Lumia 435, Windows Telefón za menej ako 100 EUR, testovacie použitie

Lumia 435 je nová Windows Telefón sa predáva za menej ako 100 EUR, ideálny pre tých, ktorí hľadajú nový smartphone.

Lumia 435, Windows Telefón za menej ako 100 EUR, testovacie použitie 1

PRE: Cena, Aktualizácia na najnovšiu verziu softvéru, 1 GB FRAME.

PROTI: fotoaparát.

ROZSUDOK: Lumia 435 nie je produktom pre nadšencov, ale je ideálny pre tých, ktorí sa blížia k svetu smartphones, Ďakujem tiež 1 GB RAM nemá žiadne obmedzenia a môže byť upgradovaný na Windows 10.

úvod

Lumia 435 určite nie je produkt, ktorý priťahuje fanúšikov, ale určite sa oplatí dávať pozor, keď sa priblížite k svetu Windows Telefón alebo všeobecnejšie smartphones, Dizajn nie je veľmi jemný a racionálny, je skutočne dosť masívny, ak vezmeme do úvahy priemer najnovších modelov. Ale drží sa dobre a možno pre práve spomenutých zákazníkov to môže byť skôr výhoda ako chyba. Je k dispozícii v čiernej a bielej farbe, ale ak ste mladí – alebo aspoň chcete vyskúšať! – Môžete si zvoliť zelenú alebo oranžovú.

Pre to Windows Telefón sme sa zamerali skôr na testovaciu vzorku, než aby sme ju umiestnili pod testovací mikroskop.

Lumia 435, Windows Telefón za menej ako 100 EUR, testovacie použitie 2

Hlavnými funkciami sú vypnutá obrazovka 4″ S rozlíšením 800 × 480 pixelov, dvojjadrový Snapdragon 200 SoC 1,2 GHz 1 GB FRAME, 8 GB skladový priestor, podpora micro SD kariet do 128 GB, vymeniteľná 1560 mAh batéria, zadná kamera od 2 megapixely s pevným zaostrením a druhý VGA predný fotoaparát.

Základné funkcie pre jedného Windows Základný telefón, ale zároveň môže ponúknuť dobrú ergonómiu. Okrem toho prítomnosť 1 GB RAM aj v tomto rozmedzí pod 100 eur je príjemným prekvapením. Nemusíte sa vzdať ničoho, dokonca ani aplikácií, ktoré jednoducho nefungujú s davom 512 MB,

### ### old3347 old

Obrazovka je veľmi svetlá a vykreslenie farieb je príjemné. Nejedná sa samozrejme o IPS LCD alebo OLED špičkový, uhol pohľadu je vždy dosť malý, ale celkový výkon je lepší ako v prípade predchádzajúcich produktov nižšej kategórie, ako je Lumia 530.

Pridanie podpory pre karty microSD až 128 GB je dobrá správa. Nebudete mať žiadne problémy s priestorom, ktoré sa môžu paradoxne stať smartphones čo stojí desaťkrát viac.

Softvér – Lumia Denim

Model Lumia 435 je vybavený najnovším firmvérom Denim, hoci všetky aplikácie nie sú zahrnuté v iných vyspelých produktoch, ako napríklad Lumia Camera 5,

Opäť platí, pokročilý hardvér Windows Telefón neznamená zlý výkon. Zabudnite na najnovšiu 3D hru, pravdepodobne na tom nezáleží, ak uvažujete o nákupe 435, všetko ostatné funguje celkom dobre. To ešte neznamená, že s týmto smartfónom nemôžete hrať, ale hry nebudú také pekné ako na vyššom modeli. S telefónom Lumia 435 sa zníži grafika a efekty av niektorých prípadoch nebude snímková frekvencia veľmi plynulá, ale pre menej náročné hry nebudete mať žiadne problémy.

Počas testu bola ergonómia aj pri niekoľkých otvorených aplikáciách vždy diskrétna.

fotoaparát

Fotoaparát nepatrí medzi vrcholy modelu Lumia 435 so snímačom z 2 megapixely, pevná optika a bez blesku, iba pri dobrých podmienkach snímania je možné získať diskrétne zábery. Nie je to najhoršia kamera na svete, ale je dosť obmedzená a neexistuje žiadna aplikácia Lumia Camera, ktorá je pre tento hardvér príliš náročná.

Ukážeme vám niekoľko fotografií:

K dispozícii je tiež predná kamera, iba VGA, ale pre niektorých je to dôležitá vlastnosť, a preto je model 435 preferovaný pred ostatnými. Windows Spodný telefón.

súd

Ak to, čo hľadáte, je jedno Windows Lacný telefón, a to je najväčšia potreba, Lumia 435 je pre vás. Je kompaktný a odolný a pomáha vám vo väčšine aplikácií. Je zrejmé, že za túto cenu sa musia urobiť výnimky.

Lumia 435, Windows Telefón za menej ako 100 EUR, testovacie použitie 3

Prvým z nich je fotoaparát, ktorý dokáže nasnímať slušné obrázky iba za vynikajúcich podmienok. Potom je tu obrazovka, nie príliš farebného vykreslenia, ktorá je diskrétna, ale ako pomerne úzky uhol pohľadu. S batériou 1560 mAh nemôžete dúfať, že nastavíte nový rekord. S 435 prídete večer bez toho, aby ste šli ďalej. Nie je to jeden z najlepších smartphones ktoré som vyskúšal v posledných mesiacoch. Batéria je však vymeniteľná, takže pre tých, ktorí nechcú externú batériu, môžu dostať preč s menej objemnou záložnou batériou.

Peknou novinkou v tomto produkte je prítomnosť 1 GB RAM, čo umožňuje trochu väčšiu flexibilitu aj v nízkej časti trhu. Má tiež denim verziu najnovšej operativo av mesiacoch dostane aktualizácia na Windows 10.