Pr├şpadne m├┤┼żete skontrolova┼ą faktory, ktor├ę aplik├ícii umo┼ż┼łuj├║ odporu─Źi┼ą sp├┤sob, ktor├Ż najlep┼íie vyhovuje va┼íim vlastn├Żm potreb├ím. Napr├şklad, ak sa chcete vyhn├║┼ą spoplatnen├Żm cest├ím, m├┤┼żete jednoducho za┼íkrtn├║┼ą t├║to mo┼żnos┼ą a OsmAnd Maps & Navigation v├ím n├íjde alternat├şvnu trasu.

Kontrola aplikácie OsmAnd Maps & Navigation

Povolenia – 5 Z 5 Hviezdy

Aplik├ícia potrebuje iba z├şska┼ą va┼íu poz├şciu. Je to pochopite─żn├ę, preto┼że aplik├ícia mus├ş pred odpor├║─Źan├şm naviga─Źnej cesty vedie┼ą, kde sa nach├ídzate. Zo zariadenia s Androidom nie s├║ ─Źerpan├ę ┼żiadne ─Ćal┼íie inform├ície, ─Źo z neho rob├ş skvel├║ aplik├íciu, ak si cen├şte zabezpe─Źenie.

Záver:

OsmAnd Maps & Navigation prin├í┼ía mno┼żstvo skvel├Żch funkci├ş do u┼ż tak n├ídhernej zbierky naviga─Źn├Żch aplik├íci├ş. Aplik├ícia neskr├Żva d├┤le┼żit├ę funkcie za platobnou stenou a ani v├ís nen├║ti ni─Ź kupova┼ą. T├íto aplik├ícia je jednoducho najlep┼íia offline naviga─Źn├í aplik├ícia pre Android, ak ju budete pou┼ż├şva┼ą vo svojej krajine. Celkovo vzat├ę, vrelo odpor├║─Źam t├║to aplik├íciu ka┼żd├ęmu, kto vy┼żaduje kvalitn├║ offline naviga─Źn├║ aplik├íciu pre Android.