Mapy Google budú podrobnejšie: budú zobrazovať chodníky a schody …

google maps ukáže prechody pre chodcov a chodníky

Google oznámil, že v najbližších dňoch implementuje sadu vizuálnych vylepšení svojej populárnej mapovacej aplikácie. Zdá sa, že nejde o veľkú zmenu, no spoločnosť Mountain View to uisťuje s touto aktualizáciou budú mať mapy Google Maps väčšiu textúru a budú farebnejšie. To vám umožní lepšie zistiť, či je miesto pokryté snehom alebo napríklad tvar hôr.

Google teda očakáva, že jeho mapy budú zobrazovať viac informácií (bez použitia satelitného zobrazenia). pre používateľov na prvý pohľad ľahšie pochopiteľné. Veľké G tiež potvrdilo, že tieto vizuálne vylepšenia sa dostanú do všetkých máp Google, takže ich môžete vidieť ako vo veľkých mestách, tak aj v malých vidieckych mestečkách. A to nie je všetko… po tejto aktualizácii sa Mapy Google začínajú pripravovať na zobrazovanie prechodov pre chodcov a chodníkov.

Mapy Google začnú zobrazovať viac informácií o uliciach a prírodných priestoroch

google mapy stará mapa vs nová farebná mapa

Vizuálne vylepšenia prichádzajúce do Máp Google boli vytvorené pomocou nového algoritmu mapovania farieb Google. To, čo tento algoritmus robí, je v podstate identifikovať prirodzené priestory na satelitných snímkach máp, analyzovať ich a následne priradiť čo najpresnejšie farby podľa farebného modelu HSV. Jednoducho povedané, umožní vám to jednoducho vidieť zasnežené hory, piesok na plážach a hustú zelenú vegetáciu v Mapách Google bez načítania satelitného zobrazenia.

Na druhej strane Google pracuje aj na aktualizácii máp o podrobnejšie informácie o uliciach. Veľké G vo vyhlásení uviedlo, že to bude čoskoro možné vidieť na Google Maps, kde presne sú chodníky, prechody a ostrovčeky. Okrem toho spoločnosť uviedla, že tiež dúfa, že ukáže šírku a tvar ciest v mierke.

Tieto nové podrobné mapy ulíc budú v najbližších mesiacoch nasadené v mestách New York, San Francisco a Londýn pred rozšírením do viacerých miest. Naproti tomu vizuálne vylepšené mapy Google Maps sa tento týždeň začínajú sprístupňovať používateľom na celom svete. To znamená, že musíte počkať, kým sa nová aktualizácia Máp Google objaví vo vašom mobile, aby ste si ju mohli nainštalovať. Ak ste však beta testerom Máp Google, mali by ste byť schopní aktualizovať na novú verziu.

Zdroj | Oficiálny blog Google