Majite─ż IP Cooking Mama vyhodnotil leg├ílne mo┼żnosti po ÔÇ×neopr├ívnenom vydan├şÔÇť Cookstar

Majite─ż du┼íevn├ęho vlastn├şctva je ikonick├Ż Mama var├şAplik├ícia Office Create vydala d├┤le┼żit├ę ozn├ímenie vysvet─żuj├║ce, ako to urobi┼ą Mama Cooking: Cookstar Bola to ÔÇ×Neautorizovan├í ed├şciaÔÇť od spolo─Źnosti Planet Entertainment.

Vo vyhl├ísen├ş sa uv├ídza aj to, ako japonsk├í spolo─Źnos┼ą hodnot├ş v┼íetky svoje z├íkonn├ę mo┼żnosti vo─Źi spolo─Źnosti Planet na ochranu svojich z├íkazn├şkov, pr├ív du┼íevn├ęho vlastn├şctva a s├ęrie Cooking Mama.

Toto je ├║pln├ę ozn├ímenie priamo z webovej str├ínky Office Create:

15. apr├şla 2020
Kancel├íria na zalo┼żenie spolo─Źnosti

Chceli by sme sa po─Ćakova┼ą na┼íim fan├║┼íikom a z├íkazn├şkom za ich podporu v priebehu rokov v licencii Cooking Cooking Mama. Ako mnoh├ş z v├ís vedia, Planet Entertainment LLC (S├şdlo: Connecticut, USA; ÔÇ×PlanetÔÇť) ned├ívno vydala ÔÇ×Cooking Mama: CookstarÔÇť na predaj v USA, Eur├│pe a Austr├ílii. Toto bolo neopr├ívnen├ę prepustenie v pr├şpade poru┼íenia zmluvy Planet s Office Create.

V auguste 2018 ├║rad vytvoril licencovan├║ plan├ętu na v├Żvoj hry Cooking Mama: Cookstar Nintendo SwitchÔäó. Kvalita vydania hry bohu┼żia─ż nesplnila ┼ítandardy, ktor├ę na┼íi z├íkazn├şci o─Źak├ívali a zasl├║┼żili si. Aplik├ícia Office Create odmieta cel├Ż rad nedostatkov, ktor├ę ovplyv┼łuj├║ v┼íeobecn├Ż zmysel pre kvalitu a jej obsah. Napriek tomu, ┼że je zmluvne zaviazan├í napravi┼ą konkr├ętne nedostatky a znova odosla┼ą opraven├║ hru na schv├ílenie vytvoren├şm bal├şka Office, spolo─Źnos┼ą Planet sa pustila do vydania programu Cooking Mama: Cookstar bez vybavovania v┼íetk├Żch odmietnut├ş a bez schv├ílenia vytvoren├şm bal├şka Office.

Dozvedeli sme sa tie┼ż, ┼że Planet a / alebo jej eur├│psky distrib├║tor propaguje pripravovan├║ eur├│psku verziu verzie Cooking Mama: PS4 Ôäó: Cookstar. Office Create nem├í licenciu na Planet (alebo in├Ż subjekt) na vytv├íranie ak├Żchko─żvek hier Cooking Mama pre PS4 Ôäó. Office Create sa nez├║─Źastnil v├Żvoja ┼żiadnej hry na varenie Mama PS4 Ôäó.

30. marca 2020 spolo─Źnos┼ą Office Create Planet informovala Planet o okam┼żitom ukon─Źen├ş licencie z d├┤vodu, ┼że materi├íl Planet poru┼íuje licen─Źn├║ zmluvu. Napriek tomuto ozn├ímeniu spolo─Źnos┼ą Planet na svojich webov├Żch str├ínkach na─Ćalej oznamuje neautorizovan├║ verziu aplik├ície Cooking Mama: Cookstar, ktor├í z├ímerne poru┼íuje pr├íva na vytv├íranie kancel├íri├ş. K dne┼ín├ęmu d┼łu Planet nepotvrdil stav neautorizovan├ęho vydania syst├ęmu PS4 Ôäó.

Aplik├ícia Office Create vyhodnocuje v┼íetky pr├ívne kroky proti spolo─Źnosti Planet, aby chr├ínila na┼íich z├íkazn├şkov, pr├íva du┼íevn├ęho vlastn├şctva a s├ęriu Cooking Mama. Medzit├Żm ─Ćakujeme na┼íim loj├ílnym z├íkazn├şkom a fan├║┼íikom Cooking Mama za ich nepretr┼żit├║ podporu a ├║primne ─żutujeme ak├ęko─żvek nejasnosti a sklamania sp├┤soben├ę spr├ívan├şm sa plan├ęty.

Tak┼że pod─ża aplik├ície Office Create m├í ka┼żd├Ż, kto vlastn├ş varenie Mama: Cookstar, neautorizovan├║ verziu hry. To tie┼ż vysvet─żuje, pre─Źo sa spolo─Źnos┼ą Planet Entertainment rozhodla pred├íva┼ą k├│pie priamo z webovej str├ínky Cookstar.

Cel├Ż pr├şbeh sp├Ą┼ą a po─Ź├║vanie pr├şbehu plan├ęty n├íjdete v na┼íom predch├ídzaj├║com ─Źl├ínku.