Mapy Google znova pridávajú kompas 2 roky neskôr

Najnovšia verzia Máp pre Android má zaujímavé novinky. Jednou z tých, ktoré na seba najviac upútajú pozornosť, je, že má znova pridal kompas. Tu vám ukážeme všetky podrobnosti o správach a prečo sa kompas vrátil do Máp Google.

Mapy Google pre Android už majú vďaka požiadavkám používateľov kompas

Mapy pre Android už majú kompas

Google začiatkom roku 2019 odstránil kompas z aplikácie Mapy pre Android. Podľa spoločnosti Mountain View to urobili, aby čo najviac vyčistili navigačné menu. Toto rozhodnutie však bolo veľmi kontroverzné a v komunite Android sa mu nič nepáčilo. Preto používatelia tlačili na Google, aby pri každej aktualizácii pridal kompas späť do Máp.

A Google skončil s prijímaním žiadostí používateľov, pretože to oznámil na svojom oficiálnom blogu kompas je teraz k dispozícii v najnovšej verzii aplikácie Mapy pre Android. Aktualizujte aplikáciu, aby ste znova mali túto funkciu!

Takže môžete znova začať používať kompas Máp Google

Ako používať kompas Máp Google

Ak chcete znova použiť kompas Máp Google, to urobiť:

  • Aktivujte GPS svojho mobilného telefónu a zadajte Mapy Google.
  • Teraz uvidíte kompas na svojom mieste, modrý bod, ktorý sa otáča každým vašim pohybom a vždy označuje sever.
  • Aby kompas fungoval dobre, kliknite na modrý bod a vyberte možnosť „Kalibrovať kompas“. Ak sa do toho nechcete zapojiť, vstúpte do tohto článku a zistite, ako kalibrovať kompas a ďalšie senzory vo vašom mobile.
  • A pripravený! Kompas bude teraz kalibrovaný a môžete ho použiť, kedykoľvek budete chcieť.

Čo si myslíte o tomto rozhodnutí spoločnosti Google ohľadom kompasu Mapy? Páči sa vám, že americká spoločnosť vyhovuje požiadavkám používateľov? Nechajte nám svoj názor na komentáre.

Chcete naplno využiť funkcie Máp? Potom pozrite si tento článok aby ste vedeli 6 tajomstvá Máp Google, ktoré vám nikto nepovedal.