Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Mám Galaxy S20: Potrebujem kameru DSRL?

Pre tých, ktorí už vlastnia úplne nový Samsung Galaxy S20 alebo ak sa nerozhodnete medzi nákupom a digitálnym fotoaparátom DSRL, pokúsime sa vám pomôcť pri demystifikácii toho, či sa digitálne fotoaparáty dajú teraz nahradiť smartfónom alebo nie.

Už vieme všetky špecifikácie a hardvérové ​​schopnosti, ktoré Galaxy S20 to už poznáme aj jeho vlastnosti z hľadiska fotografie, ale bude stačiť poraziť DSRL? Existuje ikonická fráza, ktorá hovorí „Najlepším fotoaparátom je fotoaparát, ktorý máte so sebou“. Táto veta nikdy nebola taká pravdivá ako dnes, so zariadeniami na trhu, ako sú Galaxy S20 a kde je stále viac kamier smartphones začnú byť všestrannejšie s každou generáciou zariadení a to zvyšuje latku a boj o smartfón vs DSRL.

Mám Galaxy S20: Potrebujem kameru DSRL? 1

V tomto prípade vezmite ako príklad Galaxy S20, s jeho 3 fotoaparáty s vysokým rozlíšením, s množstvom fotografických režimov, ktoré si môže používateľ kedykoľvek vybrať, ako aj obrovské nástroje na dosah ruky, vďaka ktorým sa videá vytvárajú rýchlosťou 8 K a 960 snímok za sekundu v super spomalenom režime. A to všetko v niečom kompaktnom a to sa jednoducho zmestí do vrecka nohavíc.

Je veľmi subjektívne, ak Galaxy S20 môže alebo nemusí nahradiť skutočný digitálny fotoaparát. Existuje niekoľko scenárov, ktoré ju povýšia nad bežný digitálny fotoaparát, ale na druhej strane DSRL s dobrou dvojicou šošoviek nedáva šancu Galaxy S20. Povedzme, že ktokoľvek, kto má naozaj rád fotografiu a venuje sa jej, či už na profesionálnej úrovni alebo aj ako koníček, sa v porovnaní s DSRL nedá nič porovnávať viac ako so značkami smartphones vyvíjajte svoje kamery a vložte ich do svojho vybavenia. Avšak pre priemerného používateľa, ktorý sa nechce venovať veľa času fotografovaniu, povedzme „purista“, Galaxy S20 vybavenie na porazenie.

Pokiaľ ide o prenosnosť, musíme skutočne povedať, že smartfón je oveľa viac prenosný ako chôdza s batohom s objektívmi a viac tela zariadenia, a že vždy, keď máme iný scenár alebo chceme niečo iné ako našu fotografiu, máme vybrať šošovku z batohu, vymeniť šošovku atď. … všetko, o čom každý, kto sa venuje sebe a svojej duši fotografovaniu, vie, o čom hovoríme. Nebudeme napríklad chodiť do reštaurácie na večeru s priateľmi alebo rodinou s batohom plným šošoviek a všetkého príslušenstva, ktoré má DSRL. Samozrejme, v tomto type scenára nie je nič podobné ako vziať S20. Máme dokonca aj nástroje na úpravu fotografií, ako aj nástroje na úpravu videa. Ak sa však chystáme celý deň venovať úplne fotografii, choďte na vhodné miesta a páči sa nám to, ak ste jedným z tých, ktorí radi ležia na zemi, aby získali inú perspektívu fotografie, potom je investícia do DSRL oveľa viac upravené

Mám Galaxy S20: Potrebujem kameru DSRL? 2

Pokiaľ ide o kvalitu samotných fotografií, smartphones a Galaxy S20 dnes dokáže robiť skutočne pôsobivé fotografie aj v slabom alebo takmer žiadnom svetelnom prostredí. Výsledky, ktoré niekedy voľným okom nie je ľahké rozlíšiť od kamery DSRL. A Samsung je v súčasnosti na vrchole fotografickej kvality. Máme tiež smartphones možnosť, že v súčasnosti môžeme okamžite zdieľať fotografie, ktoré robíme na sociálnych sieťach, priateľom, rodine, čo nie je vôbec nemožné v DSRL kamere, ale oveľa viac práce a komplikovanejšie.

Aj z hľadiska úpravy fotografií a videa sme dnes schopní vykonať prakticky všetko, čo sa dá na počítači vykonať pomocou príslušného softvéru na úpravu. V DSRL sa musíme hneď dostať domov alebo mať prístup k počítaču a až potom môžeme urobiť kompletnú úpravu našich fotografií.

Pokiaľ ide o ceny, keď kupujeme špičkový smartphone, ako je Galaxy S20 musíme investovať iba raz. A kto vlastní DSRL, vie, že okrem počiatočných investícií tela tela vždy kupujeme a investujeme do šošoviek pre rôzne scenáre.

Na záver, pre tých, ktorí pridávajú hodnotu väčšej prenosnosti a nemajú čas brať fotografiu ako hobby alebo profesionálne, potom Galaxy S20 je v súčasnosti najlepšou voľbou.

Každý, kto má skutočné potešenie z fotografovania, ktorému nevadí robiť hodiny a hodiny pomocou Lightroom na počítači na úpravu fotografií, pre tých, ktorým nevadí zmena šošoviek neustále, či už fotografovať makro, alebo jeden so širokým uhlom, takže bezpochyby sú fotoaparáty DSRL tou najlepšou voľbou, ale voľba, ktorá sa nakoniec nestane nič lacným.

Zdroj: PocketNow