Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Magento vs WooCommerce – Čo je lepšie? (Porovnanie)

Snažíte sa rozhodnúť pre Magento vs WooCommerce pre svoj online obchod? Magento a WooCommerce sú dve populárne platformy elektronického obchodu na trhu. V tomto článku porovnáme Magento vs WordPress a vysvetlíme jeho výhody a nevýhody, takže si môžete vybrať najlepšiu platformu pre vaše potreby.

Prehľad: Magento vs WooCommerce

Predtým, ako sa dostaneme do detailov, pozrime sa rýchlo na populárne platformy elektronického obchodu a na to, čo ich robí vynikajúcimi.

Čo je liek Magento?

Magento je platforma elektronického obchodovania s otvorenými zdrojmi, ktorá umožňuje spoločnostiam vytvárať internetové obchody, prijímať platby a spravovať produkty. Má komunitné vydanie k dispozícii na stiahnutie zadarmo. Má tiež platené riešenia, ktoré prichádzajú s ďalšími funkciami, cloudhostingom a podporou.

Čo je WooCommerce?

WooCommerce je platforma elektronického obchodovania s otvoreným zdrojovým kódom postavená na WordPress (najobľúbenejší tvorca webových stránok na svete). Umožňuje vám ľahko vytvoriť internetový obchod, prijímať platby, spravovať zásoby a ďalšie. Beží na WordPress (pozrite si našu úplnú recenziu WordPress), ktorá vám poskytuje prístup k tisíckam doplnkov a tém WordPress, aby ste mohli rozvíjať svoje podnikanie v elektronickom obchode.

Obe platformy sú softvér s otvoreným zdrojovým kódom, je možné ich rozšíriť o prípony a použiť šablóny pre návrh. Obaja však majú rôzne výhody a nevýhody, vďaka ktorým sú jedinečné.

Čo hľadať vo svojej platforme elektronického obchodu?

Ak práve začínate, pri výbere platformy nezabudnite na niekoľko vecí. Tieto základné faktory sú rozhodujúce pri rozhodovaní, ktoré riešenie elektronického obchodu bude pre vaše podnikanie najlepšie.

  • rozpočet – Náklady na spustenie obchodu a opakujúce sa výdavky, ktoré by ovplyvnili vaše podnikanie.
  • Jednoduché použitie – Aké ľahké je použitie pre začiatočníkov?
  • Spôsoby platby – Musíte pripustiť viac platobných brán. Ak potrebujete určité spôsoby platby, musíte sa uistiť, že sú kompatibilné.
  • škálovateľnosť – Vaša platforma elektronického obchodu musí byť schopná prispôsobiť sa vašim rastúcim obchodným potrebám

Toto sú len niektoré zo základných vecí, ktoré treba mať na pamäti. V závislosti od vášho podnikania môžete zvážiť, ako platforma robí iné veci, ako sú inventár, dane, faktúry a ďalšie.

V tomto porovnávaní Magento vs WooCommerce preskúmame porovnanie oboch platforiem s týmito základnými požiadavkami.

Cena: Magento vs WooCommerce

Pre väčšinu startupov je cena jedným z najdôležitejších rozhodovacích faktorov. Pri spustení webovej stránky elektronického obchodu musíte vyhodnotiť náklady a zvážiť, ako tieto náklady porastú, keď budete potrebovať viac zdrojov, doplnkov a ďalších služieb.

Náklady na platformu elektronického obchodu Magento

Magento je voľne šíriteľný softvér s otvoreným zdrojom. Prichádza v dvoch vydaniach. Najprv máte vydanie komunity. Môžete si ho stiahnuť a nainštalovať sami od akéhokoľvek poskytovateľa hostingu. Nezahŕňa všetky funkcie a neprichádza so žiadnou podporou.

Magento plány a produkty

Po druhé, máte Magento Commerce, ktorý zahŕňa platené plány vrátane cloudhostingu. Cena týchto programov nie je uvedená na webovej stránke Magento. Plán pre malé podniky s názvom Magento Commerce je k dispozícii ako mesačné predplatné s nákladmi na licencie na základe príjmu.

Platené plány pre Magento sú dosť drahé. Poskytujú vyššiu hodnotu vďaka vysokovýkonnému cloudovému hosťovaniu, ďalším funkciám a profesionálnej podpore. Tieto plány obsahujú niekoľko funkcií, ktoré by si inak vyžadovali platené rozšírenie.

To znamená, že ani verzia komunity Magento nie je lacná. Hlavný softvér si môžete stiahnuť zadarmo, ale budete potrebovať aspoň hostingový plán VPS alebo cloud hostiteľa ako Amazon Webové služby na jeho spustenie.

