Mapy Google zak├ízali tajomn├Ż rusk├Ż ostrov ÔÇ×kedysi vo vlastn├şctve USAÔÇť

DIA─ŻKOV├Ł rusk├Ż ostrov vyvolal z├íhadu po tom, ─Źo pou┼ż├şvatelia zistili, ┼że je v Map├ích Google cenzurovan├Ż.

Ostrov Jeannette vo V├Żchodosib├şrskom mori sa jav├ş ako ─Źierna ┼íkvrna v n├ístroji digit├ílnej mapy vyh─żad├ívacieho obra.

Spolo─Źnos┼ą dr┼żala palce, pre─Źo zakr├Żva ─żadov├║ pevninu.

Nie je jasn├ę, pre─Źo je ostrov rozmazan├Ż, aj ke─Ć existuj├║ dlhodob├ę probl├ęmy, ─Źi ├║zemie patr├ş Rusku alebo USA.

Niektor├ş teoretici kon┼ípir├ície tvrdia, ┼że toto miesto je ide├ílnym miestom pre tajn├║ rusk├║ vojensk├║ z├íklad┼łu, preto┼że je relat├şvne bl├şzko USA a Kanady.

Google vo svojom n├ístroji Mapy ─Źasto blokuje vojensk├ę miesta, vr├ítane leteck├Żch z├íkladn├ş v Nemecku, raketov├Żch s├şl v Rusku a z├íkladn├ş v Afganistane.

Obr├ízky ostrova poskytla spolo─Źnosti Google The International Bathymetric Chart of the Arctic Ocean, projekt na mapovanie Severn├ęho ─żadov├ęho oce├ínu, ktor├Ż bol zah├íjen├Ż v ruskom Petrohrade.

Hovorca spolo─Źnosti Google odmietol komentova┼ą.

Ostrov Jeannette, ktor├Ż le┼ż├ş severne od Ruska, bol objaven├Ż v roku 1881 po─Źas exped├şcie, ktor├║ viedol d├┤stojn├şk a prieskumn├şk americk├ęho n├ímorn├şctva George E. De Long.

Pokr├Żva oblas┼ą meraj├║cu len 1.2 ┼ítvorcov├Żch m├ş─ż, ─Ź├şm je men┼í├ş ako miesto, ktor├ę pou┼ż├şva festival Glastonbury.

De Long d├║fal, ┼że n├íjde otvoren├ę vody v Severnom ─żadovom oce├íne okolo severn├ęho p├│lu, ale v septembri 1879 bol uv├Ąznen├Ż v hrubom ─żade pri ostrove Herald, pri─Źom sa un├í┼íal stovky kilometrov a potom sa v m├íji 1881 pribl├ş┼żil k ostrovu Jeanette.

Prieskumn├şk a jeho pos├ídka sa uch├Żlili na ostrov, zmocnili sa pevniny v mene USA a pomenovali ich lo─Ć USS Jeanette.

Po hydrografickej exped├şcii Imperial Russian Arctic Ocean Hydrographic Expedition v rokoch 1910-1915 Rusko v┼íak verejne ozn├ímilo, ┼że Jeanette spolu s ─Ćal┼í├şmi arktick├Żmi ostrovmi je s├║─Źas┼ąou Ruskej feder├ície.

Administrat├şvne ostrov dnes patr├ş Sachaskej republike Ruskej feder├ície, ─Źo je tvrdenie, ktor├ę nikdy nespochybnili Spojen├ę ┼ít├íty, ktor├ę ho dnes uzn├ívaj├║ ako rusk├ę ├║zemie.

Je pravdepodobn├ę, ┼że rozhodnutie o jeho zablokovan├ş v Map├ích Google viedlo k ot├ízkam, komu ostrov Jeanette patr├ş, ale to nezabr├ínilo teoretikom sprisahania, aby sa zapojili do svojich vlastn├Żch my┼ílienok.

Na serveri Reddit pou┼ż├şvate─ż exoplanetaryscience nap├şsal: ÔÇ×Google len zriedka bezd├┤vodne zatem┼łuje. Preh─żad├ívanie v programe Google Earth ukazuje, ┼że toto bolo trvale rozmazan├ę- dokonca aj na obr├ízkoch z 80. rokov minul├ęho storo─Źia.

ÔÇ×─îo ma v┼íak skuto─Źne dostalo, je to, ┼że ostrov Jeannette je ├║plne pozoruhodn├Ż … alebo aspo┼ł ├║dajne.

ÔÇ×H├ídam, ┼że sa tam nach├ídza skryt├í rusk├í vojensk├í z├íklad┼ła, a mo┼żno dos┼ą podstatn├í.ÔÇť

Ostrov Jeanette si m├┤┼żete v Map├ích Google sami zobrazi┼ą prostredn├şctvom 76 ┬░ 47’24 “N 157 ┬░ 58’00” E.

Aplik├ícia Google Earth odha─żuje stra┼íideln├ę satelitn├ę poh─żady na New York 9/11 dve desa┼ąro─Źia po teroristick├Żch ├║tokoch

V ─Ćal┼í├şch novink├ích s├║ m├ílo zn├íme fotografie z 9/11 teroristick├Żch ├║tokov je k dispoz├şcii na zobrazenie v aplik├ícii Google Earth.

Apple minul├Ż mesiac ozn├ímil, ┼że pracuje na novom dokumente o 9/11 obsahuj├║ci doposia─ż nevidel z├íbery.

A, Facebook uviedla na trh nov├ę ÔÇ×modlitebn├ę n├ístrojeÔÇť, ktor├ę pon├║kaj├║ americk├Żm meg cirkv├ím mo┼żnos┼ą z├şska┼ą finan─Źn├ę prostriedky a vypo─Źu┼ą si prosby o modlitby.

Plat├şme za va┼íe pr├şbehy! M├íte pr├şbeh pre Na┼í├şm cie─żom je by┼ą va┼í├şm t├şm techniky a vedy? Po┼ílite n├ím e-mail na adresu