Mali by ste si kúpiť rozširovač série WiFi alebo sieťový smerovač?

S pravdepodobnosťou, že vaša domáca sieť Wi-Fi pracuje s viacerými zariadeniami na viacerých miestach ako kedykoľvek predtým, nie je prekvapujúce, ak ste uvažovali o inovácii na moderný sieťový systém alebo či sa niektorý z týchto lacných rozširovačov dosahu dostane práca vykonaná s cieľom rozšíriť pokrytie niektorých miestností vo vašej domácnosti. Naše skúsenosti sú, že toto je oblasť, v ktorej je plnenie studených a tvrdých peňazí skutočne jediným nepriestrelným riešením. Aj keď existujú situácie, keď prácu dokážu dosiahnuť jednoduchý dosah, sú také nedokonalé riešenie, že môžu skončiť iba tak, aby ste nakoniec chceli systém ok viac. A zatiaľ čo vytváranie sietí v skutočnosti nie je lacné, nemusí to byť naozaj drahé – a my si myslíme, že cena stojí za to vzhľadom na výhody.

Kedy získať predlžovač rozsahu

Rozširovače série WiFi (niekedy nazývané zosilňovače) môžu efektívne opraviť jednu dieru v sieti, ale nie sú bez nedostatkov. Tieto zariadenia sa bezdrôtovo alebo menej často pripájajú k vašej existujúcej sieti prostredníctvom pripojenia k elektrickej sieti do káblovej skrinky v blízkosti primárneho smerovača. Nastavenie týchto zariadení je často zlá skúsenosť a pri rozhovore s routerom a extenderom môže trvať niekoľko pokusov a omylov.

Dokonca aj po tom, čo vaše zariadenie pracuje, uviaznete a spravujete viac sietí. Na rozdiel od siete sa rozšírenia jednoducho nezlučujú do existujúceho SSID. Možno bude potrebné prepínať siete manuálne v závislosti od toho, kde sa práve nachádzate. Extender tiež nebude taký rýchly alebo spoľahlivý ako dobré pripojenie k vášmu primárnemu smerovaču – spojenie medzi routerom a vysielačom môžu ovplyvniť rovnaké podmienky, ktoré spôsobia útržkovosť vášho primárneho smerovača.

Pri všetkom, čo ste povedali, je pridanie predlžovača oveľa lacnejšia možnosť, ako nahradiť router so sieťovým systémom. Ak je vo vašom dome iba jedna oblasť, ktorá nemá dobré pokrytie, môžete ho opraviť za pouhých 30 – 40 dolárov. TP-Link AC1200 (najlepší nákup, Amazon) je populárny predlžovač, ktorý práve teraz stojí iba 40 dolárov.

Pre všetko ostatné, ok

Ak si môžete dovoliť minúť nejaké peniaze na lepšiu internetovú zostavu, sieťový systém je spôsob, ako ísť. Tieto zariadenia dokážu opraviť akékoľvek mŕtve miesta v okolí vášho domu a na konci používateľa fungujú bez problémov. Žiadne spravovanie viacerých sieťových ID, žiadne nudné párovanie a všetky svoje zariadenia môžete spravovať z jedinej aplikácie.

Mali by ste si kúpiť rozširovač série WiFi alebo sieťový smerovač? 1

Sieťové systémy majú najmenej jeden rozbočovač, ktorý sa pripája k vášmu modemu a prístupový bod, ktorý môžete umiestniť na inom mieste v dome. Niektoré majú druhý uzol pre lepšie pokrytie veľkých priestorov. Do siete môžete podľa potreby pridať aj ďalšie satelity, ale väčšina sa okrem rozbočovača hodí s jedným alebo dvoma uzlami.

Najlepším riešením pre väčšinu ľudí, ktorí si prečítajú tento príspevok, je Google Nest Wifi, ktorý si jednu zarobil 9/ 10 Recenzií a cena najžiadanejšej polície Android. Tento smerovač sa bude dobre hrať so všetkými vašimi ostatnými zariadeniami Google a má pomocné reproduktory v sieťových bodoch. Rita prisahá aj na svoju sieť Netgear Orbi. Sieť Eero Pro som používal niekoľko rokov s veľkým úspechom, ale nemal som šancu vyskúšať nové, lacnejšie Eero Amazonu. Ak naozaj chcete byť pripravení na budúcnosť, Netgear aj Linksys majú sieťovú podporu s WiFi 6, Sieť Linksys Velop je platená za 600 dolárov iba za dva uzly, ale sieť WiFi Nighthawk od spoločnosti Netgear 6 sieť je iba 200 dolárov. Vyššie uvedený modul TP-Link Extender sa môže tiež stať skutočnou sieťou pomocou smerovača TP-Links Archer A7.