Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Mám kúpiť Redmi Note 9 Pro a Note 9 Pre Max?

Xioami dnes predstavil Redmi Note 9 Pro a Pro Max. Každá takáto udalosť je vážnym dôvodom na zamyslenie nad aktualizáciou zariadenia. Redmi linka Note Je to už dávno druh ľudu a nikto nepochybuje, že Xiaomi dokáže ukázať niečo, čo nemusí zodpovedať jej hodnote. Takže kde je pravda? Stojí to za to kúpiť Note 9 Pro a Pro Max? Poďme na to.

Mám kúpiť Redmi Note 9 Pro a Note 9 Pre Max? 1

Xiaomi predstavil ďalší telefón. Toto je ďalšie zariadenie, ktoré nič nepriťahuje. No, vďaka!

Funkcie Redmi Note 9 Pro a Note 9 Pro max

redmi Note 9 Pro vybavený procesorom Snapdragon 720G, 4 gigabajtov RAM a 64 alebo 128 gigabajtov vnútornej pamäte UFS 2,1, 5020 mAh batéria s 18 W rýchlym nabíjaním.

Obrazovka tu 6, 67 palcov s rozlíšením FHD + a je vyrobený pomocou technológie IPS. Predná kamera v zariadení je 18 megapixelov. Rovnako ako v Note 9 Pro a in Note 9 Pro Max, použité 4 hlavný kamerový modul, ale v prípade Note 9 Pre hovoríme o 48-megapixelovom hlavnom (GM2), zatiaľ čo v roku Note 9 Pro Max používa 64-megapixlový modul. A to je jediný rozdiel v kamerách – všetky ostatné moduly sú identické ( 8 Mn 5-MP modul makra a 2-MP hĺbkový modul). Ďalší pekný bonus pre majiteľov Redmi Note 9 Pro Max sa môže stať predným fotoaparátom s rozlíšením 32 MP. S najväčšou pravdepodobnosťou ide o rovnaký modul, aký sa používa v Mi 9 Lite.

Pro verzia sa líši od bežnej RAM na 6 alebo 8 gigabajt, rýchle nabíjanie pri 33 wattoch. Telefón sa nabíja až 50% za pouhých 30 minút.

Snímač odtlačkov prstov v oboch telefónoch sa nachádza na konci, je tu infračervený port, 3,5mm jack pre slúchadlá, USB-C, NavIC (toto je satelitný navigačný systém v Indii). Gorilla Glass sa používa na zadnej a prednej strane. 5generácia.

Hlavnou inováciou spoločnosti Redmi Note 9 Pro a Note 9 Pro max

No a podľa môjho názoru je najdôležitejšou otázkou nový vibračný motor s motorom „osi Z“. Spoločnosť tvrdí, že podporuje 150 rôznych akcií v MIUI, vrátane rolovania, SMS, tlače a podobne. Toto je pravdepodobne nejaká hmatová spätná väzba Applektoré sa prvýkrát objavili v iPhone 7,

Takmer každý, kto používa zariadenia Xiaomi, sa sťažuje na zlú vibračnú reakciu. Nákupom telefónu za veľa peňazí stále dostanete vibrátor, ktorého kvalita bude výrazne nižšia ako rozhodnutia konkurentov, pravdepodobne tentoraz sa rozhodli vylepšiť. Predtým som písal o nedostatkoch Xiaomi Mi 9 Lite a tento okamih tam tiež bol uvedený.

Teraz za ceny. Pravdepodobne už viete, že Redmi Note 9 Cena Pro Max bude cena 202 dolárov za verziu s 6 GB RAM a 64 GB vnútornej pamäte, verzia so 128 GB ROM bude stáť 256 dolárov, pre verziu s 8 gigabajty operačných a 128 gigabajtov vstavaného budú musieť „zahodiť“ 256 dolárov.

redmi Note 9 Pro bude stáť 175 dolárov 4/ 64 a verziu na 6/ 128 cena za 215 dolárov.

redmi Note 9 Pro alebo Pro Max?

Mám kúpiť Redmi Note 9 Pro a Note 9 Pre Max? 2

Na jednej strane telefón nie je zlý, ale pocit, že ste ho už použili, vás neopustí

Je zrejmé, že s takmer rovnakými charakteristikami Pro a Pro Max as rovnakou obrazovkou si spotrebitelia vyberú presne Note 9 Pro. Čo je v Maxovi, čo by ho zaujalo? Kamera? Nepovedal by som. Dobre, rozhodli sme sa Note 9 175 dolárov Pro.

Výber v prospech Note 9 pre

Mám kúpiť Redmi Note 9 Pro a Note 9 Pre Max? 3

redmi Note 9 Pro sa bude predávať lepšie ako jeho Max verzia, ale to, či ich vôbec kúpia, je zaujímavá otázka.

