Majiteľ TikTok ByteDance uvádza na trh aplikáciu Resso „streamovanie spoločenskej hudby“, aby prevzala Spotify

V krátkosti: Trh so streamingom hudby má nový vstup pod názvom Resso, ktorý je za rovnakou spoločnosťou za TikTok, ktorý je v súčasnosti najobľúbenejšou aplikáciou medzi generáciou Z. Táto služba sa začína v Indii a Indonézii, ale čoskoro sa dostane aj do iných regiónov, v ktorých čelí tomu istému. problém – prudko konkurenčný streamingový trh.

Už v novembri sa objavili správy, že spoločnosť ByteDance sa chcela zamerať na programy Spotify, SoundCloud a Apple Hudba s vlastnou službou streamovania hudby.

Po meteorickom úspechu spoločnosti TikTok chce spoločnosť urobiť krok na ďalšom konkurenčnom trhu pomocou aplikácie Resso, ktorá je „streamovaním sociálnej hudby“. Nová služba čerpá inšpiráciu z TikTok s rozhraním prejdením prstom po skoku a zameriava sa tiež na sociálnu interakciu a vírusový obsah.

Hudba sa spustí hneď po otvorení aplikácie a používateľom sa odporúča zdieľať texty a komentáre, ako aj úplné skladby svojich obľúbených skladieb. Sekcia zdieľania je usporiadaná do súboru textových kariet, ktoré môžete použiť vo svojej Instagram Príbehy a každá skladba obsahuje šesťsekundové video Vibe, ktoré sa prehráva na pozadí a môže byť vygenerované používateľmi.

Resso sa prvýkrát uvádza na trh v Indii a Indonézii, s bezplatnou reklamnou vrstvou a platenou možnosťou, ktorá stojí okolo $10,35 za mesiac v systéme Android a $1.60 v systéme iOS. Pre tých z vás, ktorí sú pri plote predplatného, ​​je k dispozícii týždenná skúšobná verzia, aby ste mohli vyskúšať prémiové funkcie.

Najdôležitejším rozdielom medzi týmito dvoma úrovňami je bitový tok zvuku, ktorý je pre používateľov zdarma obmedzený na 128 kb / s, zatiaľ čo platení predplatitelia si môžu hudbu vychutnať pri 256 kb / s. Spoločnosť ByteDance neuviedla, koľko skladieb je k dispozícii, ale spoločnosti sa podarilo dosiahnuť dohody so spoločnosťami Sony Music a Warner Music.

TikTok má v Indii niekde až 200 miliónov používateľov, a preto si spoločnosť ByteDance vybrala krajinu na uvedenie Resso na trh. Streamovací trh v Indii je však preplnený možnosťami ako Gaana a JioSaavn, nehovoriac o globálnych hráčoch, ako sú Apple Hudba, Spotify a YouTube Music.

Najväčšou výzvou je, že z 200 miliónov indických používateľov streamovania hudby za ňu môže a je ochotná zaplatiť iba malá menšina. Napríklad, Gaana má 2 miliónov platených účastníkov za požadovanú cenu okolo $10,40 za mesiac, navzdory očakávaným 150 miliónom aktívnych používateľov.