Majitelia iPhone vyzvali na ODSTR├üNENIE M├íp Google ihne─Ć po novej aktualiz├ícii

Pou┼ż├şvatelia APPLE boli vyzvan├ş, aby zv├í┼żili vymazanie M├íp Google po tom, ─Źo v spr├íve bolo zd├┤raznen├ę, ko─żko osobn├Żch ├║dajov aplik├ícia zhroma┼ż─Ćuje.

┼át├ştok ochrany osobn├Żch ├║dajov M├íp Google v obchode App Store odha─żuje, ┼że m├┤┼że zhroma┼ż─Ćova┼ą ├║daje, ako s├║ va┼íe finan─Źn├ę inform├ície, kontakty, hist├│ria prehliadania a hist├│ria vyh─żad├ívania.

Ned├ívny ─Źl├ínok vo Forbes s nadpisom ÔÇ×Pre─Źo zrazu potrebujete odstr├íni┼ą Mapy Google vo svojom zariaden├ş iPhoneÔÇť porovn├íval ┼ít├ştky na porovnanie ochrany osobn├Żch ├║dajov Apple Mapy a Mapy Google.

Zd├┤raznilo sa v ┼łom, ako Mapy Google zbieraj├║ ove─ża viac ├║dajov, a dokonca sa uv├ídza, ┼że ├║daje je mo┼żn├ę prepoji┼ą s va┼íou osobnou identitou.

Apple Mapy naopak zbierajú menej údajov a neprepájajú ich s vašou identitou.

Google sa spolieha na reklamu zalo┼żen├║ na d├ítach a m├┤┼że pou┼żi┼ą druh inform├íci├ş, ktor├ę zhroma┼ż─Ćuje, aby v├ím uk├ízal reklamy, ktor├ę v├ís pravdepodobne bud├║ zauj├şma┼ą.

Google pre Forbes povedal: ÔÇ×Mapy Google s├║ navrhnut├ę tak, aby chr├ínili va┼íe inform├ície.

ÔÇ×Poskytujeme ovl├ídacie prvky na jednoduch├║ spr├ívu va┼íich nastaven├ş a na zaistenie bezpe─Źnosti va┼íich ├║dajov pou┼ż├şvame ┼ípi─Źkov├ę technol├│gie, ako napr├şklad diferenci├ílne s├║kromie.

ÔÇ×Na─Ćalej rob├şme z M├íp Google najlep┼í├ş a najpresnej┼í├ş sp├┤sob navig├ície a objavovania sveta – poskytujeme bohat├ę inform├ície o miestnych firm├ích, najlep┼íie vyh─żad├ívanie a navig├íciu vo svojej triede a u┼żito─Źn├ę funkcie, ako je vrstva COVID a aktu├ílne inform├ície o zanepr├ízdnenosti.ÔÇť

Apple m├┤┼że pokry┼ą n├íklady na Apple Mapy s peniazmi z predaja zariaden├ş, zatia─ż ─Źo Google potrebuje reklamu, ktor├í mu pom├┤┼że so spusten├şm M├íp Google.

Niektor├ş ─żudia ove─ża viac uprednost┼łuj├║ Mapy Google Apple Mapy si od svojho uvedenia na trh v roku 2012, ktor├Ż bol pln├Ż probl├ęmov, zv├Ż┼íili popularitu.

Ak chcete zastavi┼ą zhroma┼ż─Ćovanie uveden├Żch ├║dajov v slu┼żbe Google, Mapy Google maj├║ mo┼żnos┼ą re┼żimu inkognito.

Obmedzuje to v┼íak niektor├ę funkcie aplik├ície.

Apple ├║dajne prin├í┼ía s aktualiz├íciou iOS 15 nov├ę funkcie M├íp.

Povedalo: “Apple sa zav├Ązuje vytv├íra┼ą najlep┼íiu mapu na svete a iOS 15 pos├║va Mapy e┼íte ─Ćalej s ├║plne nov├Żmi sp├┤sobmi navig├ície a sk├║mania.

ÔÇ×Pou┼ż├şvatelia za┼żij├║ v├Żrazne vylep┼íen├ę detaily v mest├ích pre ┼ítvrte, komer─Źn├ę ┼ítvrte, nadmorsk├║ v├Ż┼íku a budovy, nov├ę farby a ┼ít├ştky vozoviek, orienta─Źn├ę body navrhnut├ę na mieru a nov├Ż no─Źn├Ż re┼żim s mesa─Źnou ┼żiarou.

ÔÇ×Toto je ├║plne nov├Ż sp├┤sob nazerania na svet prostredn├şctvom M├íp.ÔÇť

U┼ż├şvate─ż aplik├ície Google Earth na┼íiel v ├Üdol├ş smrti ÔÇ×obrie UFOÔÇť

V ─Ćal┼í├şch spr├ívach sa aplik├ícia Google pre niektor├Żch pou┼ż├şvate─żov syst├ęmu Android stala z├ívadou.

Facebook v USA ─Źel├ş reakcii na pl├íny na vytvorenie verzie Instagram pre deti do 13 rokov

A ─î├şna pod─ża spr├ív tvrd├ş, ┼że je svetov├Żm l├şdrom v technol├│gii 6G.

Plat├şme za va┼íe pr├şbehy! M├íte pr├şbeh pre Na┼í├şm cie─żom je by┼ą va┼í├şm t├şm techniky a vedy? Po┼ílite n├ím e-mail na adresu