Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Malajzia o obmedzuj├║com pohybe od 18. do 31. marca v d├┤sledku COVID-19

Malajzia o obmedzuj├║com pohybe od 18. do 31. marca v d├┤sledku COVID-19 1

Predseda vl├ídy Muhyiddin Yassin ozn├ímil, ┼że vl├ída sa rozhodla prija┼ą obmedzenia hnutia v celej Malajzii s cie─żom bojova┼ą proti ┼í├şreniu COVID-19. Uskuto─Źn├ş sa od 18. do 31. marca 2020.

REKLAMA

Vyhl├í┼íka o obmedzen├ş pohybu zah┼Ľ┼ła nieko─żko d├┤le┼żit├Żch aspektov vr├ítane obmedzen├ş verejn├Żch zhroma┼żden├ş, ciest z├ímorsk├Żch ob─Źanov do Malajzie a vstupu turistov do krajiny. Okrem toho doch├ídza k zatvoreniu ┼ík├┤l a in┼ítit├║ci├ş terci├írneho vzdel├ívania, ako aj v┼íetk├Żch nekritick├Żch verejn├Żch a s├║kromn├Żch priestorov v celej E├Ü. 2-t├Ż┼żd┼łov├ę obdobie.

Toto je oznámenie v plnom rozsahu:

Upozor┼łujeme, ┼że tento pr├şkaz na obmedzen├Ż pohyb NEVYKON├üVA ├║pln├║ blok├ídu krajiny. To znamen├í, ┼że v pr├şpade potreby sa m├┤┼żete st├íle pohybova┼ą, aby si k├║pili z├ísoby, aj ke─Ć zost├ívaj├║ u v├ís doma tak, ako je to mo┼żn├ę.

Ako je uveden├ę vy┼í┼íie, V├ŁNIMKY z tohto obmedzenia pohybu na vn├║tro┼ít├ítnej ├║rovni s├║ supermarkety, mini trhy, verejn├ę trhy a obchody so zmie┼ían├Żm tovarom, aby mohli Rakyat z├şska┼ą svoje denn├ę z├ísoby. PM Muhyiddin ZARU─îIL, ┼że v┼íetky z├ísoby potrav├şn, denn├ę potreby a lek├írske potreby vr├ítane tv├írov├Żch masiek s├║ dostato─Źn├ę.

Obmedzenie sa nevz┼ąahuje na kritick├ę slu┼żby, ako s├║ voda, elektrina, komunik├ície, po┼ítov├ę slu┼żby, preprava, zavla┼żovanie, ropa a plyn, vysielanie, zdravotn├şcke slu┼żby, lek├íre┼ł, hasi─Źsk├Ż z├íchrann├Ż zbor, verejn├í bezpe─Źnos┼ą, obrana, v├Ązenie, pr├şstav, letisko, sanit├írne, maloobchodn├ę a potravinov├ę potreby.

A┼ż do 12:00 dnes, v Malajzii je u┼ż 553 pr├şpadov COVID-19 ktor├í je v s├║─Źasnosti najvy┼í┼íia v juhov├Żchodnej ├üzii. Aj ke─Ć v na┼íej krajine e┼íte st├íle nedo┼ílo k ├║mrtiu na pand├ęmiu, 12 pacientov teraz prech├ídza lie─Źbou na jednotke intenz├şvnej starostlivosti (ICU).

Vl├ída zriadila N├írodn├ę centrum riadenia oper├íci├ş, ktor├ę za─Źne prij├şma┼ą ot├ízky od Rakyatu t├Żkaj├║ce sa celo┼ít├ítneho obmedzenia pohybu, po─Źn├║c 17. marcom a nesk├┤r o 12:00 prostredn├şctvom ─Ź├şsla hor├║cej linky + 603-88882010.

Medzit├Żm zosta┼łte pokojn├ş a civiln├ş a zosta┼łte v bezpe─Ź├ş bez oh─żadu na to, kde sa nach├ídzate, k├Żm prech├ídzate t├Żmto bezprecedentn├Żm okamihom v hist├│rii Malajzie.