To znamená, že aj keď budete používať bezplatnú verziu, váš účet za hosting bude stále výrazne vyšší ako zdieľaný plán hostenia.

Ak si kúpite platené rozšírenia, motívy alebo si najmete vývojára, ktorý bude pracovať vo vašom obchode Magento, všetko toto výrazne zvýši vaše náklady.

Cena WooCommerce

WooCommerce je k dispozícii ako bezplatný softvér, ktorý si môže ktokoľvek stiahnuť a nainštalovať. Beží na WordPress, čo znamená, že ho môžete nainštalovať na ľubovoľnú webovú stránku WordPress.

Samotný WooCommerce je zadarmo, ale na spustenie obchodu WooCommerce budete musieť zaregistrovať doménové meno, SSL certifikát a hostingový účet WordPress.

Zvyčajne si môžete kúpiť doménové meno za 14,99 dolárov za rok, SSL certifikát 69,99 dolárov za rok a hosting za $ 70,99 / mesiac. Je to lacnejšie ako samoorganizované vydanie komunity Magento, ale stále je to veľa peňazí na spustenie.

Existuje niekoľko špecializovaných hostingových spoločností WooCommerce, ktoré teraz ponúkajú zľavnené hostingové plány, ktoré významne znižujú vaše počiatočné náklady.

Bluehost, oficiálne odporúčaný poskytovateľ hostingu WooCommerce a WordPress, súhlasil s tým, že používateľom WPBeginner ponúkne bezplatné doménové meno, certifikát SSL a zľavy na hosťovanie.

Táto ponuka vám pomôže spustiť internetový obchod za pouhých $ 60,95 / mesiac.

← Kliknite sem, aby ste si uplatnili túto exkluzívnu ponuku Bluehost →

Bluehost eCommerce

Náklady na spustenie obchodu WooCommerce sú omnoho nižšie ako v komunitnej edícii Magento. Existuje veľa ďalších možností pre hostingové plány WooCommerce ako Magento, ktoré vám pomôžu vybrať plán, ktorý vyhovuje vášmu rozpočtu.

Vaše náklady ovplyvnia okrem hostingu aj používanie platených rozšírení a tém pre WooCommerce. WooCommerce vám však poskytuje prístup k viac ako 55 000 rozšíreniam WordPress a tisícom bezplatných tém WordPress.

Doplnky WooCommerce môžete ľahko nájsť ako alternatívy k plateným rozšíreniam. Existujú tiež tóny bezplatných tém WooCommerce, ktoré môžete použiť na ďalšie zníženie svojich nákladov.

S dostupnými plánmi hostenia, množstvom lacných bezplatných tém a rozšírení je WooCommerce jednoznačne lacnejšia ako Magento.

víťaz: WooCommerce

Jednoduché použitie: Magento vs WooCommerce

Väčšina ľudí, ktorí začínajú s elektronickým obchodom, nie sú weboví vývojári ani programátori. Potrebujú platformu, ktorú môžu ľahko používať bez toho, aby niekto platili majetok, ktorý im pomôže robiť základné veci.

Dokonca aj skúsení používatelia dávajú prednosť ľahko použiteľnej platforme, ktorá im pomáha zamerať sa skôr na rast firmy, ako na problémy so softvérom.

Poďme sa pozrieť na Magento a WooCommerce, aby sme zistili, ktorý z nich je ľahšie použiteľný.

Magento – Jednoduché použitie

Magento je výkonná špecializovaná platforma elektronického obchodu, ktorá obsahuje veľa zabudovaných funkcií, ktoré fungujú okamžite. Dodáva sa s pokročilým procesom nastavenia, ktorý môže byť pre nových používateľov zložitý.

Inštalácia nie je jednoduchá a väčšina hostingových spoločností neponúka predkonfigurované inštalátory pre Magento. Inštalačný jazyk je veľmi zameraný na vývojárov, vďaka čomu môžu začiatočníci trochu dezorientovať rôzne dôležité nastavenia.

Sprievodca inštaláciou Magento

Po nastavení budete musieť stráviť nejaký čas učením sa základy. Inštalácia rozšírení alebo prispôsobenie tém nie je vždy ľahká a možno budete musieť vyhľadať pomoc s ich nastavením. Výukové programy a dokumentáciu nájdete online, ale väčšinu času sú napísané pre vývojárov a nie pre domácich majstrov.

Celkovo je Magento mimoriadne výkonný a vybavený funkciami, ale nie je to najjednoduchšia platforma pre elektronický obchod.

