Mapy Google, ktoré používateľom hovoria, aby sa vydali „SMRŤ“ na Ben Nevis, varujú experti na hory

Experti HORY upozorňujú, že Mapy Google nasmerujú chodcov na mimoriadne nebezpečnú trasu na najvyššiu horu Spojeného kráľovstva.

Ben Nevis je v Škótsku obľúbené horolezectvo, ale niektoré cesty na vrchol môžu byť smrteľné.

Horolezecká charita John Muir Trust a Horolezectvo Škótsko varujú ľudí pred nebezpečenstvom spoliehania sa na aplikácie, ako sú Mapy Google, ktoré ich zavedú na vrchol hory.

Heather Morning, poradkyňa pre horskú bezpečnosť v oblasti horolezectva, povedala: „Pre tých, ktorí sú nováčikmi v oblasti pešej turistiky, by sa zdalo úplne logické vyhľadať si v Mapách Google informácie o tom, ako sa dostať na vami zvolenú horu.

„Keď však zadáte Bena Nevisa a kliknete na ikonu„ auto “, hore sa zobrazí mapa vašej trasy, pričom sa dostanete na parkovisko na konci Glen Nevis, za ktorým nasleduje bodkovaná čiara, ktorá ukazuje trasu na vrchol. . ”

Dodala: „Aj ten najskúsenejší horolezec by mal problém prejsť touto cestou.

„Navrhovaná linka Google je potenciálne smrteľná.“

„Linka prechádza veľmi strmým, skalnatým a bezchodým terénom, kde aj za dobrej viditeľnosti by bolo náročné nájsť bezpečnú líniu.

“Pridajte nízky oblak a dážď a navrhovaná linka Google je potenciálne smrteľná.”

Charitatívne organizácie tiež poukázali na to, že ďalšie trasy navrhnuté Mapami Google pre trasu An Teallach na severozápadnej vysočine môžu ľudí poslať z útesu.

Morning povedal: „V dnešnej dobe je príliš jednoduché predpokladať, že informácie na internete sú všetky dobré, správne, aktuálne a bezpečné.

“Je smutné, že skúsenosti ukazujú, že tomu tak nie je a v poslednej dobe došlo k viacerým incidentom, pri ktorých nasledujúce trasy stiahnuté z internetu mali za následok zranenie alebo horšie.”

Horolezcom sa odporúča, aby si porovnali akúkoľvek pešiu trasu, ktorú získajú z aplikácie, s papierovou kópiou mapy a inými oficiálnymi zdrojmi.

Google charitatívnym organizáciám povedal: „Mapy Google sme stavali s ohľadom na bezpečnosť a spoľahlivosť a rýchlo pracujeme na vyšetrení problému so smerovaním na Ben Nevis.“

Google vie, kde ste 24/7 – Tu je postup, ako zmeniť skryté predvolené nastavenie

V ďalších novinkách Mapy Google aktualizovali svoju funkciu živého náhľadu a môžu vám pomôcť zabrániť tomu, aby ste sa znova stratili.

Teraz môžete svoju históriu vyhľadávania Google chrániť heslom, aby ju zvedavé oči nevideli.

A tímy spoločnosti Microsoft získali niekoľko nových funkcií, ktoré by mu mohli pomôcť konkurovať WhatsApp.

Platíme za vaše príbehy! Máte príbeh pre Naším cieľom je byť vaším tím techniky a vedy? Pošlite nám e-mail na adresu