Luisito Comunica vstupuje do sveta mobilných telefónov…

Luisito Comunica uvádza na trh Pillofon

YouTube je videoplatforma, ktorá katapultovala mnohých ľudí k úspechu, a to až do takej miery, že dnes môžeme vidieť niektorých z týchto youtuberov pracovať v seriáloch, filmoch a dokumentoch. Je viac než jasné, že sláva netrvá večne, a preto si “internetové hviezdy” zvyčajne robia skok pri hľadaní nových obzorov.

Zdá sa však, že sa niečo mení, keďže teraz sa králi videoplatformy Google snažia nielen objaviť na veľkej obrazovke, ale tiež sa rozhodnú investovať svoje zisky do svojich vlastných podnikov. Jasným príkladom toho je Mexický youtuber Luisito Comunica. Vlastník jedného z najlepších cestovateľských kanálov v YouTube spustil vo svojej rodnej krajine technologický projekt tzv Pillofon.

Prvý youtuber, ktorý spustil telefónneho operátora

Pillofon stojí za to

Vďaka publikácii mexického youtubera v Instagram, mohli sme vedieť, čo projekt, na ktorom ste pracovali viac ako rok. V tomto príspevku uviedol nasledovné: “Som veľmi nadšený. Už som vám povedal, že pracujem na veľkom projekte a teraz vám to môžem ukázať. Pillofon je tu, pozývam vás, aby ste boli súčasťou veľmi cool rodiny.

Aké plány ponúka Pillofon?

Pillofonove plány

Zatiaľ tento OMV (virtuálny mobilný operátor) ponúka iba dva náborové plány: jeden za 149 pesos a druhý za 299 pesos. Prvý z nich, tzv Chido plán, ponúka nasledujúce funkcie:

 • 5 GB údajov surfovať po internete.
 • 2 GB údaje pre sociálne siete.
 • 1500 minút.
 • 500 SMS.
 • Zápisnica a podpora údajov v Mexiku, Spojených štátoch a Kanade.
 • Minimálna platnosť 30 dní.

Na druhej strane, Plán 299 peso s názvom Pes, má nasledujúce vlastnosti:

 • dvadsať GB údajov na surfovanie po internete + 20 GB ďalšie pri zníženej rýchlosti po dokončení údajov.
 • 1500 minút.
 • 1000 SMS.
 • Zápisnica a podpora údajov v Mexiku, Spojených štátoch a Kanade.
 • Minimálna platnosť 30 dní.

Luisito Comunica podal správu zo svojho účtu Instagram, Twitter Y Facebook že plánuje pridať ďalšie plány začiatkom roku 2021Aj keď konkrétny dátum, kedy tieto nové plány pribudnú, zatiaľ neuviedol.

Oplatí sa ísť do Pillofonu?

Pokrytie Pillofonom

Hoci Pillofon tvrdí, že poskytuje pokrytie v celom Mexiku, mnohí používatelia pochybujú o tom, či je to pravda alebo nie. Z oficiálnej stránky je možné pozorovať, že pokrytie tohto OMV je “Celkom”, takze pri signale na mobile by nemali byt ziadne problemy.

Čo je viac, Pilofon podporuje siete 5G, 4.5G LTE, 4G a 3G, tak by sa dalo povedať, že služba by v danej krajine musela fungovať korektne. Rovnako to poznamenali aj riaditelia spoločnosti prevádzka siete závisí od antén Telcel, keďže Pillofon uzavrel s uvedenou spoločnosťou dohodu, že bude môcť predmetnú službu poskytovať.

Pravda je taká nie je známe, ako dobre Pillofon fungujeKeďže ide o nového MVNO, nie veľa používateľov si zazmluvnilo plány ponúkané spoločnosťou. Ak žijete v Mexiku a uvažujete o odchode zo svojej súčasnej spoločnosti a presťahovaní sa do Pillofonu, odporúčame vám, aby ste si to dvakrát rozmysleli, prečo Pretože ide o nového mobilného operátora a neexistujú žiadne recenzie na jeho fungovanie.

Fontána | Pillofon