WooCommerce – jednoduché použitie

Použitie WooCommerce je o niečo ľahšie v porovnaní s Magento. Inštalácia je jednoduchá, pretože veľa poskytovateľov hostingu WooCommerce ju automaticky nainštaluje spolu s WordPress.

Pretože WooCommerce je doplnok WordPress, musíte si najprv nainštalovať WordPress. Aj keď váš hostiteľ nenainštaluje WordPress automaticky, pravdepodobne existuje automatický inštalátor, ktorý vám to umožní urobiť iba niekoľkými kliknutiami.

WooCommerce je dodávaný so sprievodcom nastavením, ktorý vás prevedie počiatočným nastavením, ako je vytváranie stránok, nastavenie platieb, výber meny, nastavenie možností dopravy a daní.

Sprievodca nastavením WooCommerce

Akonáhle je to v prevádzke, nájdete veľa pomoci robiť takmer čokoľvek. Témy a doplnky WooCommerce sa ľahko inštalujú a prichádzajú s vlastným nastavením.

WooCommerce má stále malú krivku učenia, ale celkovo je jeho používanie omnoho ľahšie ako Magento.

víťaz WooCommerce

Spôsoby platby: Magento vs WooCommerce

Ako internetový obchod bude akceptovať online platby na svojej webovej stránke. Existuje mnoho spoločností poskytujúcich brány, ktoré vám umožňujú prijímať platby na ich webových stránkach.

Niektoré platobné brány nemusia byť k dispozícii vo všetkých regiónoch. Potrebujete možnosti dostupné pre vás aj pre vašich používateľov.

Pozrime sa, aké možnosti platby sú k dispozícii pre obchody Magento a WooCommerce.

Magento – možnosti platby

Magento je štandardne dodávané s PayPal, Authorize.net, dobierkou, bankovým prevodom a spôsobmi platby za objednávku. Má tiež rozšírenia dostupné pre mnoho populárnych platobných brán, ako sú Stripe, 2Checkout, Braintree, WePay, Google Checkout, Skrill a ďalšie.

Spôsoby platby v Magento

Rozhrania Magento API umožňujú vývojárom ľahko integrovať platobné brány. Ak platobná brána, ktorú hľadáte, ešte nie je k dispozícii, môžete niekoho najať a vytvoriť pre ňu vlastné rozšírenie.

WooCommerce – možnosti platby

WooCommerce štandardne ponúka platby cez PayPal a Stripe. Je tiež kompatibilný so všetkými hlavnými platobnými bránami prostredníctvom rozšírení a doplnkov.

Spôsoby platby WooCommerce

WooCommerce dokonca podporuje mnoho menej známych a regionálnych platobných spoločností. Pretože je také ľahké rozšírenie, každá platobná spoločnosť môže vytvoriť doplnok WooCommerce a podporovať ho.

Sme presvedčení, že Magento aj WooCommerce robia rovnako vynikajúcu prácu, pokiaľ ide o podporu platieb. Obe platformy podporujú viac možností platby.

víťaz: Kravata

Rozšírenia a integrácie – Magento vs WooCommerce

Funkcie, ktoré môže platforma elektronického obchodu pridať k základnému softvéru, sú obmedzené. Ponúka to priestor pre rozšírenia, nástroje a integrácie tretích strán na rozšírenie platformy poskytovaním ďalších funkcií.

Magento aj WooCommerce majú rozšírenia, témy a podporu ponúkané poskytovateľmi integrácie tretích strán.

Rozšírenia Magento

Magento má aktívnu komunitu vývojárov, agentúr a nezávislých pracovníkov. Pre Magento je k dispozícii veľa bezplatných a platených rozšírení tretích strán, ktoré môžete použiť.

Rozšírenia Magento

Tieto rozšírenia vám umožňujú jednoducho pridávať nové funkcie a integrovať ďalšie nástroje a služby do vášho online obchodu.

Magento Marketplace mal v čase písania správy 3 751 rozšírení, z ktorých 1 182 bolo dostupných zadarmo. To je slušný počet rozšírení, pretože Magento má v jadre veľa funkcií.

Doplnky a rozšírenia WooCommerce

Pretože WooCommerce beží na WordPress, získate prístup k viac ako 55 000 bezplatným doplnkom WordPress a tisícom platených doplnkov.

Či už chcete pridať kontaktné formuláre, Google Analytics, formuláre na generovanie potenciálnych zákazníkov alebo akúkoľvek inú predstaviteľnú funkciu, pravdepodobne už existuje doplnok, ktorý môžete použiť.