Pozrime sa na to teraz. Po prvé, dizajn – to sa príliš nelíši od predchádzajúcich telefónov spoločnosti. Zdá sa, že práve vzali prípad Redmi K30, zmenili umiestnenie kamier a rozhodli sa nám ho dať ako nový model, ale v skutočnosti je to ten istý Redmi K30. Tu rovnaký prípad, rovnaké rozmery a rovnaká obrazovka – to nie je jasné.

  • Rozmery Redmi K30 165.3 x 76.6 x 8,8 mm
  • Rozmery Redmi Note 9 165.8 x 76.7 x 8,8 mm

redmi Note 9 Pro je dokonca o niečo vyššia vďaka väčšej snímke zdola a je dokonca o niečo širšia. Hrúbka telefónov je rovnaká, a to aj napriek tomu, že je v batérii Note 9 pri 5020 mAh – v tejto veci dobre urobené. Ale! Veľká batéria je vždy značnou hmotnosťou telefónu. Pozrime sa na tento parameter. Redmi K30 váži 208 gramov – a to je veľa. redmi Note 9 Pro – 209 gramov, to je tiež veľa. Nie je jasné, ako sa im pri rovnakej hmotnosti podarilo získať väčšiu batériu. Možno ešte viac ušetrili na materiáloch tým, že úplne opustili kov.

Ale 209 gramov je stále veľmi veľká postava a telefón je sám o sebe veľký, takže sa nebude v rukách cítiť veľmi dobre. Okrem toho, podľa návrhu, opakujem, nepriťahuje nič – toto je typický prípad, ktorý používa Xiaomi všade. Pravdepodobne majú v továrňach určité medzery a jednoducho ich opečiatkujú podľa štandardných výkresov, mierne sa meniace drobné detaily, aby si ľudia mysleli, že je to nejaký nový telefón, ale v skutočnosti je to všetko nezmysel, jednoducho skĺzneme staré zariadenie v novom obale.

Takéto pocity mám s akýmkoľvek telefónom Xiaomi. Nie je to tak dávno, čo som použil Redmi 8a potom mi 9 Lite a ja som si nevšimol žiadny rozdiel v pocite používania medzi nimi.

Pozri tiež: Toto je najlepší smartfón Samsung 2020. Stojí to menej ako 16 tisíc rubľov

Číňania nás chovali

Mám kúpiť Redmi Note 9 Pro a Note 9 Pre Max? 4

A ak sa vám zdá, že sa vás skutočne snažím presvedčiť, je to chybný predpoklad. Kúpte si smartfóny Xiaomi! Ale … potom si nesťažujte.

A to platí pre všetkých čínskych výrobcov, či už Realme, Oppo alebo Xiaomi. Neprekvapilo by ma, keby vyrábali svoje zariadenia v rovnakých továrňach, pretože všetky sú podobné nemožnému.

A keď diskutujeme o tom, ktorý Xiaomi je krásny, pochopte, že neexistujú žiadne zázraky a meníte svoje Redmi Note 7 na redmi Note 9 Pro, nebudete sa cítiť o nič väčší, pretože je pre spoločnosť nerentabilné zásadne zmeniť výrobný proces – bude to pre nich príliš drahé, takže menia telefóny tak, aby sa ich cena stále zdala konkurencieschopná. A áno, ponúknu vám dobrého procesora, ale ak je pre vás procesor dôležitejší a nie pocit z jeho používania, potom je to, samozrejme, východisko zo situácie, ale nemám z týchto čínskych telefónov toho istého typu – každý rok nás to rovnako vzrušuje.

Predo mnou sú dve zariadenia: iPhone 6 a Mi 9 Lite, ktorú som nedávno odmietol. A keď teraz použijem starý iPhone, dá mi to viac emócií, dostávam estetické potešenie z jeho jedinečného dizajnu, pekných materiálov a rozhrania, zatiaľ v Mi 9 Lite je plastové puzdro, ktoré je údajne vyrobené zo skla a kovu, je tu hrozná škrupina, telefón je v ruke nepríjemný kvôli ostrým hranám, je tu veľa reklamy, dizajn rozhrania je strašný – nie, nie, vďaka.

Neviem, prečo majú ľudia tak radi čínske stroje. Čo je na nich dobré? Rovnomernosť, sklon k prípadu, vďaka ktorým je telefón ešte lacnejší vo vzhľade, materiály nízkej kvality? Vysvetlite mi to? Prečo by som si mal kúpiť Note 9 200 dolárov Pro? Čo je zvláštne na zvyšku Číňanov? Note 9 Pro sú iba papuče zakúpené v bazári, sú bežné a nosíte ich, ale neprinášajú vám žiadne potešenie. Je škoda, že mnohí tomu nerozumejú.

Je čas vstúpiť do nášho rozhovoru a pokračovať v diskusii. Čaká na vás!