Malajzijská varianta modelu Huawei Mate Xs podporuje iba6 5G sieť pri spustení; Viac príde neskôr

Oznámené svetu minulý mesiac, Huawei uvoľní Mate Xs do Malajzie neskôr tento týždeň 20. marca. Ceny za RM 11,111; nový skladací telefón sa stane druhým zariadením s podporou 5G, ktoré spoločnosť uviedla na náš trh.

REKLAMA

Mate Xs však nepodporuje toľko frekvencií 5G ako predtým vydané Mate 30 Pro 5G, hoci skladací telefón zrejme podporuje iba sub-6 5G sieť. Vychádza z informácií uvedených v databáze SIRIM, ktorá bola objavil sériový pozorovateľ databázy SIRIM Kevin Ng TK nedávno:

Malajzijská varianta modelu Huawei Mate Xs podporuje iba6 5G sieť pri spustení; Viac príde neskôr 2Porovnanie: Zoznam Huawei Mate Xs (hore) a Mate 30 Pro 5G (dole) v databáze SIRIM.

Ak už máte v pláne dostať sa do rúk Mate Xs a cítite sa znepokojení, nebojte sa. Keď sme sa natiahli Huawei Malajzia pre ďalšie objasnenie spoločnosť uviedla, že poskytne aktualizáciu softvéru, ktorá umožní zariadeniu podporovať v blízkej budúcnosti viac 5 G frekvenčných pásiem.

Vzhľadom na to, že väčšina 5G testu, ktorý sme doteraz videli, prebieha na6 frekvenčné pásma a tiež skutočnosť, že6 frekvencie sú tiež súčasťou priekopníckeho zoznamu 5G MCMC, nedostatok podpory nízkopásmových a mmWave 5G frekvencií v malajzskom variante nemusí byť zatiaľ veľkým problémom.

Len dúfajte, že spoločnosť Huawei je odhodlaná poskytovať dodatočnú podporu, keď príde čas.

(Ďakujem za tipy, Kevine!)