Rozšírenia WooCommerce

Množstvo rozšírení znamená, že môžete prepojiť svoj obchod WooCommerce s akoukoľvek službou tretej strany, napríklad s vašou spoločnosťou zaoberajúcou sa e-mailovým marketingom, softvérom CRM, platobnými bránami a ďalšími.

víťaz: WooCommerce

Prispôsobte si svoje podnikanie – Magento vs WooCommerce

Rast vášho elektronického obchodu má svoje vlastné výzvy. S rastúcou návštevnosťou a predajom vašich webových stránok budete potrebovať viac serverových prostriedkov, aby ste držali krok s obchodnými cieľmi a trajektóriou rastu.

Magento aj WooCommerce dokážu zvládnuť veľké obchody s elektronickým obchodom s veľkými špičkami v premávke. Sú to však dve rôzne platformy, ktoré ovplyvňujú ich škálovateľnosť a požiadavky na infraštruktúru.

Pozrime sa, ako Magento a WooCommerce zvládajú škálovateľnosť na veľkých webových stránkach elektronického obchodu.

Zmena mierky Magento

Magento je od základu navrhnutý ako robustná platforma elektronického obchodu. Pokiaľ však ide o lezenie, vaše náklady a technické problémy sa prudko zvýšia.

Ak používate komunitné vydanie Magenta, musíte to urobiť sami. Magento je softvér náročný na zdroje, čo znamená, že ak ste v hostiteľovi VPS, budete musieť upgradovať na dedikovaný server a potom na cloudovú hostingovú službu, ako je Amazon Webové služby.

Budete tiež musieť optimalizovať svoj ukladací priestor na ukladanie do vyrovnávacej pamäte, správu záloh, ochranu pred útokmi DDOS pomocou brány firewall webových stránok a ďalšie. Ak nemáte skúsenosti so správou veľkých webových stránok, budete musieť najať špecialistov Magento.

Ak si vaše podnikanie môže dovoliť rastúce náklady, najjednoduchšou možnosťou by bolo prejsť na platené obchodné a obchodné plány spoločnosti Magento.

Zmena mierky WooCommerce

Obchody WooCommerce budú čeliť rovnakým technickým výzvam ako Magento. Dobrou správou však je, že máte oveľa viac možností, ako neustále rásť a udržiavať nízke náklady.

Najskôr máte niekoľko možností ukladania do vyrovnávacej pamäte, ktoré môžu ľahko implementovať aj začiatočníci. Tým sa udržia zdroje servera na nízkej úrovni a umožní to, aby sa chvíľu ďalej rozvíjal.

Potom sa môžete obrátiť na poskytovateľov hosteného servera WordPress, ako je WPEngine alebo Liquid Web. Tieto hostingové spoločnosti WordPress vám umožňujú ľahko škálovať svoje webové stránky tak, aby vyhovovali vašim rastúcim firmám.

Nájdenie špecialistov WordPress, ktoré vám pomôžu prispôsobiť váš internetový obchod, nie je také drahé ako Magento. Aj na podnikovej úrovni by váš obchod s elektronickým obchodom mohol fungovať dobre pri oveľa nižších nákladoch.

víťaz: WooCommerce

Magento vs WooComemrce: Čo je pre vás lepšou platformou elektronického obchodu?

Magento a WooCommerce sú plnohodnotné platformy elektronického obchodu, ktoré môžete použiť na vytvorenie akéhokoľvek typu internetového obchodu. Je však na výber cena a vaše osobné zručnosti.

WooCommerce má samozrejme výhodu veľkej užívateľskej základne a podielu na trhu. Beží na WordPress, ktorý je už najobľúbenejším tvorcom webových stránok na svete. Používatelia WordPress by sa pri práci na WooCommerce cítili ako doma.

Tiež prekonáva Magento z hľadiska jednoduchosti použitia a nákladov na výstavbu a správu elektronického obchodu v mierke.

Ak chcete ľahko použiteľnú, nákladovo efektívnu a ľahko škálovateľnú platformu elektronického obchodu, potom je WooCommerce pre vás tou najlepšou voľbou.

Na druhej strane je Magento najvhodnejší pre podniky na úrovni podniku s vlastnými vývojovými tímami alebo pre spoločnosti, ktoré môžu minúť peniaze na najatie niekoho.

Dúfame, že vám tento článok pomohol porovnať výhody a nevýhody Magento vs WooCommerce. Možno budete chcieť vidieť aj naše priame porovnanie Shopify vs WooCommerce.

Ak sa vám tento článok páčil, prihláste sa na odber nášho kanála YouTube pozerať videá s programami WordPress. Nájdete nás aj na Twitter a Facebook,