Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Mali by ste si kúpiť rozširovač Wi-Fi alebo sieťový smerovač?

V poslednej dobe trávime doma viac času len surfovaním po internete alebo snahou získať plný pracovný deň. Ak sa viac spoliehate na svoj domáci internet, akékoľvek medzery v pokrytí sa môžu stať menšou nepríjemnosťou. Možno budete v pokušení zvoliť si predlžovač WiFi, ale to má zmysel za veľmi špecifických okolností. V skutočnosti by mohlo byť chytrejšie jednoducho zahodiť starý smerovač a získať sieťový systém.

Kedy získať predlžovač rozsahu

Rozširovače dosahu WiFi (niekedy nazývané redundantné zariadenia) môžu účinne opraviť medzeru vo vašej sieti, ale nie sú bezchybné. Tieto zariadenia sú bezdrôtovo alebo menej bežne pripojené k vašej existujúcej sieti prostredníctvom pripojenia k elektrickej sieti do káblovej skrinky v blízkosti primárneho smerovača. Inštalácia týchto zariadení je často zlá skúsenosť a rozhovor so smerovačom a predlžovacím zariadením môže trvať niekoľko pokusov a omylov.

Aj po zapnutí zariadenia Extender budete stále uväznení v správe viacerých sietí. Na rozdiel od siete nie sú extender vypnuté iba na aktuálny SSID. Preto bude pravdepodobne potrebné prepínať siete manuálne v závislosti od vašej polohy. Rozšírenie tiež nebude také rýchle alebo spoľahlivé ako dobré pripojenie k primárnemu smerovaču – rovnaké podmienky, ktoré umožňujú vášmu primárnemu smerovaču schematicky ovplyvniť komunikáciu medzi smerovačom a rozšíreným zariadením.

Pri všetkom, čo bolo povedané, by bolo pridanie extenderu oveľa lacnejšou možnosťou, ako nahradiť router so sieťovým systémom. Ak je vo vašom dome oblasť, ktorá nemá dobré pokrytie, môžete ho opraviť na minimálne 30 – 40 $. TP-Link AC1200 (najlepší nákup, Amazon) Je populárny predlžovač, ktorý práve teraz stojí iba 40 dolárov.

Pre všetko ostatné, vytváranie sietí

Ak si môžete dovoliť minúť nejaké peniaze na lepšiu inštaláciu domáceho internetu, sieťový systém je tou správnou cestou. Tieto zariadenia dokážu opraviť všetky mŕtve miesta v okolí vášho domu a fungujú bez problémov od používateľa. Žiadna správa ID pre viac sietí, žiadne nudné spárovanie a všetky svoje zariadenia môžete spravovať z jednej aplikácie.

Mali by ste si kúpiť rozširovač Wi-Fi alebo sieťový smerovač? 1

Sieťové systémy majú aspoň jeden rozbočovač pripojený k modemu a prístupovému bodu, ktorý môžete umiestniť na inom mieste v dome. Niektoré majú druhý uzol na lepšie pokrytie veľkých plôch. Do siete môžete podľa potreby pridať aj ďalšie satelity, väčšina z nich sa však k rozbočovaču hodí aj s desaťročím alebo dvoma.

Najlepšou voľbou pre väčšinu ľudí, ktorí si prečítajú tento text, je Google Nest Wifi, ktorý získal body za preskúmanie 9/ 10 a cena najžiadanejších policajtov Android. Tento sieťový smerovač funguje dobre so všetkými ostatnými zariadeniami Google a má užitočné reproduktory v sieťových bodoch. Nakreslite tiež na sieti Netgear Orbi. Eero Pro som používal niekoľko rokov s veľkým úspechom, ale nemal som možnosť ho vyskúšať na novom Amazone, najlacnejšom Eero. Vyššie uvedený modul TP-Link Extender sa môže stať skutočnou sieťou aj so smerovačom TP-Link Archer A7.