macOS ─Źoskoro podpor├ş n├íkupy univerz├ílnych aplik├íci├ş

macOS ─Źoskoro podpor├ş n├íkupy univerz├ílnych aplik├íci├ş 1Kedy Apple prv├Żkr├ít vydali iPad, aplik├ície sa st├íle pred├ívali samostatne ako iPhone. To znamen├í, ┼że ak ste si zak├║pili aplik├íciu, ktor├í podporuje iPhone aj iPad, budete ich musie┼ą z├şska┼ą zvl├í┼í┼ą. Apple nesk├┤r to zjednodu┼íili tak, ┼że ak aplik├ícia podporovala ktor├ęko─żvek z t├Żchto zariaden├ş, mus├şte si ju k├║pi┼ą iba raz.

To sa, ┼żia─ż, net├Żkalo aplik├íci├ş pre syst├ęmy MacOS, kde aplik├ície v obchode Mac App Store zostali st├íle oddelen├ę od aplik├íci├ş pre syst├ęmy iOS. Zd├í sa v┼íak, ┼że pod─ża ned├ívneho tweetu od v├Żvoj├íra Steve Troughton-Smitha Apple v s├║─Źasnosti pracuje na tom, aby bol MacOS kompatibiln├Ż s n├íkupmi univerz├ílnych aplik├íci├ş.

Bolo by to podobn├ę tomu, ako funguj├║ n├íkupy aplik├íci├ş pre iPhone a iPad. Ak je aplik├ícia podporovan├í na po─Ź├şta─Źoch iPhone, iPad a Mac, budete si ju musie┼ą k├║pi┼ą iba raz a budete ju m├┤c┼ą stiahnu┼ą. na v┼íetk├Żch va┼íich zariadeniach. To samozrejme predpoklad├í, ┼że v├Żvoj├ír to nastavil t├Żmto sp├┤sobom.

Univerz├ílny n├íkup pre aplik├ície Mac / iOS! ­čś▒ pic.twitter.com/9yNrDmwvWD

– Steve Troughton-Smith (@stroughtonsmith) febru├ír 5, 2020

V s├║─Źasnom stave s├║ niektor├ş v├Żvoj├íri a aplik├ície, ktor├ę sa pred├ívaj├║ samostatne, ─Źo znamen├í, ┼że ak chcete aplik├íciu pre iPhone / iPad a verziu aplik├ície pre Mac, mus├şte si ju k├║pi┼ą osobitne. O tom, kedy bud├║ tieto zmeny zaveden├ę, sa ned├í poveda┼ą ni─Ź, na ─Źo sa v┼íak m├┤┼żete te┼íi┼ą, ak ste ich k├║pili AppleCel├Ż ekosyst├ęm.

Vyplnen├ę. Pre─Ź├ştajte si viac o a.